AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 268 forumowiczów jest online
Obecnie 268 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak zweryfikować swoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Błędna wizytówka firmy

Nowicjusz ✭

Witam.

Jestem właścicielem firmy "Karczma W Dechę";adres: Płoskie 363 B.

Mam problem z wizytówkami Google. Wpisując nazwę mojej firmy w Google wyskakuje wizytówka, niezweryfikowana, bez zdjeć, posiadająca niezatwierdzone informację, a także widoczne są tam opinię z portali niepowiązanych z firmą, które także wprowadzają klientów w bład.

Prawdziwa wizytówka (zweryfikowana) pojawia się, gdy wchodzi się na nią przez oficjalną stronę firmy www.karczmawdeche.pl

W jaki sposób można usunąć tą pierwszą-mylną wizytówkę i zastąpić ją prawidłową?

Załączam zdjęcia podglądowe:
https://photos.app.goo.gl/poEhFWlwmN1e8uRr1

https://photos.app.goo.gl/bDVFz2Y483tzhFzp2

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Błędna wizytówka firmy

Magister ✭

Cześć,

W takiej sytuacji sugeruję skontaktowanie się z działem wsparcia Google Moja Firma i przekaż informacje, że na Mapach Google są dwie wizytówki dla jednej firmy, bo na to wskazują przesłane przez Ciebie fotografie.

Pozdrawiam

Błędna wizytówka firmy

Najlepszy Współtwórca

Wejdź na Mapy Google, znajdź tą niezweryfikowaną wizytówkę, kliknij Zaproponuj zmianą i zaznacz, że to jest duplikat.

Pozdrawiam,

Jacek

Błędna wizytówka firmy

Nowicjusz ✭

Tak zrobiłem. Rozumiem, że zgłoszenie duplikatu będzie weryfikowane przez Google i potrwa to parę dni ? Czy dostanę jakiegoś maila z powiadomieniem o decyzji?

Błędna wizytówka firmy

Magister ✭

Generalnie zgłoszenie tego problemu przez Mapy Google jest również możliwym rozwiązaniem jednak weryfikacja tych informacji może potrwać dłużej. Przy kontakcie z działem wsparcia Google Moja Firma problem powinni załatwić zdecydowanie szybciej.

Błędna wizytówka firmy

Najlepszy Współtwórca

Zwykle nie ma maila zwrotnego, choć różnie z tym bywa. Tryb przetwarzania zgłoszeń to do 2-3 miesiecy, o ile np. takich zgłoszeń nie będzie więcej. Zdarza się i tydzień, zdarza się, że algorytm usuwa "od ręki".

Pozdrawiam,

Jacek

Błędna wizytówka firmy

Magister ✭

Jeżeli zgłosiłeś do działu wsparcia Google Moja Firma to do kilku dni powinieneś otrzymać odpowiedz zwrotną. Jak zgłosiłeś przez Mapy może być różnie i może to potrwać dłużej.