Obecnie 124 forumowiczów jest online
Obecnie 124 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak zweryfikować swoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zmiana nazwy firmy

Nowicjusz ✭

Witam mam problem chodzi o wyszukiwarkę google, zmieniłam nazwę firmy google zapamiętało poprzednią nazwę i jest delikatny bałagan.

Może od początku od pół roku prowadzę firmę dopisałam ją do baz takich jak zumi, pkt.pl, bussines nawigator oczywiście z tą pierwotną nazwą. Teraz zmieniłam nazwę firmy dokonałam zmian w tych bazach firm zumi, pkt.pl, bussines nawigator itp., ale dalej wpisując nowa nazwe firmy w google nie mogę znaleźć mojej firmy, a wpisując stara nazwe wyświetlają się te poszczególne bazy w których jest dopisana firma dopiero po wejściu na zumi, pkt.pl, bussines nawigator widać ze jest inna nazwa, a po bezpośrednim wpisaniu nazwy niestety firma jest nieodnaleziona. Proszę o pomoc.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Zmiana nazwy firmy

Najlepszy Współtwórca
Agato kiedy zmieniałaś nazwę w tych portalach? Jeśli niedawno, czyli nawet do 14 dni, to wyszukiwarka Google mogła jeszcze nie zaindeksować tych nowych nazw w tych portalach, dlatego nie pokazuje ich jeszcze w wynikach wyszukiwania. W tej chwili indeksacja jest o wiele szybciej niż kiedyś, więc cierpliwości.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Zmiana nazwy w bazach nastąpiła około czterech dni temu, uzbrajam się w cierpliwość. Pozdrawiam

Najlepszy Współtwórca
Agata,
Proponuję Ci dodać swoją firmę do bezpłatnej usługi Google Moja Firma - wtedy Google będzie miało trochę więcej informacji o Tobie i zamiast czekać na przeszukiwanie innych baz jest szansa, że szybciej i wyżej będzie właśnie ta informacja przy wyszukiwaniu nazwy Twojej firmy zanim Google przeskanuje i uwzględni w rankingu zmiany w bazach danych/stronach innych serwisów. (Dominik pisze do 14 dni - ja jestem bardziej sceptyczny. Patrząc na podobne problemy, które ostatnio miałem z jedną z firm to może to potrwać znacznie dłużej.)
Poczytaj sobie jak to zrobić ZA DARMO: https://support.google.com/business/?hl=pl#topic=4539639
Dzięki temu po zapytaniu o Twoja firmę informacja o niej może się wyświetlać w takim Panelu wiedzy:
https://support.google.com/business/answer/6331288?hl=pl

Pozdrawiam,
Jacek