Obecnie 250 forumowiczów jest online
Obecnie 250 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak zweryfikować swoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zweryfikowana, a czekam już 3 tygodnie na opublikowanie wizytówek

Nowicjusz ✭

Zalożyłem google firma. Dostałem pocztówkę z kodem weryfikacyjnym. Wprowadziłem go i od tamtej pory minęły już 3 tygodnie,  a w panelu widzę tylko "Oczekujące. Twoja firma została zweryfikowana. Opublikowanie Twoich wizytówek może potrwać do trzech dni, ponieważ wcześniej możemy je sprawdzić.". W "Zarządzaj lokalizacjami" widzę również "OCZEKUJĄCE". Ileż można czekać? Dla mojej działalności rozpoczął się sezon i ciągle nie ma mnie w wynikach. Proszę o szybkie załatwienie tej sprawy!

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Nowicjusz ✭
Otrzymałem od Państwa informację email, że wystąpił błąd techniczny i dlatego mimo weryfikacji nie jest dostępny wpis. W mailu prosicie Państwo o przesłanie zdjęć siedziby, żeby rozwiązać ten problem. Odpowiedziałem mailem, ale nie wiem czy dostarła wiadomość, bo google mail w przeglądarce jest tak samo nieintuicyjny jak proces weryfikacyjny. Wklejam więc też tutaj.

Nie rozumiem w jaki sposób problem techniczny po Państwa stronie zostanie rozwiązany przesłaniem zdjęcia szyldu mojej firmy. 
Proszę uaktywnić wpis. Został zweryfikowany. Firma działa pod tym adresem, co może potwierdzić wpis do ewidencji działalności gospodarczej.
Nie jest to restauracja, ani sklep, lecz firma usługowa, która świadczy usługi w terenie. Pod tym adresem jest zarejestrowana działalność 
i ja tam również mieszkam ą. Nie chcę przesyłać zdjęć prywatnego domu tylko dlatego, że jest tam zarejestrowana działalność. Proszę uaktywnić moją wizytówkę bez tych zdjęć. 

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

To jest forum pomocy użytkowników.

Kontakt z pomocą jest tylko bezpośredni - poza forum. Forum nie służy do kontaktu z pomocą.

Być może problemem jest to, że Twoja firma może być dodana tylko jako firma z obszarem usługowym (świadcząca usługi tylko w terenie):

https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl

Zastanów się jak to u Ciebie wygląda i może wprowadź stosowne zmiany i wtedy kontatkuj się z pomocą ponownie (ale nie na forum).

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Pprzecież właśnie w ten sposób dodałem firmę, jako firmę działającą na określonym obszarze. Dokładnie tak, jak jest w dokumentacji. Nie mogę zmienić modelu, bo on już jest w ten sposób ustalony. Nie wiem dlaczego pracownicy Google próbując pomóc, nie sprawdzą nawet wpisu, a zakładają z góry, że dana sprawa dotyczy tego samego, co inne z którymi mieli wcześniej do czynienia. Nie wiem do czego służy forum jeśli nie do szukania pomocy skoro próba kontaktu z pomocą techniczną skutkuje odsyłaniem do dokumentacji pomocy, a na koniec na forum. Nie znalazłem bezpośredniego linka do pomocy. Najwyraźniej w google liczą na to, że uzytkownicy pomogą sobie sami, albo sobie darują nerwy.

Nowicjusz ✭

Farsy ciąg dalszy. Po zwróceniu uwagi na powyższe, otrzymałem informację, że to nie przez to, ale przez to, że strona na firmowej domenie jest "w budowie" i technicy nie mogą zweryfikować firmy. A ta cała weryfikacja z kodem przesyłanym pocztą tradycyjną, to po co była? A wpisy do ewidencji nie wystarczą? Czy to jest usługa dla jakiś wybranych? Jakie trzeba spełnić kryteria? Wydawało się, że w warunki usługi są jasne, jednak za pewne utrudnienia są po to, abym ostatecznie zdecydował się na wykupienie reklamy w google. Nie, nie zrobię tego, bo nie mam na to jeszcze środków. Liczyłem, że uda mi się pozyskać nowych klientów wizytówką w maps, ale lepiej chyba iść w Facebooka. A niby motto "don't be evil" miało być mottem Google...

Najlepszy Współtwórca

Jeśli podajesz adres strony internetowej do wpisu, a strona jest w budowie czyli faktycznie strony nie ma to znaczy, że twój wpis został wypełniony błędnie, co może nasuwać przypuszczenia, że może być wykorzystana do celów niekoniecznie zgodnych z zasadami Google. Wystarczy "grać" zgodnie z zasadami, a takich problemów nie ma. Tysiące osób nie mają takich problemów i wcale nie muszą korzystać z płatnej reklamy.

Pozdrawiam,

Jacek