AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 211 forumowiczów jest online
Obecnie 211 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak zweryfikować swoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zablokowana wizytówka firmy po zmianie strony internetowej

Nowicjusz ✭

Witam,

Kilka dni temu uruchomiłem stronę internetową firmy. W wizytówce naszej firmy Beauty Time wcześniej umieściłem linka do naszego systemu rezerwacji online beautytime.versum.com

Niestety w chwili uruchomienia strony internetowej beautytime.com.pl zmieniłem w wizytówce starego linka do nowej strony. Niestety nasza wizytówka została zablokowana.

Złożyłem wniosek o odblokowanie ale żadnej odpowiedzi nie otrzymałem. Ile to może trwać i czy jest w ogóle szansa na odblokowanie wizytówki i ponowne pojawienie się na pamach?

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Zablokowana wizytówka firmy po zmianie strony internetowej

Student ✭ ✭ ✭

Nie znam powodu blokady Twojej strony ale sprawdziłem Twoją stronę internetową i niepokoi mnie jedna rzecz.

Pod adresem Twojej nowej strony internetowej kilka lat temu znajdowały się zaspamowane strony/strony zapleczowe.  M.in. strony zapleczowe pod Viagrę/sex etc. 

Aktualnie strona nie jest w indeksie Google, żadna publiczna metoda nie daje efektu dodania strony do wyników Google.

Dodaj i zweryfikuj stronę www do konsoli google pod tym adresem.

Sabina B napisali:

Witam,

Kilka dni temu uruchomiłem stronę internetową firmy. W wizytówce naszej firmy Beauty Time wcześniej umieściłem linka do naszego systemu rezerwacji online beautytime.versum.com

Niestety w chwili uruchomienia strony internetowej beautytime.com.pl zmieniłem w wizytówce starego linka do nowej strony. Niestety nasza wizytówka została zablokowana.

Złożyłem wniosek o odblokowanie ale żadnej odpowiedzi nie otrzymałem. Ile to może trwać i czy jest w ogóle szansa na odblokowanie wizytówki i ponowne pojawienie się na pamach?

Pozdrawiam

A następnie https://www.google.com/webmasters/#?modal_active=none sprawdź w zakładce działania ręczne czy nie masz żadnego komunikatu.

Daj proszę znać czy masz tam jakieś informacje

Tomasz Wydra miłośnik SEO i porządków z firmami na mapach Google

Najlepszy Współtwórca
Witaj,
Jeśli to trwa dłużej niż tydzień to skontaktuj się z pomocą Google Moja Firma - zaloguj się do Google Moja Firma na komputerze. W lewym, bocznym menu kliknij Pomoc, wtedy z prawej strony otworzy Ci się box na dole którego będziesz mieć dostępne formy kontaktu - na samym dole, pod Kontakt - kliknij Wyślij e-maila. Wypełnij formularz, a tam możesz wybrać Zadzwoń (w godzinach 8-17, w dni robocze) albo wysłać e-mail.

Pozdrawiam,
Jacek

Nowicjusz ✭
Zrobiłem tak jak napisałeś. Wszedłem na linka i dodałem stronę z linkami do weryfikacji. Nie wkleiłem jeszcze mapy. Na razie strona nie pojawia się w wyszukiwarce. Zobaczę do rana czy coś się zmieni.

Nowicjusz ✭
Bardzo dziękuje za obie odpowiedzi. Zobaczę co się podzieje ale jeśli jutro strona nie będzie się pojawiać to na pewno tam zadzwonię bo bardzo mnie to stresuje.

Dzięki jeszcze raz. Dam znać czy pomogło i co pomogło.

Paweł

Nowicjusz ✭
Dostałem informację, że została ściągnięta ręczna blokada antyspamowa. Możecie sprawdzić czy już jest ok? Strony dalej nie mogę znaleść w google.