Obecnie 207 forumowiczów jest online
Obecnie 207 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

jak ilość przyznanych gwiazdek wpływa na ocene

Nowicjusz ✭

Ocena  mojej firmy na podstawie 21 opinii wynosiła 4,4. Otrzymałem od konkurencji 7 opinii z jedną gwiazdką, powodując spadek na 3,8. Powszechnie wiadomo, że usunięcie ich przez google graniczy z cudem (oflagowanie i kontakt bezpośredni z google nie pomogło). Postanowiłem poprosić o pomoc znajomych, otrzymałem 40 opinii z 5 gwiazdkami, ocena wzrosła zaledwie do 3,9. Jaki  wpływ na ocenę ma ilość przyznanych gwiazdek? Z mojego przypadku wynika, że nie jest to średnia arytmetyczna. W takim razie czy jest to średnia ważona? 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

@Barbara K

Obecnie to podobno już jest średnia arytmetyczna. Ale też sporo osób pisało, że coś jest nie tak i nie zawsze średnia osatanio jest prawidłowo liczona. Ktoś pisał, że średnia się odblokowała gdy poprawił nazwę na zgodną z wytycznymi, choć nie miał informacji o zawieszeniu profilu - więc może to był tylko zbieg okoliczności. Często do średniej nie liczy się ocen, które zostały uznane przez Google jako wydane z naruszeniem zasada (np. wystawione przez osoby powiązane z właścicielem wizytówki), ale dotychczas takie oceny nie były także widoczne. Ciężko powiedzieć co się dzieje. Zawsze możesz się skontaktować z Pomocą i próbować z nimi to wyjaśnić.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

W moim przypadku ani profil nie jest zawieszony, ani komentarze nie są powiązane z moją wizytówką. Sprawdzałem również na wizytówce brata, który miał jedną opinię z 5 gwiazdkami, co się stanie jak dam mu 1 gwiazdkę. Ocena nadal wynosiła 5. Zdziwiliśmy się. Zastanawia mnie czy opinie mają różną "moc" tzn. jedne bardziej, a drugie mniej wpływają na końcową ocenę?

Najlepszy Współtwórca

@Barbara K

Nie sądzę. Raczej jest jakiś problem z licznikiem. Proponuję kontakt z pomocą.

Pozdrawiam,

Jacek

Profesjonalista ✭ ✭

@Jacek N Kozioł Jeśli coś nie heloł jest z wizytówką (naruszają wytyczne Google), wówczas jest zaniżona ocena, mieliśmy ostatnio tutaj taki przypadek na forum.

@Barbara K Być może Twoja wizytówka narusza wytyczne Google. Przeczytaj i sprawdź: https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz