Obecnie 280 forumowiczów jest online
Obecnie 280 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

1 lista odbiorców z której korzystają 2 grupy reklamowe

Student ✭ ✭ ✭

Witajcie,

mam pytanie, jak się zachowa system AdWords gdy stworzę w ramach jednej kampanii dwie grupy reklamowe i przypiszę do niej tą samą listę odbiorców (np. wszyscy którzy odwiedzili stronę)? Z której grupy reklamowej wyświetli się reklama? Jakie są zasady? Jakie są dobre praktyki?

W przypadku kampanii na wyszukiwarkę sprawa była prosta i po krótce wyglądała tak:

1. Unikaj duplikowania słów kluczowych.
  2. Jeżeli zduplikujesz, to nie rób tego, ponieważ patrz pkt.1.
  3. Jeżeli już naprawdę nie możesz nic innego zrobić, wyświetli się reklama z wyższym wynikiem jakości.

Jak to będzie w przypadku list odbiorców?

Wielkie dzięki za Waszą pomocEmotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam, Olek

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: OlekJot
września 2015

Dot.: 1 lista odbiorców z której korzystają 2 grupy reklamowe

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Przy emisji reklam w Sieci Reklamowej dla reklam rozliczanych w CPC na podstawie stawki, CTR i innych czynników wyliczany jest eCPM (efektywny CPM) i on decyduje o kolejności i wygranej aukcji i umożliwia konkurowanie z reklamami rozliczanymi w CPM.
Reklamy CPM konkuruja stawką (CTR nie jest brany pod uwagę).

Kierowanie na odbiorców, miejsca,...  nie ma tu znaczenia.

Wygra reklama z wyższym eCPM / CPM zakładając teoretycznie że konkuruja wzajemnie o to samo miejsce.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

cześć Olku,

to też zapewne będzie zależało od jakiegoś rankingu systemu adwords- czyli będzie wyswietlał tą która jego zdaniem będzie bardziej adekwatna

moge sie tylko domyślać,że to pewnie zależy w dużej mierze od historii

a możesz troche nakreślić celowość takich działań? bo ja jakos nie moge sam do tego po co ktos miałby tak robić

Student ✭ ✭ ✭
Ja widzę sens takiego rozwiązania w sytuacji, gdy w jednej grupie są reklamy tekstowe, a w drugiej graficzne.

Wschodząca Gwiazda

Hej,

nawet kierując obie grupy reklam na tych samych odbiorców, możesz te grupy trochę poróżnić ustawiając różną płeć, wiek, harmonogram (czas) wyświetlania reklam, dodając słowa kluczowe.... może zadziała dodatkowa kombinacjaEmotikon: Szczęśliwy

Podejrzewam, że przy takich ustawieniach twoje reklamy bedą rywalizowały ze sobą podobnie jak w kampanii na wyszukiwarkę.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: OlekJot
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Przy emisji reklam w Sieci Reklamowej dla reklam rozliczanych w CPC na podstawie stawki, CTR i innych czynników wyliczany jest eCPM (efektywny CPM) i on decyduje o kolejności i wygranej aukcji i umożliwia konkurowanie z reklamami rozliczanymi w CPM.
Reklamy CPM konkuruja stawką (CTR nie jest brany pod uwagę).

Kierowanie na odbiorców, miejsca,...  nie ma tu znaczenia.

Wygra reklama z wyższym eCPM / CPM zakładając teoretycznie że konkuruja wzajemnie o to samo miejsce.

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

@Maciek

Jest sensEmotikon: Szczęśliwy Czasami mam do zrealizowania kilka działań promujących, które wymagają dotarcia do wszysktich klientów lub wszystkich odwiedzających i one nakładają się na siebie. Czasami bez problemu można spróbować doprecyzować grupę odbiorców, a czasami się nie da.

@Paulino

Masz rację, można poróżnić grupy.

@Lech

Dzięki za odpowiedź.

Podsumowując,

1. Gdy mam dwie takie same grupy odbiorców, pojawi się tylko jedna reklama z jednej grupy, ta która wygra aukcję stawką.
  2. Gdy mam dwie odrobinę różne grupy odbiorców (jedna szersza, druga węższa), reklama nie będzie konkurowała przy rożnicy zbiorów (różni odbiorcy), będzie konkurowała stawką przy tych samych zbiorach (ci sami odbiorcy).