Obecnie 193 forumowiczów jest online
Obecnie 193 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Adres docelowy reklamy

Magister ✭

Witam.

Chodzi o problem z adresem docelowym. Czy istnieje jakaś różnica gdy adres podany jest jako

http://www.mojastrona.pl/szkolenie/173/t/7

a

http://www.mojastrona.pl/szkolenie/173/t/7/

Bo w niektórych przypadkach dzieje się później tak że po dodaniu przez AdWords końcówki ?gclid=CMWe9v-MzLQCFY65zAodRAUABQ wyskakuje błąd bazy danych.

Dot.: Adres docelowy reklamy

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Jeżeli jest problem z automatycznym tagowaniem (dodające parametr ?gclid), które powoduje wywołanie błędnej strony docelowej, to lepiej je wyłączyć.

Moje konto->Ustawienia

Dane z ruchu płatnego nie będą rozpoznawane w statystykach ale przynajmniej reklama będzie działać prawidłowo.

tagowanie.jpg

Magister ✭

To wiem, ale chodziło mi akurat o kwesie adresu.

Najlepszy Współtwórca

Adres z "/" na końcu i bez to dwa różne adresy i warto to uporządkować np z uwagi na duplikację treści.

Dla AdWords nie ma to większego znaczenia o ile nie ma kolizji np takiej o jakiej piszesz.

Wszystko zależy od konstrukcji i działania Twojego oprogramowania czy CMS'a.

Znam strony gdzie dodanie "/" na końcu adresu powoduje 404 lub wyświetla się strona wyższej kategorii Emotikon: Szczęśliwy.

Warto znaleźć jakieś rozwiązanie, by nie tracić danych przesyłanych za pomoca tagu gclid.

Przepisywanie adresów (z rzeczywistych zmiennych na przyjazne) odbywa sie na różne sposoby i nie ma jednego rozwiązania na wszystkie przypadki.