AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 239 forumowiczów jest online
Obecnie 239 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak zweryfikować swoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

zawieszona wizytówka

Nowicjusz ✭

Witam mam problem bowiem moja wizytówka została zawieszona poprzez działania spamera z anonimowego konta <lokalny przewodnik> i nie mogę tego odkręcić ... pomoże ktoś .. pomoc googola się wykręca 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

zawieszona wizytówka

Student ✭ ✭ ✭

Możesz podać dane firmy aby sprawdzić w mapmekerze co jest problemem.

Tomasz Wydra miłośnik SEO i porządków z firmami na mapach Google

zawieszona wizytówka

Nowicjusz ✭

Wisła Taxi  tel 665 266 999   ja nie mogę jej już odnaleźć w map maker 
Wisła os. Jurzyków

zawieszona wizytówka

Nowicjusz ✭

zostało zawieszonych kilka konkurencyjnych wizytówek w ten sam sposób .... działania osób trzecich 

zawieszona wizytówka

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Jakby średnio możliwe by wizytówka była zawieszona właśnie z tego powodu, który opisujesz.

Jeśli Lokalny przewodnik spamował to zawieszone jest jego konto, jeśli to Ty spamowałeś ze swojego konta no to się doigrałeś. Zastanów się - nie puszczałeś swoich postów do różnych społeczności? Twój wpis nie naruszał wytycznych Google? https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl Nie spamowałeś konkurencji opiniami albo innych wpisów zdjęciami? Zastanów się. Sorry ale musisz mieć coś na sumieniu, skoro support Ci nie pomaga.

Oni są ostatnią instancją odwoławczą w takich sytuacjach. Przykro mi.

Pozdrawiam,

Jacek

zawieszona wizytówka

Nowicjusz ✭

NIE. kilkakrotnie dziennie ktoś zgłaszał moją wizytówkę jako zamkniętą itp < widziałem to bo co się zalogowałem jako lokalny przewodnik to dostawałem zapytanie czy ta firma istnieje i tak dalej...> to samo robił z kilkoma innymi wizytówkami

zawieszona wizytówka

Najlepszy Współtwórca

A - czyli jesteś taksówkarzem z Wisły. No to prosta sprawa - tam jest/było mnóstwo wizytówek firm taksówkarskich, które wprost naruszają wytyczne Google: https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl

Nazwa to raz, lokalizacja nie pod adresem prowadzenia działalności to dwa.

Do tego generalnie takie wpisy powinny być dodane jako firmy świadczące usługi w obszarze usługowym:

https://support.google.com/business/answer/3038163?hl=pl

Żadne działanie osób trzecich - tylko naruszenie wytycznych.

Google właśnie bardzo mocno wzięło się za wpisy spamerskie, w tym za weryfikację właśnie takimi pytaniami.

Z tego co piszą to między innymi w Stanach ostatnie kilkanaście dni to duże zmiany i usuwanie takich wpisów. Być może w Polsce też to testują na razie na mniejszą skalę.

Jeśli support twierdzi, że nie może pomóc to tak jest.

Utwórz wizytówkę, która NIE NARUSZA zasad Google i nie powinno być problemów.

Pozdrawiam,

Jacek

zawieszona wizytówka

Nowicjusz ✭

jak jeszcze wiz. była to w map meker bez problemu można było sprawdzić kto zgłaszał problem do danej wizytówki i za każdym razem była to ta sama osoba po kilkanaście razy 

zawieszona wizytówka

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Przeniesienie wpisu z Brzeszcz do Wisły będzie praktycznie z automatu odrzucane.

Tak się nie robi. Zgłosiłem wpis z Brzeszcz do usunięcia. Nic nie wnosi i nic się z nim nie da zrobić.

Patrząc na historię Twoich edycji w Kreatorze Map to nie dziwne, że masz problemy z edycjami.

Proponuję:

1. Przestać się bawić w szeryfa wpisów innych firm taksówkowych w Wiśle bo robisz to bez patrzenia na reguły Google. Jak coś jest spamem to zgłoś to z poziomu Map.

3. Przeczytać wskazane linki i pomoc Google Moja Firma

4. Dodać firmę (pod nazwą pod jaką jest faktycznie zarejestrowana) - w Google Moja Firma bezpośrednio.

5. Wypełnić wszystkie pola zgodnie z regułami - kategoria Taksówki, miejsce rejestracji - tam, gdzie masz FAKTYCZNIE zarejestrowaną firmę, dodać informację o tym, że obsługujesz TEŻ w obszarze usługowym i wysłać prośbę o weryfikację (PIN lub inne z dostępnych)

6. Mam nadzieję, że Ci się uda i to wystarczy. Tak będzie najszybciej i najbardziej bezproblemowo z najlepszych efektem dla Ciebie

7. Jeśli przy tej weryfikacji będą problem nie do wyjaśnienia z pomocą Google Moja Firma to znaczy, że sobie tak nagrabiłeś, że nic się z tym nie da zrobić (Po prostu piszę Ci otwarcie)

Uzbrój się w cierpliwość.

Pozdrawiam,

Jacek

zawieszona wizytówka

Nowicjusz ✭

To brzeszcze powstało z błędów gogla parę razy system mi zmienił adres <najczęściej na brzeszcze> i przerzuciło mi firmę tam .. udało sie to sprostować ale gdzieś po drodze się to sklonowało i kraży. Ostatnio próbowałem to przejąć i usunąć ale nie dało się.. Ogólnie dane firmy mam wszystkie ok <poprawione> i wszystkie zgodne z rzeczywistością ale nie mogę weryfikacji przeprowadzić