AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 138 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

opinia

Nowicjusz ✭

Witam,

Nasz dom wczasowy dostał niepochlebną opinie wraz z najniższą oceną z jakiegoś fikcyjnego konta. Konto nazywa się "Piotr Tajne" i jest z niego wystawiona zaledwie jedna opinia. Zakładam zatem, iż założono go jedynie po to aby zrobić nam na złość. Tym bardziej, że sytuacja opisana w opinii nie mogła mieć miejsca. Przez okres wakacji przyjmujemy jedynie grupy kolonijne i nie mieliśmy żadnych innych Gości, więc nie było możliwości aby zaszła opisana tam sytuacja... Użytkownik "Piotr Tajne" wystawił ocenę bez podania jakichkolwiek swoich danych. Nie napisał też kiedy rzekomo nocował u nas. Jestem przekonany, iż w naszym ośrodku nigdy nie było takiej osoby, a cała sytuacja jest zmyślona. Chciałem się dowiedzieć w jaki sposób można walczyć z takimi opiniami i czy jest możliwość ubiegania się o usunięcie opinii z fikcyjnego konta lub o ujawnienie danych użytkownika konta? Boje się że może to być jakaś osoba nam nie przychylna, czy też nieuczciwa konkurencja i takie sytuacje mogą się powtarzać... Jak można z tym walczyć?

Pozdrawiam, Wojciech Ch.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

opinia

Najlepszy Współtwórca

Panie Wojciechu to najczęściej poruszany temat na forum - proszę zerknąć na inne tematy.

Jedyną możliwością jest oflagowanie takiej opinii.

Kolejnym zalecanym krokiem jest odpowiedzieć na taką opinię grzecznie i merytorycznie podważając ją, jeśli masz pewność, że jest ona napisana z fikcyjnego konta.

Dominik Myślak

opinia

Nowicjusz ✭

Dziękuję za informacje.

opinia

Nowicjusz ✭

Niestety, opinie na Google Moja Firma jest najmniej wiarygodnym miejscem w internecie dla tego typu przedsięwzięć przez brak istnienia jakiegokolwiek systemu weryfikacji. 

TU każdy może wszystko!