AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 225 forumowiczów jest online
Obecnie 225 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak zweryfikować swoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zwrot pieniędzy za zakupiony wcześniej kod aktywujący firmę w google

Nowicjusz ✭

Witam, całej historii opisywał nie będę. W skrócie -> zakupiłem przedłużenie, a raczej ponowne aktywowanie firmy w google. Google przesłało mi pocztą kod. I pytanie jest, czy taki kod mogę zwrócić otrzymując swoje pieniądze? Dodam że kodu oczywiście nie użyłem.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Tomasz Google nie zwróci Ci pieniędzy, ponieważ to nie jej zapłaciłeś. Google nie pobiera opłat za wizytówkę, ponieważ jest ona bezpłatna.

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Artykuly/Oplaty-za-publikacje-wizytowek-na-Mapach-Google-n...

Jakaś firma, co jest nagminne ostatnio, przedstawiła się zapewne jako Partner Google, albo coś podobnego i przedstawiła Ci ofertę na przedłużenie kończącej się wizytówki - a ty się niestety zgodziłeś. 

Natomiast nie jest to zgodne z regulaminem, ponieważ założyć taką wizytówkę może właściciel, albo na jego prośbę, ale dane do wizytówki powinieneś Ty mieć i zarządzać Swoją wizytówką, a nie firma zewnętrzna.

Przeczytaj sobie również ten wątek na forum https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Spam-i-naruszenia-zasad/Naciagacze-na-wizytowki-w-Google-M...

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Dzięki Dominiku za rozmowę. Rozjaśniłeś mi sytuację. Ta sprawa dotyczy tak naprawdę mojego taty, a on nieogarnięty za bardzo i wykupił właśnie "pierwsze pozycje na liście google", tyle tylko że chyba zapomniał że nie ma już strony internetowej od pół roku.

Faktycznie rozmawiał z kimś przez telefon z tego co wiem, kase przelał, ale dostał list od google z kodem aktywacyjnym i instrukcją że można ją wykorzystać na koncie w Google Moja Firma. Czy oszust faktycznie działałby w ten sposób? Po dostaniu kasy po co miałby się męczyć w jakieś listy i kody. 

Nie mam teraz tego papierka przed oczami. Jutro się przyjrzę o co dokładniej chodzi i pogadam z tatą.