AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 186 forumowiczów jest online
Obecnie 186 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak zweryfikować swoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google Moja Firma - zdjęcie główne w wyszukiwarce

Nowicjusz ✭

Dzień dobry,

Chciałbym zgłosić następujący problem, mianowicie nie mogę zmienić zdjęcia głównego z profilu Google, chodzi o zdjęcie, które pojawia się, gdy w wyszukiwarce wpiszemy nazwę firmy:

https://www.google.pl/search?q=baulider&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=YiFfWp...

Zdjęcie jest stare i nieaktualne, próbowałem zgłosić kilkukrotnie jako „Treść nie jest związana z tą lokalizacją”, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, a zdjęcie również nie zniknęło.

Założyłem profil na Google Moja Firma,  otrzymałem listownie kod weryfikacyjny, zostałem poprawnie zweryfikowany, w panelu „zdjęcia” zmieniłem zarówno zdjęcie określone „okładka” jak i „profil” – na nowe, aktualne zdjęcie. Niestety to także nie pomogło – tamto stare zdjęcie nadal widnieje w wyszukiwarce.

Po wejściu na to stare zdjęcie nie mogę go usunąć (zresztą nie ma nawet takiej opcji, jest tylko zgłoś – i z tego korzystałem, bezskutecznie), bo jego autorem jest ktoś inny, kontaktowałem się z tą osobą – ona też twierdzi, że nie ma możliwości usunięcia tego zdjęcia.

Nawet, jeśli wejdę w panelu Google Moja Firma w zakładkę do budowy „witryn” to jako zdjęcie główne jest to nowe, prawidłowe już zdjęcie.

Pierwsze próby zmiany tego zdjęcia w wyszukiwarce w profilu firmy podjąłem w czerwcu 2017 roku.

Prosiłbym o pomoc w zmianie tego zdjęcia, jest to niezwykle ważna kwestia dla firmy.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Adrian,

Watek ten powinien sie znalezc w sekcji na forum - Google Moja Firma. Przenosze go.

Tutaj znajdziesz odpowiedz u Jacka.

Najlepszy Współtwórca

Dodane przez Was obrazki to nie są zdjęcia tylko montaże. Dodaj kilka normalnych zdjęć bez przeróbek, dodanych logo, białych ramek. Zdjęć prezentujących Waszą firmę z zewnątrz i ze środka. Ustaw takie zdjęcie jako okładka i duża szansa, że Google to dość szybko odzwierciedli w wynikach wyszukiwań. Google samo wybiera najlepsze zdjęcia (nie - montaż) z dostępnych, nie tylko od właściciela.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Dzień dobry,

Dziękuję za szybką odpowiedź. Mam jednak jeszcze jedno pytanie, bo znalazłem firmę, która takie zdjęcie z logiem, a w zasadzie samo logo posiada jako wizytówkę:

https://www.google.pl/search?q=calbud&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=E55oWur_...

Czy jest możliwe ustawienie czegoś takiego w tym miejscu?

Najlepszy Współtwórca

Kiedyś można było ustawić plik dodany jako logo. Opcja została usunięta. Tutaj to nie wiadomo czy Google korzysta z tego ustawienia czy też nie ma innego zdjęcia związanego z firmą i korzysta z jedynego, które ma. W Waszym wypadku tych zdjęć jest kilka. Dodaj duży plik logo, ale dodaj też normalne, duże zdjęcia. Ciś z tego powinno zostać wybrane.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Dziękuję za odpowiedź. Dodaliśmy nowe zdjęcie z zewnątrz firmy i ustawiłem je jako okładkę, mam nadzieję, że szybko będzie ustawione w wyszukiwarce. Rozumiem, że tego starego zdjęcia w ogóle nie da się usunąć całkowicie? Bo to stary wygląd firmy z zewnątrz.

Najlepszy Współtwórca

Możesz próbować zgłosić, albo kontaktować się z autorem - jeśli go znasz.

Pozdrawiam,

Jacek