Obecnie 220 forumowiczów jest online
Obecnie 220 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Czy istnieje taka funkcja?

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Cześć,

Czy istnieje może jakaś funkcja, dzięki której mógłbym ustawić reklamy, które automatycznie dopasowywałyby się do zapytań. Np. mam słowa kluczowe z nazwami miast i chciałbym aby reklama dostosowywała się w taki sposób, że jak jest w słowach kluczowych np. coś tam coś tam Radom to, żeby w nagłówku automatycznie pokazywała się treść "Coś tam coś tam Radom" a jak Kraków to Kraków itp.

Nie za bardzo uśmiecha mi się tworzenie wielu adsetów dla każdego miasta, jednak jak będzie trzeba to tak zrobię chociaż wolałbym tego uniknąć.

Mam nadzieję, że zrozumiale to wytłumaczyłem Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Czy istnieje taka funkcja?

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Wstawianie słów kluczowych {keyword} https://support.google.com/adwords/answer/2454041?hl=pl
ewentualnie zajrzyj do tematu prezentującego nową funkcję reklam dostosowywanych:

https://support.google.com/adwords/answer/6072565?hl=pl&ref_topic=6031980

http://adwords-pl.blogspot.com/2014/10/reklamy-dostosowane-na-duza-skale.html

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wschodząca Gwiazda
Musisz pamiętać, że KIT (funkcji wstawienia słowa kluczowego) zadziała tak jak chcesz tylko gdy masz daną frazę na liście słów kluczowych.
Np. reklamujesz sieć pizzerii w kilku kilkudziesięciu miastach.
Na liście słów kluczowych masz frazy:
"najlepsza pizzeria", "najlepsza pizzeria kraków", "najlepsza pizzeria warszawa"
To jak stworzysz np. nagłówek reklamy taki:
{KeyWord:Najlepsza Pizza}
Jak ktoś wpisze w wyszukiwarkę frazę najlepsza pizzeria kraków - nagłówek Twojej reklamy będzie wyglądał tak:
Najlepsza Pizzeria Kraków
Analogicznie dla warszawy, ale jak ktoś wpisze najlepsza pizza szczecin to się wyświetli tekst domyślny zdefiniowany po dwukropku, bo na liście Twoich fraz nie ma "najlepsza pizza szczecin".
Tomasz Ciepłucha

Magister ✭ ✭ ✭
@Tomasz - jeśli już robimy listę "musisz pamiętać" to dodam do niej jeszcze jedno - słowo kluczowe zostanie wstawione tylko wtedy, gdy się zmieści. Tak więc dla Warszawy "najlepsza pizzeria warszawa" ma 27 znaków i nie zmieści się w nagłówku, gdzie może być tylko 25 znaków. Wyświetli się domyślny nagłówek "Najlepsza pizza".
W przypadku dopasowania przybliżonego wyświetli się dopasowane słowo kluczowe (a nie wyrażenie wpisane przez osobę szukającą) itp. itd.
Bartek - czytaj, czytaj, czytaj Emotikon: Szczęśliwy a jak czegoś nie będziesz rozumiał to pytaj.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wschodząca Gwiazda
No właśnie nie do końca to tak jest jak piszesz.
Bo używając kita da się w nagłówku przemycić dłuższe teksty niż 25 znaków.
27 znaków spokojnie przechodzi Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

Magister ✭ ✭ ✭
Z ciekawości wpisałem frazę 26 znaków, na którą dziś puściłem reklamy i... moja reklama ma podstawiony tekst domyślny, ale reklama konkurencji pięknie się wyświetla - teraz mam zagadkę, co oni zrobili lepiej...
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wschodząca Gwiazda
Jesteś pewien, że wyświetla się akurat Twoja reklama, w której użyłeś KIT'a?
Poza tym na którym jest miejscu?
Może wyświetla się inna reklama z innej grupy dla której słowo kluczowe też jest dopasowane, a ma wyższy adrank.
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
możliwe, że zrobiłeś wszystko ok... pojawianie się w nagłówku czy w opisowych wierszach 1-2 dodatkowych znaków to fake - błąd systemowy. Czasem uda się przemycić dodatkową liczbę znaków - czasem nie.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Sprawdzenie długości słowa kluczowego to chyba nie jest skomplikowana operacja wymagająca ogromnej mocy obliczeniowej Emotikon: Szczęśliwy
W związku z tym jeżeli byłby to błąd zostałby już chyba dawno naprawiony.
Poza tym ja widzę niezwykle dużą powtarzalność w działaniu tego błędu, bo w pewnych reklamach zawsze przy danym słowie pojawia się nagłówek z większą ilością znaków.
A co do ilości znaków to mamy reklamy gdzie w nagłówku wyświetla się nawet 28 znaków. W sumie to nie wiem jaki jest limit.
Prawdopodobnie nie sama ilość znaków decyduje, ale też szerokość nagłówka.
Tomasz Ciepłucha