Obecnie 219 forumowiczów jest online
Obecnie 219 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Cormax Shoe - widnieje jako treści zakazane a to jest producent obuwia

N/A
# 1
N/A

Jak w temacie, jak zgłosić wyjątek do reklam z fazami Cormax  jest to producent obówia [ http://www.cormax.info/ ] a cały czas wyskakuje że nie zgodne słowo z polityką, wydaje mi się że owa polityka powinna być zgodna z krajem w jakiej są reklamy wyświetlane a więc w PL słowo Cormax nie znaczy nic sprzecznego.

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Cormax Shoe - widnieje jako treści zakazane a to jest producent

Wschodząca Gwiazda

skontaktuj sie z google w tej sprawie http://i.imgur.com/mRDrdTN.png

N/A
# 3
N/A

Kontaktowaliśmy się z google telefonicznie, było to zgłoszone i nie przeszło, ponieważ jest to jakiś lek w stanach, ale moze jak by się wywiązała dyskusja to moze by bardziej poszli w politykę krajową a nie światową, przecież to są różne warunki.

Magister ✭ ✭ ✭

Witam serdecznie,

jeżli produkty firmy Cormax nie mają nic współnego ze wspomnianym lekiem (a skoro to buty, to raczej nie mają) i kampania jest kierowana na Polskę, to moim zdaniem jedyną przeszkodą mógłaby być marka Cormax zastrzeżona przez producenta jako znak towarowy

Napisz proszę, czy reklamy w Twoim koncie AdWords (które zawierają słowo "Cormax") są odrzucane czy może podczas tworzenia reklam musisz zgłaszać wyjątek. 

Pozdrawiam,

KarolinaP

[ Edytowane ]
N/A
# 5
N/A

Reklama jest tworzone bez problemów, jakość jest 10/10 lecz nie sa wyświetlane.
W sieci reklamowe zdarzy sie że sie wyświetli reklama ale jest to moze 2 do 5 wyswietleń. dziwna sprawa

Same reklamy są jako zatwierdzone lecz przy słowie Buty Cormax widnieje NIE

Spoiler
Przyczyny
  • Reklamy nie mogą być wyświetlane w wynikach wyszukiwania słów kluczowych dotyczących produktów lub usług objętych ograniczeniami. Więcej informacji
    • Sprzedaż leków na receptę
    • Informacje dotyczące leków na receptę
    • Nabór do badań klinicznych

Spoiler
Reklamy nie mogą być wyświetlane w wynikach wyszukiwania słów kluczowych dotyczących produktów lub usług objętych ograniczeniam

Najlepszy Współtwórca

czy udało Ci się porozmawiać i poprosić kogoś w google o ręczne sprawdzenie reklam i ustalenie, że system popełnia błąd?

Daj znać czy i jak udalo się naprawić sytuację - przyda się dla przyszłych z podobnymi problemami.

Dominik Myślak

Magister ✭ ✭ ✭

Witam, 

przepraszam, że trochę to trwało, ale starałam się jakoś wnikliwiej zlokalizować problem. Przyczyna tego, że reklamy się nie pojawiają (mimo, że są zatwierdzone) są słowa kluczowe zawierające markę niedozwolonego leku. Jako, że w Twoim przypadku chodzi o buty, a nie leki...fakt niewyświetlania reklam jest nierelewantny. Ciężko będzie rozwiązać ten problem, ale skontaktowałam się z globalnym zespołem ds. zasad i być może oni zaproponują jakieś rozwiązanie. 

Będę wdzięczna za jeszcze odrobinkę cierpliwości Emotikon: Szczęśliwy

Dziękuję i pozdrawiam!

KarolinaP

Najlepszy Współtwórca
zapewne byłoby super, gdyby dział zasad mógł rozpatrywać takie przypadki indywidualnie...

P. S. Karolino piszę szczerze. Aż musiałem sprawdzić w słowniku Emotikon: Szczęśliwy Piękne słowo... człowiek się uczy całe życie
Dominik Myślak

Magister ✭ ✭ ✭
Witam,

przepraszam, że trwało to tak długo, ale próbowałam wszelkich opcji, żeby sprawdzić temat użycia słowa "Cormax" w kontekście sprzedaży butów, nie leków. Niestety nie udało mi się zdobyć pozytywnej odpowiedzi od Zespołu Zasad AdWords Emotikon: Smutny Potwierdzono mi, że z przykrością muszą poinformować, że mimo iż chodzi o buty, reklamy nie mogą być wyświetlane dla tego słowa kluczowego. Jako, że jest to zakazany lek, ciężko było by monitorować w jakim kontekście dany reklamodawca używa danego słowa i mogło by to prowadzić do wielu przewineń i prób ominięcia zasad.

Bardzo mi przykro, ale wygląda na to, że nic już w tym temacie nie da się zrobić...
Pozdrawiam serdecznie,
KarolinaP

Najlepszy Współtwórca

Myślę, że należy starać się uzyskać zgodę na wyświetlanie słowa na konkretnym koncie a nie dla wszytskich jak napisałaś, bo to byłoby rzeczywiscie bez kontroli.

Widzę, że Cormax  jest zarejestrowanym znakiem towarowym, więc łącząc zgodę na jedno konto z wniesieniem roszczenia do znaku sytuacja w kontekście leku byłaby pod kontrolą.

Takie decyzje zapadaja. Trwa to często długo. Wczoraj omawiałem podobny przypadek. Udało sie po 3 miesiącach Emotikon: Szczęśliwy

Magister ✭ ✭ ✭
Może źle się wyraziłam...Konsultowałam się z Zespołem Zasad tylko w sprawie tego konkretnego przypadku/konta. Niestety uzyskałam negatywną odpowiedź. Jasne, próbować można drzwiami i oknami, aczkolwiek skoro mi się nie udało, to może być ciężko...