AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 244 forumowiczów jest online
Obecnie 244 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak zweryfikować swoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ile czasu potrwa sprawdzanie wpisu o dodanej firmie

Nowicjusz ✭ ✭

witam, dodałem kolejną firmę poprzez ,,dodaj brakującą firmę,, w aplikacji , ile czasu minie weryfikacja? Jest to sklep firmowy istniejącej już firmy, dołączyłem zdjęcie , adres strony itp. Problemem jest fakt , ze oba biznesy mają ten sam adres czy to wydłuży czas weryfikacji? 

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Patryk K
lipca 2016

Dot.: Ile czasu potrwa sprawdzanie wpisu o dodanej firmie

Najlepszy Współtwórca
No to wybrałeś najdłuższy możliwy tryb dodania firmy do map, bez gwarancji powodzenia. Zadałeś pytanie na forum Google Moja Firma więc założyłem, że dodałeś firmę w trybie GMF, z weryfikacją jako właściciel. Twoje pytanie właściwie na forum Map Google, ale Ci odpowiem - jeśli dodanie firmy przeprowadziłeś po prostu przez Mapy, bez weryfikacji, to zmiana może się pojawić na Mapach Google równie dobrze za chwilę, jak i będzie wisieć kilka miesięcy, a na końcu może się okazać, że i tak zostanie odrzucona.
Jeśli Ci zależy na szybkiej publikacji - wycofaj zmianę przez Kreatora Map. Dodaj ją przez GMF i zweryfikuj w trybie dostępnym tylko dla fotografów Street View Rekomendowani.

Pozdrawiam,
Jacek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
Witaj,
Nie wydłuży. Jeśli wpis spełnia wytyczne Google opisane w Centrum Pomocy:
https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl
oraz wysłałeś prośbę o PIN jako właściciel z aplikacji lub strony Google Moja Firma to wpis powinien być do wyszukania na Mapach Google do kilku godzin po wpisaniu PINu.
Jeśli już wpisałeś PIN - opisz co się dzieje oraz podaj nazwę i adres firmy.

Pozdrawiam,
Jacek

Nowicjusz ✭ ✭
Jacek, chodzi tylko o dodanie firmy do Map, nie prosiłem o PIN, to chcę zostawić już właścicielowi. Chodzi tylko o fakt zgłoszenia brakującej firmy. Jednak sytuacja jest "skomplikowana" ponieważ to jest sklep firmowy istniejącej już na Mapach firmy. Dołączyłem zdjęcie frontu, link do strony, znacznik miejsca ale w Map Makerze widzę "zmiana musi być zaakceptowana przez Google". Pytam o to gdyż dodaję głównie nowe firmy poprzez opcję w aplikacji Map, chyba , że korzystam z opcji przyspieszonej weryfikacji dla RFG. W tym przypadku czekam aby firma pojawiła się na Mapach, potem weryfikacja przez właściciela i dodaję spacer. Czasami taka nowo dodana firma pojawia się w ciągu kilku dni , a czasami jak w tym przypadku trwa to już prawie 10 dni i nie wiem od czego zależy kolejność czy czas tych weryfikacji. Robię to w ten sposób aby nie musieć tworzyć dodatkowego gmaila dla menadżerki już istniejącej firmy. Wpisy bez frontu firmy z zasady są długo weryfikowane , tu przesłałem przez apkę zdjęcie i łudziłem się , że to będzie formalność.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Patryk K
lipca 2016

Najlepszy Współtwórca
No to wybrałeś najdłuższy możliwy tryb dodania firmy do map, bez gwarancji powodzenia. Zadałeś pytanie na forum Google Moja Firma więc założyłem, że dodałeś firmę w trybie GMF, z weryfikacją jako właściciel. Twoje pytanie właściwie na forum Map Google, ale Ci odpowiem - jeśli dodanie firmy przeprowadziłeś po prostu przez Mapy, bez weryfikacji, to zmiana może się pojawić na Mapach Google równie dobrze za chwilę, jak i będzie wisieć kilka miesięcy, a na końcu może się okazać, że i tak zostanie odrzucona.
Jeśli Ci zależy na szybkiej publikacji - wycofaj zmianę przez Kreatora Map. Dodaj ją przez GMF i zweryfikuj w trybie dostępnym tylko dla fotografów Street View Rekomendowani.

Pozdrawiam,
Jacek

Nowicjusz ✭ ✭
ok, pozdrawiam i dziękuję. Nie chcąc tworzyć dodatkowych kont gmail dla klienta załatwię to wspólnie z nim.

Nowicjusz ✭ ✭
Link do tego forum otrzymałem od naszych koordynatorów jako pomocny w tego typu przypadkach.
pozdrawiam

Nowicjusz ✭ ✭
ostatnio dodawałem kilkanaście firm poprzez aplikację Map Google i znaczna większość została dodana bardzo sprawnie, w większości przypadków wystarczyła fotka frontu lokalu.

Najlepszy Współtwórca
W przypadku dodania firmy TYLKO przez aplikację Map, bez weryfikacji w Google Moja Firma proponuję raczej przedstawienie konkretnego problemu na forum Map Google. Zwłaszcza, gdy jednocześnie jesteś użytkownikiem Kreatora Map. Jak będziesz widzieć, że zmiana "wisi" jako do moderacji Google, a nie użytkowników Map Google to musisz się liczyć z tym, że może czekać długo. Wtedy zawsze można ją wycofać i spróbować dodania przez GMF, w porozumieniu z właścicielem biznesu.

Pozdrawiam,
Jacek