Obecnie 163 forumowiczów jest online
Obecnie 163 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak zweryfikować swoją firmę.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Adres do korespondencji

Nowicjusz ✭

Witam, właśnie utworzyłem konta dla dwóch firm. W związku z tym czekam na przesłane kodów w celach weryfikacyjnych. Niestety obawiam się, że z racji obecności wielu firm pod tym samym adresem i braku odpowiednich oznaczeń korespondencja może do mnie nie dotrzeć. Czy zatem mogę zmienić adres do korespondencji na ten pewny? Dziękuję za pomoc.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Adres do korespondencji

Najlepszy Współtwórca

Witaj Piotr,

Adresem może być tylko faktyczny adres firmy. Nie można zamówić listu na inny adres. Właśnie po to jest weryfikacja. Zamówienie ponowne pinu anuluje poprzedni pin.

Pozdrawiam,

Jacek

Adres do korespondencji

Profesjonalista ✭ ✭

Jeżeli rzeczywiście kod nie dojdzie, bo np. pod jednym adresem jest kilka firm i jakimś przypadkiem ktoś by Ci nie dał listu z kodem tylko go wyrzucał uporczywie, to wówczas w ostateczności możesz dopisać do CEIDG drugi adres, na nim zamieścić firmę, wysłać kod weryfikacyjny na tzw. "adres techniczny" a następnie po tym jak dostaniesz kod zmieniasz dane w ceidg, przenosisz ręcznie z poziomu Google Moja Firma adres na właściwy i gotowe.

Jest trochę zabawy ale jeśli bardzo Ci zależy na zweryfikowaniu firmy a kod po raz x nie dochodzi to chyba jedyna droga.

Oczywiście możesz spróbować nie dopisywać do ceidg, ale wówczas istnieje prawdopodobieństwo że zanim zweryfikujesz firmę, zostanie ona usunięta z map Google, w momencie gdy będzie w CEIDG podany adres, wówczas jeśli ktoś będzie sprawdzać twoją firmę, nie będzie podstawy do usunięcia jej z map.

Oczywiście jeśli kody są w drodze, to wstrzymaj się z operacją do 15 dni od momentu zamówienia kodu.

Daj znać jak poszło.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Adres do korespondencji

Najlepszy Współtwórca

@Rafał

Twoja porada dotycząca CEiDG to nie ma nic wspólnego z Google i zasadami jakie obowiązują. Po to kod jest wysyłany na faktyczne adres firmy, żeby zweryfikować czy tam faktycznie jest. Jeśli PIN nie dojdzie dwa razy - wystarczy kontakt z pomocą Google Moja Firma. Oni powiedzą co trzeba zrobić, żeby zweryfikować taki adres. Wielokrotnie udawało się taki problem w ten sposób rozwiązać, czasem w ciągu kilkunastu minut. Kombinowanie z weryfikacją na inny adres (po co CEIDG???) nie ma sensu, bo zmiana adresu wpisu zweryfikowanej firmy pociąga zwykle za sobą zawieszenie wpisu i konieczność ponownej weryfikacji. Taka zmiana jest nie do zaakceptowania przez sprawdzających mapy. Można w ten sposób zawiesić sobie taki wpis na długo, o ile nie na zawsze. Piotr - nie korzystaj z porady Rafała.

Pozdrawiam,

Jacek 

Adres do korespondencji

Profesjonalista ✭ ✭

Znam klientkę której taka metoda poszła
 , nie wiedziałem że po 2 kodach można zweryfikować.

Więc rzeczywiście rozwiazanie które proponuje Jacek będzie lepsze bo nieobarczone małym ryzykiem.
i relatywnie szybko załatwione.
Jacku, ma podstawie wpisów z CEIDG sprawdzający też weryfikują firmę na mapie.
sprawdzajacy to zazwyczaj nie śledczy którzy chodzą od firmy do firmy, prawda?
Więc ten sposób tez by poszedł - po za tym wielu ludzi prowadzi działalności w miejscach których mieszka - np. tłumacze i te wizytówki nie są jakoś usuwane.
Więc ryzyko małe, a na dodatek jak się podatkowo pomyśli, to dzięki dodatkowemu adresowi można koszta zoptymalizować. - w rożnych sytuacjach w zależności od sytuacji nie jest wcale powiedziane że takie działanie naruszyło by wytyczne Google, nie zdarzyło mi się jeszcze żeby jaka kolwiek wizytówka mi zniknęła.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz