Obecnie 246 forumowiczów jest online
Obecnie 246 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

lokalniprzewodnicy.com.pl - oszuści

Nowicjusz ✭

Witam
Chciałbym zgłosić o problemie naciągania klientów przez firmę lokalniprzewodnicy.com.pl.

Zadzwoniono do mnie z informacją, że "są pracownikami firmy Google!!!" i oferują rozszerzenie wizytówki, która aktualnie jest bezpłatna ale może być bardziej funkcjonalna.

Okazuje się, że jedynie co zrobili to dodali 1 opinię i kilka nowych zdjęć.

Niestety dałem się nabrać i aktualnie odstąpiłem od umowy i mam nadzieje, że uda mi się odzyskać pieniądze.

Mam nadzieję, że uda się coś zrobić z tym nieuczciwym procederem ponieważ przez tego typu oszustwa, Google traci na swojej wiarygodności...

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Nowicjusz ✭

Niestey też się nabrałam Emotikon: Smutny I jak udało się odzyskac pieniądze? bo jak nie, to szkoda mi nerwow na walkę z wiatrakami... Strona już nie istnieje ..

Nowicjusz ✭

Zmienili trochę ofertę i już nie podają się za pracowników Google. Co ciekawe zaczęli w treść maila dodawać informację i utworzeniu street view - ostatnio prosiłem o kontakt w tej sprawie że strony Google Moja Firma i zwątpiłem.

Dzięki za ostrzeżenie.

Nowicjusz ✭

Ja prowadzę (może to za wielkie słowo) wizytówkę w google pewnej firmy. Lokalniprzewodnicy.com.pl dzwonili do właściciela owej firmy i proponowali rozszerzenie wizytówki. Oferowali pozycjonowania na jakieś frazy (nasza firma, nie wizytówka google, jest dobrze wypozycjonowana pod interesujące nas frazy i nad tym ja czuwam), utworzenie pinezki na mapach (pinezka już jest ponad 10lat), jakieś zarządzanie opiniami, dodanie nowych pozytywnych opinii, aktualizacja zdjęć (zdjęć mamy od zaj***nia i są to zdjęcia od wielu profesjonalnych fotografów i wielu wielu amatorów). Nie wiem jak jest rzeczywiście. Czy google oferuje jakąś rozszerzoną wizytówkę, ale moje podejrzenia zwróciła możliwość szerszego zarządzani opiniami. Dlatego nie przyjęliśmy ich propozycji.

Swoją drogą, czy mogę dodać swój wirtualny spacer? Mam możliwość zrobienia porządnych panoram (mam sprzęt i się na tym znam), anie wiem jak dodać swój wirtualny spacer do wizytówki. W panelu jest odnośnik 'dodaj spacer', ale po otwarciu proponują bezpłatną wycenę. 

Dot.: lokalniprzewodnicy.com.pl - oszuści

Nowicjusz ✭

...pod koniec roku zadzwoniła do mnie Pani z tej firmy,bardzo ładnie przedstawiła ofertę ,za jedyne 219 zł firma zapewnia "opiekę profilu Google" w okresie 3 lat,poprosiła o adres e-mail by mogła przesłać materiał informacyjny.....ja z kolei poprosiłem Panią by odezwała się na początku roku,w zabieganej końcówce roku zapomniałem przesłać adres i dzisiaj dopiero o tym sobie przypomniałem....jakież było moje zdziwienia gdy w momencie gdy pisałem SMS-a z adresem zjawił się kurier z przesyłką , była to cienka koperta z tej firmy dostępna za pobraniem 219 zł ?!?!?!?!.......chyba się Pani troszkę pospieszyła....koperty nie przyjąłem....chyba rozsądnie...