Obecnie 278 forumowiczów jest online
Obecnie 278 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Brak danych w raporcie Google Analytics

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,
Mam połączone konta Google Analytics i Adwords. Cały czas mam również włączoną kampanię Adwords - wszystko działa bez zarzutu. Jest tylko 1 problem: jak wchodzę w raporty z zakładki Narzędzia i Analiza/Google Analytics chcąc porównać źródła odwiedzin płatnych i bezpłatnych to nie pojawiają mi się dane z Adwords.

Proszę o pomocEmotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: KarolinaP (Magister ✭ ✭ ✭)
września 2015

Dot.: Brak danych w raporcie Google Analytics

Najlepszy Współtwórca

Cześć,

Czy możesz umieścić kod Analytics w miejscu, w którym powinien się znajdować i usunąć z niego niepotrzebne znaki "\".

Twój kod wygląda jakby ktoąś zastosował w nim tzw. znaki ucieczki, by znaki specjalne nie były interpretowane.

Kod powinien być w nagłówku wityryny, tuż przed tagiem zamykającym </head>.

Przykład jednej Twojej linii:

_gaq.push([\'_trackPageview\']);

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Jeżeli w ogóle nie widać ruchu płatnego, sprawdź czy masz włączone automatyczne tagowanie

Moje konto/Ustawienia:

ust.jpg

Jeżeli nie było włączone, to po jego uruchomieniu sprawdź jeszcze czy nie powoduje ono problemów ze stroną. Wpisz w przeglądarce nazwę swojej domeny i na końcu doklej /?gclid=dfgdfgd

np. www.nazwadomeny.pl/?gclid=dfgdfgd

Jeżeli strona otworzy się bez problemu, jest ok.

To powinno wystarczyć, jeżeli konto AdWords było wcześniej połączone z Analytics.

Dodatkowo, jeżeli chcesz zobaczyć dane z Analytics na poziomie Adwords (grafika poniżej):

analytics.jpg

...możesz skonfigurować import danych ze wskazanego profilu Analytics. Aby to zadziałało konta AdWords/Analytics muszą być już połączone. Czasem wymagane jest wylogowanie i ponowne zalogowanie aby profile do importu pojawiły się w AdWords.

1) Moje konto/Połączone konta

2) Google Analytics

3) Wybór profilu do importu danych

konta-pol.jpg

Najlepszy Współtwórca

Dodam jeszcze tylko, żebyś sprawdziła nie tylko główną domenę bo one bardzo często zadziałają z doklejony tagowaniem. Sprawdź dodatkowo wszystkie podstrony docelowe, na które prowadzisz reklamę bo najczęściej problemy są właśnie z podstronami mimo, że adres główny domeny zadziałał z tagowaniem.

czyli www.nazwadomeny.pl/nazwa-podstrony?gclid=dfgdfgd

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

A więc tak:
Miałam ustawione automatyczne tagowanie - sprawdziłam z doklejonym kodem na stronie głównej i podstronach.

Natomiast nie miałam wcześniej dostosowanych kolumn i to zmieniłam.

Moje konta były połączone.

Dane z Analytics na poziomie Adwords są widoczne, natomiast nadal nie widzę w raporcie danych płatnych. Te dane są widoczne tylko z poziomu kampanii.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Magdaleno co dokładnie widzisz wchodząc w Źródła odwiedzin >> Reklama >> Adwords >> Słowa kluczowe

ScreenShot086.jpg

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

kampanie adwords.jpg

Kliknij zakładkę Adminsitrator w prawym-górnym rogu i wybierz swoje konto/usługę/profil

ad1.jpg

Następnie przejdź do ustawień profilu i sprawdź ustawienia Importu i Exportu w AdWords. Zobacz czy dane są udostępniane z właściwego konta AdWords.

profil.jpg

Nowicjusz ✭ ✭

Zrobiłam co napisałeś... wszystko jest zaznaczone, chyba że ma znaczenie to śledzenie:

udostepnianie danych.jpg

[ Edytowane ]

Zobacz czy ID konta Adwords się zgadza w ustawianiach importu/exportu. Może jest podpięte pod inne konto.

Nowicjusz ✭ ✭

Czyli jak rozumiem mam sprawdzić czy identyfikator profilu jest taki sam jak kod występujący za mailem w ustawieniach importu i eksportu? Bo nie bardzo wiem gdzie mam to sprawdzić...

Numerem z ustawień importu/exportu w Analytics powinien być ID konta AdWords, z którego mają być zasysane dane.

Nowicjusz ✭ ✭

Tak, sprawdziłam - niestety jest to ten sam ID - a już miałam nadzieję, że się wszystko rozwiąże...

Czy klikając w Analytcs na źródła odwiedzin -> cały ruch

są jakiekolwiek dane?

Jeżeli brak, to może na stronie działają statystyki z innego konta Analytics (inne dane logowania niż do AdWords)? Zajrzyj do źródła witryny i poszukaj wklejonego tam kodu UA-. Porównaj z tym, do którego masz dostęp. 

Nowicjusz ✭ ✭

Niestety, ale dane są...

Nowicjusz ✭ ✭

A czy ktoś z grona pracowników Google będących na tym forum mógłby wejść na to konto i rozwiązać mój problem?