AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 207 forumowiczów jest online
Obecnie 207 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak zweryfikować swoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kod weryfikacyjny nie działa

Nowicjusz ✭

Witam, mam problem z nie działającym kodem weryfikacyjnym z kartki pocztowej, została mi ostatnia próba. O pocztówkę prosiłem z poziomu konta menadżera. 4 próby przed wyświetleniem ostrzeżenia wykonałem z poziomu konta firmowego. Nie wiem czy zalogowanie się na konto menadżera coś zmieni, gdyż po zalogowaniu w Google Moja Firma i tak przełącza mnie na konto firmowe. Nie mam możliwości kontaktu telefonicznego ani mailowego, gdyż w centrum pomocy nie wyświetlają mi się takie opcje - mam jedynie odnośniki do różnych artykułów pomocy. Co robić?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Weryfikację robimy zawsze będąc zalogowanym na konto Google, które zamawiało PIN. Jeśli jesteś równolegle zalogowany na konto Menedżera i Właściciela to coś mogło pójść nie tak przy ich przełączaniu. Nie wiem co nazywasz kontem firmowym. Jeśli "konto" z nazwą Twojego biznesu to jest to profil firmy, a nie właściciwe konto Google - a właściwie tzw. "konto marki" (nazwa wprowadzona nie tak dawno - konta marki widoczne są tutaj: https://myaccount.google.com/brandaccounts). Proponuję wyloguj się z Google, wyczyść cache przeglądarki. Zaloguj się na konto Google Właściciela i spróbuj zweryfikować ponownie.

Jeśli po zamówieniu PINu kliknąłeś ponownie prośbę o weryfikację to zamówiłeś kolejny PIN, a poprzedni stracił  tym momencie ważność. Zwykle to jest przyczyną takiego zachowania. Przypomnij sobie czy jednak nie zamawiałeś PINu. Odczekaj kilka dni może przyjdzie następny PIN. Jeśli nadal będziesz miał problem z weryfikacją - odezwij się ponownie w tym wątku.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Mówiąc o koncie firmy miałem na myśli konto właściciela. Wyczyściłem pamięć przeglądarki i wpisałem kod z poziomu konta właściciela - nie zadziałał. Dostałem jeszcze jedną szansę i wykorzystałem ją z poziomu konta menadżera - brak efektu, muszę zawołać o nowy kod.
Jedyna przyczyna jaka przyszła mi do głowy, to myśl, że kod powinienem wpisać czytając od prawej do lewej, bo list dostałem z Francji napisany po arabsku Emotikon: zakłopotany wujek Google wyjaśnił mi jednak, że w języku arabskim cyfry czyta się tak samo jak wszędzie indziej. Podsumowując, coś z tym kodem było chyba nie tak.

Kolejny PIN także nie był zamówiony.

Mimo wszystko dziękuję za odpowiedź, mam nadzieję, że za drugim razem się uda.

Pozdrawiam,
Mariusz

Nowicjusz ✭

Magicznym sposobem, po wciśnięciu prośby o kolejny kod, dostałem informację, że Google Search Console samo dokonało weryfikacji.

Nie pytam jak, dlaczego, bo jeszcze się rozmyślą Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam raz jeszcze!
Hail to Google Search Console!

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam,

Mam ten sam problem - dziś odebrałem kod weryfikacyjny, także z Francji, jednak sama wiadomość jest w języku angielskim.

Także pozostała mi ostatnia próba, wykonywałem czynności opisane wyżej - nic nie pomogło. Nie prosiłem także o ponowne przesłanie PIN-u.

Bardzo proszę o pomoc.

Profesjonalista ✭ ✭

Jesli kilka razy prosiłeś o kod to teraz nie wiadomo który jest prawdziwy.

Odczekaj kilka dni i następnie jednorazowo poproś o kod. (Kiedy duplikujemy prośby wówczas przychodzi co jakiś czas kilka kodów i wtedy nie wiadomo który jest prawdziwy)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭

Napiszę raz jeszcze: 

Nie prosiłem także o ponowne przesłanie PIN-u.

O PIN prosiłem jeden raz po czym spokojnie oczekiwałem na list. Dziś próbowałem wpisać kod z efektem jak wyżej.

Profesjonalista ✭ ✭

W takim razie skontaktuj się w poniedziałek z zespołem Google Moja Firma.

Ewentualnie jeszcze raz poproś o kod, jestes pewien że np. nie prosiłeś np. z drugiego konta o kod?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭

Tak, jetem w 100% świadomy tego co robię, prosiłem tylko i wyłącznie jeden raz o kod.
Po czym otrzymałem jedną wiadomość "Twój PIN jest już w drodze", wczoraj kod odebrałem i niestety nie działa.

Nowicjusz ✭

Dzisiaj mimo tego, że tak samo jak przedmówca jestem na 100% pewny tego, że nie zamawiałem drugi raz PINu, przyszła do mnie pocztówka z Google, z PINem tym razem w polskiej wersji. Panie Filipie, wygląda na to, że we Francji dziwne rzeczy się dzieją, radzę poczekać przed wykorzystaniem ostatniej szansy, bo może Pan nie mieć tyle szczęścia co ja, a drugi PIN faktycznie może być w drodze. PIN zdaje się wygasa 30 dni od daty zamówienia.

Wydaje mi się, że wypadało by to gdzieś zgłosić, ale gdzie?

Profesjonalista ✭ ✭

Kontaktowaliscie się z obsługa Google Moja Firma?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Miałem ten sam problem. Drugi raz zamówiony kod i drugi raz informacja, ze wpisany kod jest nieprawidłowy, nie składałem zamówienia na trzeci kod. Na dole strony:

https://support.google.com/business/answer/145585?from=cuf

znalazłem linki do pomocy: telefon, czat, e-mail.

Poczatowałem i konsultant przekazał informację o moim problemie do działu technicznego. Na razie czekam na efekt komunikacji, ale postanowiłem się podzielić linkami do pomocy typu kontakt, bo wcale nie było łatwo je znaleźć i może komuś się przydadzą.

Profesjonalista ✭ ✭

Nie jest cieżko znaleźć, wystarczy wejść w pomoc. Podobno po 2 razach istnieje jakas możliwość weryfikacji przez pracownika Google moja firma, ale to Jacek jest coś więcej powiedziec w tym temacie.

Daj znać jak problem został rozwiązany.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Community Manager

Cześć,

Taki błąd niestety po naszej stronie wystąpił. Kolejne kody jakie zamówicie będą już działać poprawnie.

W celu szybszej weryfikacji polecam skorzystać z tego formularza:

https://support.google.com/business/contact/verification_code_issues?hl=pl

Można też skontaktować się telefonicznie.