Obecnie 206 forumowiczów jest online
Obecnie 206 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Bardzo mocny spadek ilości wyświetleń filmu po zmianie zasad.

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie.

Mam pewien problem: mianowicie reklama mojego filmu, która generowała masę wyświetleń (około 800 dziennie) spadła po kliknięciu opcji sugerowanej przez AdWords.

Chodziło o to, że AdWords zawiadomił mnie, że jeśli sam się nie "przeniosę na nowe zasady" (było to jakoś pod koniec lipca?) to i tak wydarzy się to automatycznie za "parę tygodni". Kliknąłem zatem tą opcję (coś z wyświetleniami na urządzenia mobilne było) i od razu ilość odtworzeń filmu spadła przeszło czterokrotnie.

Czy moze mi ktoś wytłumaczyć gdzie tkwi jakiś błąd? Czy może za dobrze sobie radziłem i google postanowił mnie skarcić ;-)

Piszę o tym dopiero teraz bo próbowałem sam zaradzić - nic to nie dało.

Pozdrawiam!

Dot.: Bardzo mocny spadek ilości wyświetleń filmu po zmianie zasad.

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Pewnie chodziło o aktualizację do kampanii rozszerzonych. Nie powinno mieć to wpływu na liczbę wyświetleń, chyba że użyłeś ujemnego modyfikatora na urządzenia mobilne, a ten ruch miał wcześniej duże znaczenie.

Porównaj jakie masz stawki obecnie i jakie były w okresie gdy kampania była emitowana prawidłowo. Jeżeli teraz są wyraźnie niższe, to je podnieś. Napisz też o jaki typ kampanii chodzi (graficzna/tekstowa/wideo)?

Dot.: Bardzo mocny spadek ilości wyświetleń filmu po zmianie zasad.

Magister ✭ ✭ ✭

Jacku,

sprawdź także proszę ten wątek. Wydaje mi się, że ten przypadek może dotyczyć także Ciebie.

Pozdrawiam,

KarolinaP