AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 155 forumowiczów jest online
Obecnie 155 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak zweryfikować swoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z wizytówką google

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie.

Mamy dwa konta firmowe dla naszej firmy ekodom.

Nasza niemiecka placówka ekodom znajduje się pod adresem google maps: https://www.google.pl/maps/place/ekodom+Hausbau+GmbH/@52.3514,14.50032,15z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x6d3...

I to jest ok.

Ale dzieje się bardzo dziwna rzecz, a mianowicie: po wpisaniu innej niemieckiej firmy w wyszukiwarkę: Vogt Hausbauten GmbH google pokazuje dane naszej firmy i naszą wizytówkę, choć tamta zlokalizowana jest zupełnie w innym miejscu: 

Vogt Hausbauten GmbH

Kloster-Zinna-Straße 4
12309 Berlin
Berlin, Stadt - Berlin - Germany

Proszę o pomoc jak to zmienić. Nie chcemy, żeby poszukujący kontaktu z tamtą firmą zgłaszali się do nas.
Pozdrawiam
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Ciężko powiedzieć co się dzieje, bo ja w wynikach organicznych tego nie widzę.

Natomiast widzę, że "Wasza" niemiecka firma nie jest zweryfikowana, wizytówka nie jest wypełniona, brak zdjęć, logo itd... Proponuję to uporządkować, a jest szansa, że będzie to wszystko wyglądać inaczej.

Co ciekawe, pod podanym przez Ciebie adresem nie ma takiej firmy na Mapach Google.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Witam ponownie Panie Jacku,

dziękuję za odpowiedź.  A czy istnieje jakaś szansa na skontaktowanie się z Google?

Niestety nawet nie wiemy jak to zgłosić, ponieważ opcje dostępne nie pasują do naszego problemu:

1. Nasza wizytówka wyświetla się po wpisaniu firmy Vogt Hausbauten GmbH i to tamta firma powinna zmienić znacznik wyświetlania i właściwie oznakować się na Mapie Google. Tak na logikę to biorąc. 

Jakiś e-mail do kogoś z biura obsługi konta Google istnieje?

Byłabym wdzięczna za podpowiedź.

Pozdrawiam

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Możesz zgłosić problem tylko ZE SWOJĄ, ZWERYFIKOWANĄ wizytówką jeśli będziesz mieć zweryfikowany wpis. Wtedy pomoc jest możliwa z poziomu usługi Google Moja Firma. W innym wypadku możesz zgłosić błąd z poziomu wyników wyszukiwania (Prześlij opinię pod grafem wiedzy).

Wyniki wyszukiwania dobierane są indywidualnie. Również to kiedy i jaki graf wiedzy wyświetla się obok.

Jeśli nie można wygenerować określonego wyniku przy określonym wyszukiwaniu - nie można powtórzyć sytuacji to nawet Google Ci nie pomoże.

Zamieść proszę zrzut ekranu jak to wygląda (wyniki wyszukiwania z pytaniem w okienku, z grafem wiedzy obok)

bo jak pisałem NIE MA TAKIEJ FIRMY na mapach Google. Mama pewne podejrzenia, ale muszę zobaczyć te wyniki wyszukiwania. 

Pozdrawiam,

Jacek