Obecnie 57 forumowiczów jest online
Obecnie 57 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

nieprawidziwa opinia

Nowicjusz ✭

aktualizując wczoraj stronę firmy w Google  znalazłem wpis sprzed roku, nie mający nic wspólnego w rzeczywistością. . Po pierwsze: pani Anny Morc nie ma w bazie danych Gabinetu.  poza tym nie mam w zwyczaju wchodzenia w czasie pracy do innych gabinetów bo jestem zajęty przyjmowaniem pacjentów. Czasem zdarzy się zajrzeć do innego gabinetu w sprawie konsultacji obrazu endoskopowego a nie z ciekawości. Poza tym pacjent w czasie badania jest ubrany w ubranie jednorazowe. Uprzejmie proszę o usunięcie szkalującej opinii.  Z poważaniem Orest Hnidec

Odpowiedź eksperta 1verified_user

nieprawidziwa opinia

Profesjonalista ✭ ✭

Cześć,

Odpisz na tą odpowiedź w taki sposób aby przekonać do tego potencjalnych swoich klientów. Nie ma możliwości usunięcia nieprzychylnej opinii, możesz zgłosić oczywiście opinie do Google, natomiast nie widzę podstaw z tego co piszesz do usunięcia jej.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

nieprawidziwa opinia

Najlepszy Współtwórca

Witaj Orest,

Przeczytaj zasady dotyczące opinii Google: https://support.google.com/business/answer/2622994

Możesz oflagować taka opinię: https://support.google.com/business/answer/4596773

ale chyba lepiej będzie na nią odpowiedzieć zgodnie z poradnikiem Jak odpowiadać na opinie:

https://support.google.com/business/answer/3474050?hl=pl

Pozdrawiam,

Jacek

nieprawidziwa opinia

Profesjonalista ✭ ✭

Na zasadzie własnych oświadczeń z zgłaszaniem tego typu sytuacji i opinii wiem że nie usuwają tego typu opinii.

Oczywiscie nie neguje że istnieje minimalna szansa na usunięcie - ale wątpię.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

nieprawidziwa opinia

Nowicjusz ✭

Ja mam problem z dwiema opiniami które napisała mi konkurencja co wiem na 100% . Oczywiście zrobiłem aferę i odwdzięczyłem się tym samym lecz pod moją opinią w ciągu paru dni gość sobie napisał 20 pozytywnych opinii .  pomimo oflagowania moich dwóch  opinii  siedzę już 6 rok i dalej nikt ich nie usunął . co z tego że odpisałem na te opinie jak w ogólnym rozrachunku to i tak pomniejszają moją ilość gwiazdek na google . według mnie ocenianie na Google jest niesprawiedliwe I niedobre  , można sobie oceniać anonimowo a nawet niesprawiedliwie bez żadnej odpowiedzialności .to już FB jest lepszy bo przynajmniej oceny są autentyczne ( jest konto  imię i nazwisko i prawdziwa osoba ) . a jeżeli chodzi o samo zgłoszenie usunięcia to jakaś porażka brak odp. 

nieprawidziwa opinia

Nowicjusz ✭

A co z fejkowymi kontami? Jeśli ktoś wystawia opinię z konta np. Jeste Kote? :/

nieprawidziwa opinia

Nowicjusz ✭

Mamy podobną sytuację w innej branży i od roku żadenej reakcji ze strony Google

nieprawidziwa opinia

Profesjonalista ✭ ✭

@Marek K Jeśli masz dowody, sprawę możesz zgłosić do UOKIK (Urząd ochrony Konsumenta i konkurencji) jako czyn nieuczciwej konkurencji.

@ADW P Zgłoś te opinie, fakt że różnie bywa z usuwalnością, ale może akurat.

@Marek P Postaraj się pozyskać nowe opinie, relatywnie bardzo mało ich masz, w porównaniu do konkurencji lokalnej jak zauważyłem, popracuj również nad swoją widocznością w internecie.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

nieprawidziwa opinia

Nowicjusz ✭

Dziś dzwoniłem do google o usunięcie opinii którą mi napisała konkurencja . i podsumowując na infolinii zawsze ci powiedzą że nic nie mogą zrobić bo to nie ich dział, do działu odpowiedzialnego nie ma numeru  . odpowiedz proszę wysłać formularz do google . a google opisuje ,,Usługa Google Moja Firma przechowuje treści należące do osób trzecich. Nie jest ona autorem tych treści ani nie zajmuje się mediacją w ich zakresie. Zachęcamy do rozwiązywania wszelkich sporów bezpośrednio z osobą, która opublikowała kwestionowane treści'' czyli google  umywa ręce od wszystkiego to nie ich problem .  

Jedynie możesz iść do sądu i się sądzić ( oczywiście musiał bym być samobójcą   i  mieć dużo wolnego czasu i kupę kasy żeby iść do polskiego sądu i się sądzić o opinię )  polskie sądy mają problem zamknięciem zabójców a co dopiero z takimi  rzeczy .  Myślałem że tak wielka firma jak google lepiej umie rozwiązywać takie problemy a tu taka porażka .  teraz się zastanawiam czy nie będę pisał sam komentarzy dużym firmą a później żądał kasy za usunięcie, ponieważ łatwiej jest mi zapłacić niż zmazać opinię  

nieprawidziwa opinia

Profesjonalista ✭ ✭

@Marek K Jak sam będziesz tworzyć konta i tworzyć opinie to Google może Ci usunąć konto nawet, może obniżyć rating wizytówki. Generalnie to nie wina Google że polskie prawo działa tak a nie inaczej.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

nieprawidziwa opinia

Nowicjusz ✭

To był oczywiście żart . ale widzę jak właśnie google usuwa konta bo gościu który mi napisał komentarz pod moją opinią  napisał sobie  13 opinii pozytywnych a ja jego dwóch nie mogę usunąć 

nieprawidziwa opinia

Profesjonalista ✭ ✭

Usuwa, usuwa. Nie znasz dnia ani godziny, tylko Google je zna Emotikon: Język

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz