Obecnie 235 forumowiczów jest online
Obecnie 235 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak zweryfikować swoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

kod PIN

Nowicjusz ✭ ✭

Dzień Dobry,

oczekuję na kod pin dla firmy www.badanie-emg.pl.

Czy kod był już wysłany, kiedy powinien dojść, czy ewentualnie można zmieić adres wysyłki kodu na zgodny z KRS czy

CEIDG - w firmie athleticomed.pl, na który to adres poszedł/ma póść PIN jestem jedynie na umowie zlecenie.

pozdraiwam Emilia Małecka

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Miecz N
‎23-03-2018 19:32

kod PIN

Najlepszy Współtwórca

Piszę jak użytkownik użytkownikowi. Nie pracuję w Google. Piszę jak to działa. Tu na forum nie ma pracowników Google.

Wpis na mapach to nie jest reklama.

Właściciel biznesu nie ma i nigdy nie będzie mieć kontroli nad adresem, jako samym adresem. Punkt adresowy jest przypisany do konkretnego miejsca na mapie i może byc pod jednym adresem zarejestrowanych i niezarejestrowanych mnóstwo firm - zamkniętych i działających. Tyle zrozumiałem z tego co napisałeś/napisałaś lub napisaliście z jednego konta - mam wrażenie, że masz/macie jakieś wyobrażenie jak to działa niekoniecznie pokrywające się z rzeczywistością. 

Jak napisałem - zmiana adresu zweryfikowanej wizytówki może, choć nie musi, wymagać ponownej weryfikacji 

Dlatego zamawianie pinu na poprzedni adres nie ma sensu. Lepiej jest albo założyć nowa wizytówkę w nowym miejscu, a poprzednią, niezweryfikowaną zgłosić do zamknięcia lub najpierw zaproponować zmiany jako zwykły użytkownik map, poczekać na zatwierdzenie i opublikowanie tych zmian i dopiero potem zamawiać pin na nowy adres. Lepiej - bo eliminuje się potencjalną konieczność ponownej weryfikacji i zawieszenia wyświetlania wizytówki w okresie ponownej weryfikacji (to jest ta "płynność"?).

Google pisze o dwóch tygodniach bo w normalnym, europejskim kraju zwykły list wysłany z innego europejskiego kraju dojdzie w tym terminie. Niestety u nas jest inaczej. Takie listy "idą" zwykle ponad 14 dni, zwykle około 3 tygodni, czasem dłużej. Jest to tym bardziej uciążliwe, że kod traci ważność po 30 dniach od zamówienia, a ponowne zamówienie kodu anuluje ważność kodu poprzedniego. Pretensje kieruj więc do Poczty Polskiej, a nie do Google. Piszę jak jest, jako zwykły użytkownik.

Jeśli nie zrozumiałem Twojego/Waszego problemu to opisz go szerzej, w sposób bardziej zrozumiały.

Pozdrawiam,

Jacek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

kod PIN

Najlepszy Współtwórca

Kod przychodzi na adres pod którym faktycznie działa firma, bo tam można ją zarejestrować. Nie możliwości sprawdzenia czy został wysłany. Do 4 tygodni powinien dojść.

Pozdrawiam,

Jacek

kod PIN

Nowicjusz ✭ ✭

Ale firma faktycznie już nie ziała pod tamtym adresem, faktycznie przeniosła się już w nowe miejsce, a nie jestem pewien, czy ze starego adresu poczta zostanie mi przekazana.

kod PIN

Najlepszy Współtwórca

Zamawianie pinu na stary adres jest bez sensu. Pin zamawiasz po to, by zweryfikować prawdziwość danych. Jeśli zmienisz adres po weryfikacji to często trzeba weryfikować nowy adres ponownie.

Jakie dane się nie zgadzają ze starym wpisem? Tylko adres czy nazwa też? Telefon? WWW?

Pozdrawiam,

Jacek

kod PIN

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

nie do końca bez sensu

Po pierwsze przy zamawianiu PIN podaliście termin dwóch tygodni, który już mija, a pin nie doszedł, teraz powyżej pisze Pan o 30 dniach. W tym okresie dwutygodniowym mogliśmy liczyć na przekazanie poczty.

Po drugie, chę odzyskać kontrolę nad adresem, który nie do końca znając, co przyznaję zasady google zarejestrowaliśmy, a nie mam pewności, czy firma z którą wspołpracę zakończyłam ten list mi przekaże.

Po trzecie, chce żeby przejście między adresami nastąpiło płynnie.

Chcę zmienić adres i telefony i odzyskać kontrolę nad reklamą co napisałam wyżej. Widzę, że udało mi się przerejestrować firmę w googlu na inny adres, czy mam rozumieć, że kolejny pin zostanie wysłany tam???

pozdrawiam

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Miecz N
‎23-03-2018 19:32

kod PIN

Najlepszy Współtwórca

Piszę jak użytkownik użytkownikowi. Nie pracuję w Google. Piszę jak to działa. Tu na forum nie ma pracowników Google.

Wpis na mapach to nie jest reklama.

Właściciel biznesu nie ma i nigdy nie będzie mieć kontroli nad adresem, jako samym adresem. Punkt adresowy jest przypisany do konkretnego miejsca na mapie i może byc pod jednym adresem zarejestrowanych i niezarejestrowanych mnóstwo firm - zamkniętych i działających. Tyle zrozumiałem z tego co napisałeś/napisałaś lub napisaliście z jednego konta - mam wrażenie, że masz/macie jakieś wyobrażenie jak to działa niekoniecznie pokrywające się z rzeczywistością. 

Jak napisałem - zmiana adresu zweryfikowanej wizytówki może, choć nie musi, wymagać ponownej weryfikacji 

Dlatego zamawianie pinu na poprzedni adres nie ma sensu. Lepiej jest albo założyć nowa wizytówkę w nowym miejscu, a poprzednią, niezweryfikowaną zgłosić do zamknięcia lub najpierw zaproponować zmiany jako zwykły użytkownik map, poczekać na zatwierdzenie i opublikowanie tych zmian i dopiero potem zamawiać pin na nowy adres. Lepiej - bo eliminuje się potencjalną konieczność ponownej weryfikacji i zawieszenia wyświetlania wizytówki w okresie ponownej weryfikacji (to jest ta "płynność"?).

Google pisze o dwóch tygodniach bo w normalnym, europejskim kraju zwykły list wysłany z innego europejskiego kraju dojdzie w tym terminie. Niestety u nas jest inaczej. Takie listy "idą" zwykle ponad 14 dni, zwykle około 3 tygodni, czasem dłużej. Jest to tym bardziej uciążliwe, że kod traci ważność po 30 dniach od zamówienia, a ponowne zamówienie kodu anuluje ważność kodu poprzedniego. Pretensje kieruj więc do Poczty Polskiej, a nie do Google. Piszę jak jest, jako zwykły użytkownik.

Jeśli nie zrozumiałem Twojego/Waszego problemu to opisz go szerzej, w sposób bardziej zrozumiały.

Pozdrawiam,

Jacek

kod PIN

Nowicjusz ✭ ✭

Dzięki Jacku za wyczerpującą odpowiedź,

moje zdenerwowanie spowodowane było faktem, że nie wiem czemu nie chciały przejść zmiany wpisane w googlu w miejscu zaproponuj zmianę. 

W końcu mi się to udało zrobić z innego komputera - i teraz jest OK PIN przyjdzie na nowe miejsce pracy.

Jeszcze raz dziękuję za wyjaśnienia, pozdrawiam