Obecnie 238 forumowiczów jest online
Obecnie 238 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak zweryfikować swoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

usunięcie firmy

Nowicjusz ✭

Czy mogę usunąć firmę z google maps? Nie chcę aby wyświetlała się po wpisaniu nazwy w wyszukiwarce. Jak usunąć cały wpis? Muszę usuwać całe swoje konto w google (adwords, youtube, itp.)?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

usunięcie firmy

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Jak rozłączysz kanał YouTube od strony i przeniesiesz własnosc to nie powinno z tym być problemu. Trzeba usunąc stronę Google plus oraz wpis z Google Moja Firma. Oprócz tego trzeba usunąć wpis bezpośrednio z Map Google (zaproponuj zmianę).

Jednak jest pewien haczyk - jeśli firma istnieje i można do niej wejśc z ulicy to jest ryzyko, że ktoś inny doda Twoją firmą do Map bo może to zrobić każdy, a Ty po prostu nie będziesz tym wpisem zarządzać. Nie będziesz mógł odpowiadać na opinię, nie będziesz mógł zarządzać zdjęciami. Więc zastanów się czy warto.

Pozdrawiam,

Jacek

usunięcie firmy

Profesjonalista ✭ ✭

Jeśli jesteś zweryfikowanym właścicielem to możesz po prostu usunąć miejsce, nie musisz usuwać konta. Wystarczy usunąć firmę z Google moja firma, natomiast tak jak Jacek pisze, istnieje duże ryzyko (w zależności od lokalizacji) że firma wróci, i wówczas żeby nią zarządzać będziesz musiał bawić się w weryfikacje.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz