Obecnie 203 forumowiczów jest online
Obecnie 203 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak zweryfikować swoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wizytówka mojej firmy nie odpowiada zadanemu pytaniu w wyszukiwarce Go

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

reprezentuję firmę pogrzebową "Kalla" w Słupsku.

Moje pytanie jest następujące:

dlaczego po wpisaniu w wyszukiwarce google frazy np. "zakład pogrzebowy słupsk" czy "usługi pogrzebowe słupsk" - zawsze pojawia się wizytówka konkurencyjnej firmy?  Tak samo dzieje się każdorazowo po wprowadzeniu innych, podobnych fraz z zakresu działalności usług pogrzebowych na terenie Słupska.
Oczywiście gdy w google dodamy nazwę firmy "Kalla" wówczas pojawia się nasza wizytówka ale to jest tylko w tym jedynym przypadku. Wydaje się to nieco zagadkowe i wg mojej oceny świadczy o naruszeniu zasad uczciwej konkurencji.
Nie potrafię sobie na to pytanie odpowiedzieć. Czy taka sytuacja nie jest czasami zależna od pozycjonowania strony?

Będę wdzięczny za opinię w tej sprawie.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Niestety Twoja ocena jest zła. To żadna nieuczciwa konkurencja.

Wyniki wyszukiwania zależą od wielu czynników, między innymi od pozycji strony powiązanej z wpisem.

Przeczytaj ten wątek:

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Zwieksz-swoja-widocznosc/Nie-wyswietla-sie-moja-firma-w-wy...

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭ ✭

Dziękuję za odpowiedź lecz niestety nie mogę jej uznać jako rozwiązanie problemu. W podanych przykładowych wątkach Pana sugestie dotyczą pozycji związanych z mapami Google a nie z wizytówką firmy konkurencyjnej po wpisaniu w wyszukiwarce frazy np. "zakład pogrzebowy Słupsk" czy też "usługi pogrzebowe Słupsk". Mówiąc jaśniej, ta wizytówka ukazuje się w większości przeglądanych linków po wpisaniu wielu podobnych fraz. Czy mógłby Pan kompetentnie odpowiedzieć dlaczego wizytówka jednej i tej samej firmy jest stale widoczna po prawej stronie w google, co wydaje się b. sugestywne.
Ponadto, sugeruje Pan, że zależy to m.in. "...od pozycji strony powiązanej z wpisem...". Czy może to oznaczać że strona http://www.kalla.slupsk.pl/pl  jest słabo pozycjonowana?
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Bardzo istotną rzeczą jest fakt jak jest uzupełniona wizytówka i czy jest to zrobione zgodnie z zasadami dotyczącymi wizytówek.

Drugim czynnikiem może być pozycjonowana strona. Sprawdziłem parę fraz i Państwa strona znajduje się na całkiem dobrych pozycjach.

Poszukałbym przyczyn w samej wizytówce. Zadbajcie o opinie od Klientów, ponieważ wizytówka dotycząca Kalla nie ma takowych.

A dokładnie w wizytówkach. Znalazłem Wasze wpisy jeśli się nie mylę, ponieważ każda z trzech ma ten sam adres. Czy to Wasze wizytówki?

Screen Shot 01-04-17 at 02.18 PM.PNG

Jacek czy czasem to nie jest powód braku wyświetleń wizytówki w wynikach?

Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca

1. Wizytówka to jest element tzw. Grafu Wiedzy - jego wyświetlanie jest podsumowaniem tego, co Google wie nie o wizytówce ale o wszystkich treściach z nią powiązanych. 

2. Każdy widzi wyniki wyszukiwania między innymi według własnej historii wyszukiwania oraz własnej lokalizacji. Ja np. po wpisaniu tych fraz nie widzę żadnego Grafu Wiedzy obok wyników wyszukiwania.

3. Pozycjonowanie pozycjonowaniu nie jest równe. Można być tak mocno pozycjonowanym, że aż zostać za to przez Google ukaranym obniżeniem pozycji. A 3 wpisy pod jednym adresem tylko Wam szkodzą. Proponuję też przeczytać wytyczne odnośnie nazwy: https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl Zróbcie z tym porządek, pozostawcie tylko jedną, zweryfikowaną wizytówkę powiązaną z Waszą www. Dodajcie do niej zdjęcia z poziomu konta zarządzającego wizytówką. Na pewno po jakimś czasie da to lepsze efekty niż to, co jest teraz.

4. Jeśli chodzi o pozycję w wynikach wyszukiwania (w tym wyświetlanie, bądź nie Grafu Wiedzy) - proponuję jednak forum Webmasterów.

Pozdrawiam,

Jacek

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Odpowiedzi obu Panów Jacka i Dominika wiele wyjaśniają. Dziękuję za kompetentne odpowiedzi. Mają Panowie rację. Sam nie wiedziałem, że moja firma jest widoczna aż na 3 wizytówkach (jestem od niedawna menadżerem, właściciel przekazał mi uprawnienia lecz chyba zapomniał o wcześniejszej wersji wizytówki dot. tej samej firmy.Już ją usunąłem. Trzecia zaś znajduje się jako nasza reklama na zlikwidowanym już portalu (muszę się z tym jakoś uporać). Bardzo wziąłem sobie do serca wskazówki Pana Jacka co do uporządkowania jednej konkretnej wizytówki powiązanej ze stroną www. Postanowiłem mocno wziąć do serca opublikowane zasady dot. wizytówek. Zmieniłem nazwę, dodałem więcej zdjęć, pozostawiłem tylko jeden aktualny nr tel. kontaktowego, dodałem zasięg oddziaływania. Zauważyłem, że już teraz po wpisaniu w wyszukiwarce frazy "Zakład pogrzebowy Słupsk" nasza firma wyświetla się prawidłowo na wysokich pozycjach.
Brawo Panowie - to dzięki Waszej pomocy i doświadczeniu!
Jestem Wam bardzo wdzięczny. Muszę jeszcze zadbać o opinie klientów.

Obecnie nasza wizytówka prezentuje się tak:
https://www.google.pl/search?q=zak%C5%82ad+pogrzebowy+s%C5%82upsk&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b...

Zastanawia mnie jeszcze jedno. Otóż u dołu pod naszym wpisem na liście w Google znajdują się pogrubione linki koloru niebieskiego: "Kontakt", "Zasięg działania", "Tylko u nas". Patrząc niżej  na listę wyszukiwań nie zauważyłem takich podlinkowanych zwrotów . Czy oznacza to np. wyróżnienie firmy czy też jest związane z jakimś innym zdarzeniem?
Proszę jeszcze o dalsze podpowiedzi czy wszystko teraz wygląda lepiej, na co jeszcze zwrócić uwagę.

Jednakże przede wszystkim chcę jeszcze raz Wam gorąco podziękować. Nie wiem jakbym sobie poradził bez tych podpowiedzi, które okazały się bardzo kompetentne. Myślę, że to forum jest nam wszystkim potrzebne.

Najlepszy Współtwórca

@brynio100

Fajnie, że moglismy pomóc. Cieszy jak potem ktoś za to dziękuje Emotikon: Szczęśliwy

Pogrubione linki są to wyróżnione sekcje/strony Waszej strony internetowej.

Jeszcze nie tak dawno można było mieć na to wpływ poprzez Google Search Console.

Teraz podobno już nie mamy na to wpływu, ale zapytaj się jeszcze koniecznie na Forum Google dla Webmasterów:

https://productforums.google.com/forum/#!forum/webmaster-pl

czy jednak jakoś na to nie można wpłynąć.

Pozdrawiam,

Jacek 

Dot.: Wizytówka mojej firmy nie odpowiada zadanemu pytaniu w wyszukiwa

Nowicjusz ✭ ✭
Panie Jacku, dziękuję.
Z trzech wizytówek skasowałem jedną, zostawiając tylko tę właściwą zweryfikowaną. Nie mam uprawnień do usunięcia trzeciej, którą w ramach reklamy umieścił inny portal, niestety już nieistniejącej firmy, jednak strona jego nadal istnieje. Próby nawiązania jakichkolwiek kontaktów z nimi są bezskuteczne. Pisałem już o tym na Waszym forum w innym miejscu:
https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Konflikt-wlasnosci-firmy/Usuniecie-konta-na-innym-zlikwido...
i poza Pana odpowiedzią - uzyskałem też info od Pana Rafała Dziurowicza, że można rozwiązać problem poprzez zgłoszenie duplikacji i usunięcie tego konta. Poprosiłem Pana Rafała o sposób zgłoszenia tej duplikacji i czekam na odpowiedź. Problem w tym, że nie wiem jak to zrobić.
Czy mogę jeszcze raz liczyć na podpowiedź?

Najlepszy Współtwórca

@brynio100

Odpowiedziałem w tamtym wątku.

Pozdrawiam,

Jacek

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Witam Panie Jacku,
zmuszony jestem ponownie zwrócić się do Pana  o pomoc.
Jak Pan zapewne pamięta - po Pana odpowiedziach na moje posty - wizytówka firmy "Kalla" wyświetlała się prawidłowo po wpisaniu w wyszukiwarce frazy "zakład pogrzebowy Słupsk". Dziękowałem Panu, bo te uwagi okazały się kompetentne i b.pomocne.
Niestety od kilku dni znów jest tak samo jak było wcześniej, proszę zobaczyć tu:
https://www.google.pl/search?client=firefox-b&q=zak%C5%82ad+pogrzebowy+s%C5%82upsk&oq=zak%C5%82ad+po...

Nie wiem doprawdy gdzie leży przyczyna.
Zgodnie z Pana sugestią do wizytówki dodałem dużą ilość zdjęć (ok.30 szt.) - a może przesadziłem z ilością?
Dodatkowo utworzyłem profil Google+. Dodałem tam również sporo zdjęć, linków do strony www, video i tekstu. Nietety niektóre zdjęcia siłą rzeczy są tam powielone z wizytówką (duplikaty?)-ale czy to może mieć jakiś wpływ? A może ten profil jest zbędny i powinienem go usunąć?
Profil Google+ wygląda tak, oto link:
https://plus.google.com/u/0/b/105593202626483652610/105593202626483652610?_ga=1.268078217.624922704....
Zastanawiałem się czy utworzyć kolekcję - ale to przecież zakład pogrzebowy i nie wiem jaka byłaby z tego korzyść (?) Reklamowanie i oddziaływanie na klienta  - to trudny temat dla takiej firmy.
Ponadto zmieniłem w edycji zasięg lokalnego oddziaływania na: Słupsk (przedtem był Słupsk i Polska - zresztą zgodnie z rzeczywistością) a może powinienem znów powrócić do poprzedniej lokalizacji?
I jeszcze jedno. Nasza nazwa jest taka sama jak nazwa konkurencji: Zakład Usług Pogrzebowych + nazwa - może to też jest przyczyna że wizytówka konkurencji jest silniejsza ?
 Czytałem wiele postów i opinii w internecie ale niestety nie znalazłem konkretnych odnoszących się do tego tematu wskazówek.
Panie Jacku, tylko w Pana wierzę, proszę ponownie o pomoc.
Czy mógłby Pan jeszcze raz ocenić Graf Wiedzy po uporządkowaniu i naniesionych poprawkach?
Wierzę w Pana doświadczenie i z góry przepraszam za kłopot.

Najlepszy Współtwórca

Profil, zdjęcia są OK. Na pewno pomogą. Google cały czas modyfikuje wyniki wyszukiwania, ich wygląd i dokładność. Wyniki wyszukiwania zależą od bardzo wielu czynników. Znaczenie ma też sama fraza "zakład pogrzebowy", którą Wasza konkurencja ma w nazwie. Moim zdaniem sporo można zrobić jeszcze z optymalizacją Waszej strony internetowej - jak zaglądnąłem do kodu to jest tam naprawdę sporo do zrobienia.

Tak na szybko: metatagi, open-graph, znaczniki schema.org, gdzie można stronę powiązać z konkretnym adresem i mediami społecznościowymi. Może dobrym pomysłem by było zrobienie wirtualnej wycieczki Street View u rekomendowanego fotografa Google Street View? Taka wycieczka jest dostępna z poziomu map i można ją osadzić na stronie internetowej i Facebooku, co też dobrze wpływa na pozycję, a klienci w tej poruszającej chwili jaką jest organizacja pogrzebu, szukając zakładu pogrzebowego na pewno chętniej wybiorą taki, gdzie wiedzą dokąd wejdą, gdzie będą mogli usiąść i jak wygląda w zakładzie w środku. Sam akurat wycieczki po zakładzie pogrzebowym nie robiłem, ale na świecie często się spotyka. Widziałem też parę takich wycieczek w Polsce. Jeszcze taka "podpowiedź" - proponuję wycofaj opinię i zdjęcia, które dodałeś do wpisu swojej firmy jako Ty, zwłaszcza, że część się powtarza. Zdjęcia lepiej publikować tylko z profilu właściciela przez Google Moja Firma, a mechanizmy Google i tak się zorientują, że opinia narusza wytyczne i tylko zaszkodzi to wpisowi.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭ ✭

Witam Panie Jacku,

jak na razie (aby nie zapeszyć) po wpisaniu frazy: "Zakład pogrzebowy Słupsk" - wizytówka trzyma się stabilnie już ok. 2 m-ce. Proszę sprawdzić tu: https://www.google.pl/search?q=zak%C5%82ad+pogrzebowy+s%C5%82upsk&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b...

Oby tak dalej.

Najlepszy Współtwórca

@brynio100

No i super Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam​,

Jacek​