AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 200 forumowiczów jest online
Obecnie 200 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak zweryfikować swoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kilka lokalizacji firmy

Nowicjusz ✭

Witam, przez kilka lat wstecz firma zmieniała lokalizacje. Teraz jest pod zupełnie inną lokalizacją niż 3, które widnieją na mapach (moi poprzednicy nie dbali o sprawy "w sieci"). Jedną z lokalizacji chcę uaktualnić ale jak usunąć kolejne 2 błędne? Czy zgłosić prawa do każdej z nich i ustawić je w bieżącej - nowej lokalizacji? Czy też zgłosić stare adresy do administratora z prośbą o usunięcie? 

Pozdrawiam.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Kilka lokalizacji firmy

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭

Cześć,
wejdź na miejsce na mapie, kliknij: "Zaproponuj zmiany" następnie "oznacz miejsce jako zamknięte na stałe" - w miejscach którymi nie chcesz zarządzać i są nieaktualne.

Natomiast lokalizację którą masz zamiar prowadzić przypisz do swojego konta, w tym celu jak widzisz w wyszukiwarce to miejsce to kliknij: "Jesteś właścicielem firmy?" natomiast ważne aby najpierw wprowadzić zmiany adresu, a dopiero potem weryfikować, w innym wypadku raz kod przyjdzie na stary adres a dwa kod który otrzymasz od Google może nie zadziałać.

Sprawa dotyczy oczywiście firmy jeśli nią nie zarządzasz, jeśli masz do niej dostęp z poziomu Google Moja Firma wówczas wchodzisz na "zarządzaj lokalizacją" i dajesz "Edytuj" wprowadzasz nowy adres i załatwione.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭ ✭ ✭
Prim i Rafale. Wizytówka jest bardzo istotna ale nie zapominajmy o jednej ważnej sprawie. Ruch z Google i map.
Piszesz, że masz X wizytówek. Sprawdź proszę czy w wynikach naturalnych jak i mapach Google któraś stara wizytówka rankuje na ważne dla Ciebie frazy. Nie znam branży ale np może to być "hydraulik Warszawa"

Jeśli stara wizytówka jest rankująca to:
- zmień jej adres na nowy aktualny - https://support.google.com/business/answer/3039617?hl=pl
- jeśli masz opinie na każdej wizytówce możesz ew poprosić o przeniesienie opinii - https://support.google.com/business/answer/3098204?hl=pl
- skasowanie ew połączenie wizytówek - tutaj bez znajomości dokłanie jak wyglądają wizytówki ciężko wytłumaczyć proces ale najlepiej wysłać do Google dobrze opisany problem.
Jak wysłać sprawę do google:
- zaloguj się do Google Moja Firma do zarządzania obecną wizytówką,
- po prawej stronie górne menu rozwiń i wybierz pomoc
- po prawej stronie wyskoczy okienko do kontaktu, wybierz kontakt telefoniczny i opisz sprawię, telefon aktywny jest w godzinach pracy centrum pomocy w dni robocze 8-17
Tomasz Wydra miłośnik SEO i porządków z firmami na mapach Google

Profesjonalista ✭ ✭
Tomek, na chwilę aktualną nie ma możliwości połączenia do GMF, jest jedynie możliwość zostawienia kontaktu z prośbą o połączenie, jeśli masz numer do nich to byłbym wdzięczny bo sam chciałem ostatnio zadzwonić i takiej opcji brak.

Możesz wybrać opcje telefon i podać numer, wówczas sami oddzwonią w jakimś terminie.
Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭ ✭ ✭
Masz rację. Mając na myśli telefon chodzi mi o pole wyboru kontaktu telefon
Tomasz Wydra miłośnik SEO i porządków z firmami na mapach Google

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭

Oczywiście na numer oddzwonić się nie da, a szkoda.

Chyba że istnieje jakiś tajny numer?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

Nie ma numeru dla wtajemniczonych. Wystarczy zalogować się do Google Moja Firma i poprosić o telefon (8-17, dni robocze).
Zwykle oddzwonienie Google nie trwa dłużej niż minutę.

W temacie zmiany adresu to niestety zasada jest taka - jeśli zarządzasz wpisem w Google Moja Firma to możesz zmienić adres w panelu GMF.
Jeśli wpisem nie zarządzasz - z poziomu Map możesz tylko go zamknąć. Takie są wytyczne dla sprawdzających mapy na dzień dzisiejszy.
Tak więc po pierwsze trzeba się zweryfikować jako właściciel w prawidłowym, istniejącym adresie, a jeśli Ci zależy na "starych" opiniach to poprosić o przeniesienie opinii ze starego, nieaktualnego wpisu, który zwykle nie znika z map "od ręki" po zamknięciu. Oczywiście opinie muszą się nadawać do przeniesienie. Np. opinia, że poleca się dane miejsce bo jest dobry dojazd i parking, nie nadaje się do przeniesienia na nowe miejsce, bo tam może to wyglądać inaczej.

Pozdrawiam,
Jacek

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi, z każdej uchwyciłam coś ważnego.
Zamknę pozostałe firmy, dodam tylko notkę o zmianie adresu.
Zaktualizowałam dane na "najbardziej pasującej" wizytówce i czekam na list Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam

Profesjonalista ✭ ✭
Tylko poczekaj z listem do zmiany aktualizacji danych. W wypadku kiedy przyjdzie Ci na stare dane list wówczas kod może nie zadziałać - sam tak miałem więc uczulam.

Jeśli natomiast kliknąłeś na stare dane, to po wprowadzeniu nowych (i akceptacji - w sensie nowe dane muszą się wyświetlać w Google) poproś jeszcze raz o kod.
Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭
Dzięki, najpierw zaktualizowałam, później poprosiłam o kod, adres na kopercie jest już nowy Emotikon: Szczęśliwy
Pozdrawiam Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭
I jeszcze kolejny problem: okazało się, że mój mało aktywny kolega, zlecił firmie zewnętrznej zmianę adresu na jednej z lokalizacji. Oczywiście za pieniądze. Jak mogę odzyskać dostęp do jednej z wizytówek?

Profesjonalista ✭ ✭
Zadzwonić na support Google Moja Firma najwygodniej, możesz rownież wysłać email
Lub postąpić zgodnie z instrukcja
"Otwórz Google Moja Firma.
Zaloguj się na konto Google, którego używasz do zarządzania informacjami o swojej firmie.
Poszukaj swojej firmy według nazwy i adresu.
Wpisz nazwę lub adres swojej firmy i wybierz ją z menu.
Kiedy wybierzesz swoją firmę, zobaczysz komunikat, że ktoś inny już ją zweryfikował. Kliknij Poproś o przeniesienie własności.
Jeśli chcesz zaktualizować wizytówkę w Google, na przykład poprawić nieprawidłowy adres lub numer telefonu, kliknij Zgłoś problem.
Wypełnij formularz. Możesz dołączyć do niego wiadomość do obecnego właściciela wizytówki z prośbą o bezpośrednie przekazywanie Ci wszelkich pytań. Uwzględnij następujące informacje:
kim jesteś;
jaki jest Twój związek z firmą;
dlaczego chcesz zarządzać wizytówką;
gdzie właściciel może uzyskać więcej informacji;
czego oczekujesz od właściciela wizytówki;
jak można się z Tobą skontaktować. "
Więcej: https://support.google.com/business/answer/4566671?hl=pl
Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭
Wielkie dzięki! Emotikon: Szczęśliwy Trzeba w końcu zrobić porządek bo aż wstyd!

Profesjonalista ✭ ✭
Powodzenia!
Daj znać jak poszło :-)
Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭
Jasne! Emotikon: Szczęśliwy Chciałam zweryfikować konto przez telefon, a tam telefon szefa podany :/ esz, wszystko pod górę!