Obecnie 353 forumowiczów jest online
Obecnie 353 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

zablokowana wizytówka i konto google+

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie

Dziś wchodząc na google moja firma ku mojemu zdziwieniu zauważyłam, że wizytówka i strona google+ są zawieszone z powodu:

"....Twoja strona Google+ została zawieszona.

Twoje konto Google+ (strona) zostało zawieszone, bo niektóre opublikowane w nim treści, zdjęcia lub inne materiały naruszają Zasady dotyczące treści i zachowania użytkownika Google+....."

Nie mam zielonego pojęcia co zrobiłam źle, właściwie to po dodaniu wizytówki kilka miesięcy temu nic przy tej stronie nie zmieniałam ani nie wpisywałam. Czy ktoś łaskawie mógłby pomóc mi co powinnam sprawdzić i zrobić aby wizytówka znów była widoczna?

A swoją drogą czy to normalna praktyka, że google zawiesza taką wizytówkę i nie informuje o tym emailem ani w żaden inny sposób tylko czeka aż się zalogujemy na google+?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Zwykle przychodzi mail. Może go przeczyłaś? Przeczytaj zasady i przeglądnij swój profil G+, posty, zdjęcia i usuń te, które mogą naruszać zasady.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Problem w tym, że po 1 nie otrzymałam żadnego emaila, a po 2 w profilu i wizytówce mam naprawdę minimum informacji. Przejrzałam zasady z linków i nic niezwykłego w moich danych nie ma. Są 3 zdjęcia lokalu z zewnątrz, wszystkie zrobione przeze mnie osobiście. Nazwa firmy zgadza się z nazwą zarejestrowaną w CEIDG, a oprócz tego mam tylko godziny otwarcia, adres www oraz adres sklepu i nic więcej. Oprócz tego nie pisałam żadnych treści w google+ ,po prostu nic, stąd moje zdziwienie i pytanie bo nie wiem nawet od czego zacząć.

Nowicjusz ✭

A teraz ciekawostka - wczoraj, nie zmieniając nic ani w wizytówce ani w samej stronie google+ napisałam odwołanie i właśnie otrzymałam odpowiedź od google, że po sprawdzeniu moje strony są zgodne z zasadami i za kilka dni będą widoczne. Czy to oznacza ,że ktoś (konkurencja?) mnie zgłosił, a google z automatu mnie zablokowało do wyjaśnienia?

W każdym razie pozdrawiam i dziękuję miłemu Panu z tego wątku za próbę pomocy. 

Nowicjusz ✭

Mam jeszcze jedno pytanie. Moja strona google + już działa ale wizytówka wciąż nie. Odpowiedź jaką otrzymałam od google:

Sprawdziliśmy Twój wniosek i okazało się, że Twoja strona Google+ jest zgodna z wytycznymi jakości Google Moja Firma i zasadami dla treści i zachowania użytkowników Google Google+. Strona zostanie przywrócona i informacje o firmie będą ponownie widoczne w Mapach Google w ciągu kilku dni.

Czy wizytówkę muszę odwieszać oddzielnie bo ona wciąż jest zawieszona. Jeśli tak to jak to zrobić? 

Najlepszy Współtwórca

Znaczy na wizytówce masz nadal informację, że jest zawieszona?

Odczekaj kilka dni i jeśli nic się nie zmieni skontaktuj się z pomocą Google Moja Firma.

(Zaloguj się i Kliknij na pomoc w lewym panelu, a potem pod Kontakt w boksie po prawej).

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Cholera jasna, naprawdę nie sądziłam, że kontakty z google są tak trudne. Napisałam kolejnego emaila i taką odpowiedź otrzymałam:

"...Wygląda na to, że w Google+ została przez Ciebie zweryfikowana firma, która nie kontaktuje się z klientami w miejscu, gdzie działa...."

Czy ktoś potrafi odszyfrować co to oznacza? Jak najbardziej adres podany w wizytówce to jest adres siedziby mojej firmy, pracujemy tam codziennie od 11 do 19 więc ..... zupełnie nie rozumiem co mam teraz zrobić. 

Faktycznie, jest to lokal ,który wynajmujemy bo firma (działalność gospodarcza) zarejestrowana jest pod innym adresem (moim prywatnym domowym)  ale przecież trudno, żeby wizytówka prowadziła do mojego domu skoro właśnie po to wynajmuje lokal aby do niego przyjeżdżali klienci. 

Kompletnie nie mam pomysłu co zrobić dalej - wysłać do google umowę najmu tego lokalu? Z góry dziękuje za podpowiedź.

Nowicjusz ✭

Wpadłam na jeszcze jeden trop - a może google ma problem z tym, że nazwa firmy zarejestrowana w ewidencji działalności gospodarczej to "....-service", a na szyldzie nie ma tej nazwy tylko samo hasło `serwis`? To może być przyczyną? W odpowiedzi od googla napisano dokładnie (wkleje bez wycinania):

Nadal narusza ona wytyczne jakości Google Moja Firma. Wygląda na to, że w Google+ została przez Ciebie zweryfikowana firma, która nie kontaktuje się z klientami w miejscu, gdzie działa. Jeśli Twoja firma nie ma fizycznej lokalizacji, w której przyjmowani są klienci, upewnij się, że adres ulicy jest ukryty i masz włączoną funkcję obszaru działalności. Pamiętaj, że ta funkcja nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich firm we wszystkich krajach. Jeśli ten problem dotyczy Ciebie, zarządzanie firmą przez Google+ będzie niemożliwe. Możesz wówczas zarządzać firmą za pomocą panelu Google Moja Firma. Jeśli nie wiesz, jak obsługiwać funkcje obszaru działalności dla firm za pomocą Miejsc, przeczytaj ten artykuł.

Najlepszy Współtwórca

Adres rejestrowy Google nie interesuje. Podobnie rejestrowa nazwa. Kontaktuj się bezpośrednio z pomocą jak napisałem wcześniej. Najlepiej wybierz telefon.

Pozdrawiam,

Jacek