Obecnie 255 forumowiczów jest online
Obecnie 255 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Cele inteligentne w elastycznych strategiach ustalania stawek

Nowicjusz ✭

Z tego co wyczytałem cele inteligentne z Analytics są brane pod uwagę w docelowym CPA w elastycznych strategiach.

Czy cele te są brane pod uwagę w strategii elastycznej ROAS?

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Cele inteligentne w elastycznych strategiach ustalania stawek

Wschodząca Gwiazda
Nie próbowałem jeszcze ustawiać celów inteligentnych w elastycznym ROAS, ale wydaje mi się, że można, tylko pamiętaj, że ROAS potrzebuje wartości celów, a w przypadku celów inteligentnych zrobisz to przy imporcie w AdWords. Adaśko

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Wschodząca Gwiazda
Nie próbowałem jeszcze ustawiać celów inteligentnych w elastycznym ROAS, ale wydaje mi się, że można, tylko pamiętaj, że ROAS potrzebuje wartości celów, a w przypadku celów inteligentnych zrobisz to przy imporcie w AdWords. Adaśko

Wschodząca Gwiazda
Teoretycznie jeśli podczas importowania celów inteligentnych z Analytics do AdWords przypiszesz im wartość to możesz bez problemu ich używać w strategii ROAS, ale gdy tylko one będą używane mija się to z celem, gdyż wszystkie cele będą miały tą samą wartość, a w przypadku ROAS chodzi o to by optymalizować zwrot z nakładów na reklamę.
Gdy wszystkie cele będą miały tą samą wartość to strategia będzie zbliżona w działaniu do docelowego CPA.
Tomasz Ciepłucha