Obecnie 228 forumowiczów jest online
Obecnie 228 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak zweryfikować swoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wizytówka firmy w Google

Nowicjusz ✭

W wyszukiwarce Google po wpisaniu taxi Otwock ukazuje się wizytówka mojej firmy "TAXI OTWOCK"  W informacjach o firmie pokazane są między innymi  " Opinie z Internetu 5/5 Facebook - 3 głosy" link prowadzi do strony przedsiębiorców którzy podszywają się pod moją firmę. (sprawę skierowałem do Sądu Gospodarczego) Dlaczego w informacjach o mojej firmie ukazują się informacje o przedsiębiorcach, którzy działają nie uczciwie ?  Moja firma zarejestrowana jest pod nazwą "TAXI OTWOCK" od 1998 roku, o czym informuję na stronach internetowych. Katalog Zumi na Onet.pl poradził sobie z weryfikacją nazw firm. Wystarczy zajrzeć do CEIDG, albo każda firma powinna okazać wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Myślę, że Google może utrzymać takie standardy o weryfikacji firm. Pomogło by to nam wszystkim i wyeliminowało by wszelkie problemy dotyczące nazw firm, wraz z oszustami, którzy podszywają się pod czyjeś firmy.

W Polsce mają zastosowanie takie przepisy. 

Naruszenie cudzych praw przez używanie nazwy firmy należącej do innego przedsiębiorcy reguluje

Kodeks Cywilny: art. 43 zn.2, art.43 zn.3 § 1, art.43zn.10

Firma nie może wprowadzać w błąd, art.43 zn.3 § 2.

Gdy chodzi o ochronę przedsiębiorstw w tym ich oznaczeń, to też mają zastosowanie przepisy ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji – Dz. U. z2003 r. Nr 153, poz. 1503ze zm.

Art.296 pr. wł. przem., art. 5 i 10 oraz art. 3 u. z. n. k.

Myślę że moje uwagi są uzasadnione i proszę o pomoc dla mnie jak i dla innych firm jak pozbyć się informacji które nie dotyczą mojej firmy w mojej wizytówce na stronach Google.

Marek Karasiewski 

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marek K
grudnia 2016

Wizytówka firmy w Google

Najlepszy Współtwórca

Skontaktuj się z pomocą GMF i poinformuj, że Twój wpis ma nie Twoje opiniez Facebooka. Kliknij Pomoc, w lewym panelu, potem pod Kontakt w prawym oknie (na komputerze).

Pozdrawiam,

Jacek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wizytówka firmy w Google

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Czegoś nie rozumiem? To jest Twój wpis? Wpis, którym zarządzasz i ma opinie innej firmy z Facebooka?

Czy jakoś inaczej to wygląda?

Pozdrawiam,

Jacek

Dot.: Wizytówka firmy w Google

Nowicjusz ✭

Witam.

Właśnie tak tak to jest. Wyszukaj taxi Otwock. Po prawej stronie ukazuje się wizytówka mojej firmy,pod zdjęciem  jest adres , nr. telefonu i Opinie z internetu: i tutaj są podane opinie z Facebook 3 głosy i to jest przekierowaniem na stronę oszustów, którzy podszywają się pod moją firmę. Kiedyś w tym miejscu były godziny otwarcia mojej firmy.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marek K
grudnia 2016

Wizytówka firmy w Google

Najlepszy Współtwórca

Skontaktuj się z pomocą GMF i poinformuj, że Twój wpis ma nie Twoje opiniez Facebooka. Kliknij Pomoc, w lewym panelu, potem pod Kontakt w prawym oknie (na komputerze).

Pozdrawiam,

Jacek

Dot.: Wizytówka firmy w Google

Nowicjusz ✭

Witam.

Dziękuję, zrobiłem jak radziłeś.

Pozdrawiam.

Marek