AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 217 forumowiczów jest online
Obecnie 217 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak zweryfikować swoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kilka wizytówek - ten sam adres i numer telefonu

Nowicjusz ✭

Sprawa wygląda następująco: jedna osoba (współ)prowadzi 2 firmy, obie z tą samą siedzibą i numerem telefonu. **bleep** i skład jest inny, ale te dane nie są sprawdzane w ramach usługi Google Moja Firma. W tej chwili założona jest tylko wizytówka jednej z firm, a teraz planuję założyć wizytówkę dla drugiej. Mam jednak obawy o to, że system wykryje je jako duplikat i je usunie. 

Czy w takiej sytuacji wystarczy inny numer telefonu? Nawet, jeśli na stronie będą wyświetlały się pełne dane teleadresowe łącznie z 2 numerami telefonów - pierwszy już używany w ramach jednej z wizytówek, a drugi dedykowany dla nowszej firmy i podany w Miejscach Google? 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Kilka wizytówek - ten sam adres i numer telefonu

Najlepszy Współtwórca

Hej @Marta G

Powinny być 2 odrębne numery telefonów, 2 odrębne strony i faktycznie 2 rozdzielone firmy, z osobnymi wejściami, tabliczkami. Jeśłi system wykryje duplikat - jedyna droga to kontatk z pomocą, a wtedy trzeba będzie udowodnić, że to faktycznie 2 odrębne firmy.

Przeczytaj wytyczne: https://support.google.com/business/answer/3038177

Pozdrawiam,

Jacek