AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 101 forumowiczów jest online
Obecnie 101 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak zweryfikować swoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Usunięcie wizytówki firmy

Nowicjusz ✭

Szanowni Państwo,

chciałbym USUNĄĆ wizytówkę, mojej NIEISTNIEJĄCEJ już od 1,5 roku firmy - i po raz kolejny robię to bez powodzenia. Co prawda z panelu administratora udaje mi się ją podobno usunąć, o czym informuje odpowiedni komunikat, ale firma nadal pojawia się w wyszukiwaniach. Chcecie mi wysłać jakieś kody PIN celem aktywacji... ale ja chcę ją zdeaktywować, a nie aktywować!!! Kody PIN nie są mi potrzebne, bo tych użyłem w momencie aktywacji/weryfikacji firmy.

Proces usunięcia wizytówki przeprowadziłem przy jej likwidacji, wtedy też zlikwidowałem przypisane do firmy konto.

Pełna nazwa firmy: Ekspertyzy Paweł Dejko
Pełen adres: ul. Północna 20, 21-100 Lubartów
Firma chyba jest zweryfikowana, a przynajmniej taka być powinna zgodnie z wyświetlanymi informacjami. Biorąc pod uwagę ułomność waszych usług i wyświetlanie informacji nie mających nic wspólnego z rzeczywistością, wszystko się może zdarzyć, dlatego ręki sobie uciąć nie dam.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

To forum użytkowników, gdzie jedni pomagają drugim.

Wejdź teraz na Mapy Google, znajdź wpis swojej firmy, a potem kliknij Zaproponuj zmianę i wybierz, że firma została zamknięta. Po zatwierdzeniu wpis będzie się wyświetlać tylko po bezpośrednim wyszukaniu z informacją, że firma została zamknięta, a z czasem może zniknąć całkiem.

Pozdrawiam,

Jacek

Dot.: Usunięcie wizytówki firmy

Nowicjusz ✭

Witaj,

próbowałem już tak robić i nie zadziałało, ale spróbuję jeszcze raz.

Po wejściu w edytor kliknąłem w "zamknij firmę na stałe". Skrypt wyświetlił, że zapisano i mam teraz opcję usunięcia lub otwarcia ponownie. Wydaje się, że wszystko jest OK. Po ponownym wejściu w edytor, znów firma jest otwarta i wszystko po staremu. 

Edytor wyświetla informację o wymaganej weryfikacji, a Google chce mi przysłać kod PIN. Nie wiem w jakim celu, bo przecież weryfikacja została przeprowadzona, o czym świadczy fakt wyświetlającej się wizytówki. Moje konto znajduje się na liście "użytkownicy" z adnotacją "główny właściciel". Jednym słowem Google otwiera przede mną edytor, pozwala wprowadzać zmiany, ale niczym one nie skutkują.

Najlepszy Współtwórca

Nie rób nic w Google Moja Firma tylko wejdź na MAPY GOOGLE: maps.google.pl

i zastosuj się proszę do tego, co napisałem.

Pozdrawiam,

Jacek

Dot.: Usunięcie wizytówki firmy

Nowicjusz ✭

Zrobiłem tak jak napisałeś z poziomu map Google. Przyszło potwierdzenie z podziękowaniem i informacja, że zmiany mogą być widoczne po 24 godzinach. Dam znać czy pomogło.