Obecnie 238 forumowiczów jest online
Obecnie 238 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

pozycjonowanie strony dla firmy

Nowicjusz ✭

Witam. Mam pytanie czy współpracują Państwo z Partnerem SEOMOTIVE który niejako pozycjonuje dla google i jest partnerem? Dzwonił do mnie pewien Pan oferując dla firmy wyświetlanie na pierwszej stronie z powyższej strony. Boję się że jest to oszustwo i wyłudzenie. Proszę o informację czy moje obawy mogą być bezpodstawne? Ten Pan pierwszy do mnie dzwonił więc trochę mnie to zaniepokoiło.  Dziękuję z góry za odpowiedź. Już raz się nabrałam na podobną ofertę. Dlatego już wolę sprawdzić. 

Wklejam mail który dostałam: 

Bartosz Piasecki <bpiasecki@seomotive.pl>

Załączniki10:27 (2 godziny temu)

do mnie

Dzień dobry, 

Pani D....., tak jak się umówiliśmy, wysyłam wszystko w mailu.
Usługa obejmuje 3 letnią obsługę oraz pozycjonowanie Pani Firmy w Google za całkowity koszt 299 zł brutto (po przyznaniu Pani rabatu w wysokości 100 zł z kwoty 399 zł brutto)- w promieniu 30 km.
U
sługa oczywiście nie przedłuża się automatycznie po tym okresie. 

W przypadku braku Pani Firmy w wyszukiwarce na pierwszej stronie Google, zobowiązujemy się zwrócić poniesione koszty. Proszę sprawdzić gwarancję wyświetlania <-kliknij
Na dole tej wiadomości, znajduje się przykład wypozycjonowanej przez nas firmy.

Zachęcam również do zapoznania się z naszą stroną internetową: www.seomotive.pl

Nasze certyfikaty:

Certyfikaty Google: www.google.com/PARTNERS 
Rzetelna Firma:       www.rzetelnafirma.pl/SEOmotive

Opinie na nasz temat: 

Zgodnie z naszą rozmową wysyłam Pani listę fraz, po których będzie Pani widoczna w Google na pierwszej stronie - przypominam, że te 15 fraz można dowolnie bezpłatnie zmieniać w trakcie trwania usługi.

FRAZY:..........

Portfolio: 

Podaje również przykład firmy, która korzysta z naszego pozycjonowania wizytówki Google Moja Firma - firma Just Fit Klub Fitness. Wystarczy wpisać każdą z fraz kluczowych, aby odnaleźć ich na pierwszej stronie.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

@Dominika W

Firma nie pozycjonuje dla Google, tylko dla innych firm.

Partnerem jest w tym sensie, że sprzedaje płatne usługi reklamowe i z tego tytułu ma status partnera.

Nie ma to ŻADNEGO związku z tym, że chcą Cię pozycjonować na Mapach.

Google nie sprzedaje miejsc na mapach, ani samo, ani poprzez partnerów.

Można wykupić płatną reklamę na mapach, ale to nie jest płatność za pozycję,

tylko płatność za konkretną reklamę.

Po prostu dobrze przeanalizuj co i na jakich warunkach chcą Ci sprzedać i za co z góry zapłacisz.

Sprawdź czy już nie masz dobrej, wysokiej pozycji na mapach.

Poczytaj ten wątek: https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Zwieksz-swoja-widocznosc/Czy-seomotive-pl-jest-partnerem-g...

Oraz ten artykuł:

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Artykuly/Oplaty-za-publikacje-wizytowek-na-Mapach-Google-n...

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Dziękuję Panu za odpowiedź. Właśnie chodzi o to że nie wierze, w to że jakaś firma jest w stanie zapewnić mnie że moja wizytówka będzie się wyświetlała w 1- 3 miejsc jak ktoś wpisze z mojego regionu daną frazę pod moją firmę. Przecież podobnych wyszukań po haśle nawet z okolicy jest mnóstwo a inne firmy też mogą mieć wykupione pozycjonowanie czy coś w tym stylu. 

Profesjonalista ✭ ✭

@Dominika W żadna firma nie ma możliwości zagwarantowania pozycji, jedynie co może zrobić to dobry, interesujący dla użytkowników marketing który faktycznie działa na pozycje w Google i Google takie działania bardzo lubi.

Nie da się zawsze zagwarantować pozycji, gdyż wyniki Google Maps zawsze są spersonalizowane pod konkretnego użytkownika i to czy wizytówka się wyświetli się czy nie zależy od skomplikowanego algorytmu Google na który wpływa ponad 200 czynników.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭

Rozumiem. Czyli to może  być wydanie 300 zł w błoto.  Bo to że mam wizytowketo już  jest jakaś reklama dla firmyi jak ktoś szuka to znajdzie. Czy jest jakieś lepsze rozwiazanie oprócz dobrego miejsca po wyszukiwaniu po podanych frazach? Co moglby Pan polecic?

Profesjonalista ✭ ✭

To zależy od firmy która się tym zajmuje, nie zawsze jest tak że to pieniądze wyrzucone w błoto, za 300zł to wirtualnego spaceru czy pozyskiwania pozytywnych opinii od klientów to bym raczej nie oczekiwał...

Najlepiej przejmij wizytówkę i zastosuj się do sprawdzonych metod :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz