Obecnie 201 forumowiczów jest online
Obecnie 201 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak zweryfikować swoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z wizytówką firmy w Google

Nowicjusz ✭

Piszę z adresu prywatnego, nie związanego z firmą, ale pytanie dotyczy firmy, w której pracuję i w której zajmuję się m.in. lokalnymi drobnymi sprawami informatycznymi.

Moja firma pojawia się w Google, ale znajduje się na mapie pod starą nazwą i pod starym adresem. Wygląda to tak, że po wpisaniu do wyszukiwarki Google nazwy firmy pojawiają się właściwe linki (w tym do strony firmowej), ale link do Google maps z boku wyników wyszukiwania podaje starą nazwę i stary adres. Wiele osób nie klika dalej w stronę firmy, tylko sprawdza lokalizację na tej mapie Google.

Próbowałam zmienić dane firmy wybierając opcję właściela i prosząc o kod weryfikacyjny. Niestety wszystkie trzy opcje weryfikacji pokazują niewłaściwe dane. To znaczy: podany e-mail do wysłania kodu jest nieprawidlowy (nigdy taki w firmie nie istniał), podany telefon i adres są nieaktualny od 5 lat.

Co należy zrobić w tym przypadku?

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krecik X
grudzień

Najlepszy Współtwórca

Jeśli adres i nazwa są nieaktualne to zapomnij o tym wpisie.

Wejdź na mapy, kliknij zaproponuj zmianę i wybierz, ta firma jest zamknięta.

Następnie utwórz w Google Moja Firma nowy wpis, z nową nazwą i pod nowym adresem.

Jeśli wszystko pójdzie ok, a konto właściciela firmy będzie także kontem zarządzającym

powiązanym adresem www w konsoli Google Search to nowy panel Wiedzy w wyszukiwarce
powinien się uaktualnić w ciągu kilku tygodni.

Pozdrawiam,

Jacek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krecik X
grudzień

Najlepszy Współtwórca

Jeśli adres i nazwa są nieaktualne to zapomnij o tym wpisie.

Wejdź na mapy, kliknij zaproponuj zmianę i wybierz, ta firma jest zamknięta.

Następnie utwórz w Google Moja Firma nowy wpis, z nową nazwą i pod nowym adresem.

Jeśli wszystko pójdzie ok, a konto właściciela firmy będzie także kontem zarządzającym

powiązanym adresem www w konsoli Google Search to nowy panel Wiedzy w wyszukiwarce
powinien się uaktualnić w ciągu kilku tygodni.

Pozdrawiam,

Jacek

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Dzięki Emotikon: Szczęśliwy Zanim przeczytałam odpowiedź, poradziłam sobie inaczej.

Zgłosiłam (jako zewnętrzna osoba) poprawkę do nazwy, adresu i telefonu. Ponieważ adres strony internetowej w danych Google był prawidłowy i aktualny (tzn. na nową nazwę spółki), ktoś z Google prawdopodobnie wszedł na stronę i zweryfikował, że dane podane w proponowanej poprawce są zgodne z informacją na stronie, i zmodyfikował dane. Zajęło to nie więcej niż 2 godziny od zgłoszenia. Mając w danych prawidłowy numer telefonu, mogłam zweryfikować się jako właściciel i uporządkować zarządzanie wizytówką już w firmowych, nie prywatnych adresów. W czwartek po południu już jako właściciel zgłosiłam konieczność przesunięcia spółki na mapie, i dziś wszystko jest na miejscu.