Obecnie 184 forumowiczów jest online
Obecnie 184 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Złośliwa opinia

Nowicjusz ✭

Otrzymałem 1 gwiazdkę od osoby która nie była w moim obiekcie a wystawiła ocenę,  w ostatnim tygodniu wystawiła ponad dwadzieścia  takich 1-dno gwiazdkowych ocen na terenie  całej Polski, w przeciągu miesiąca ponad pięćdziesiąt. Osoba ta wystawiając oceny  prawdopodobnie zbiera punkty w programie Lokalny Przewodnik. Czy Google może pomóc w skasowaniu takiej nierzetelnej i niepopartej wizytą w moim obiekcie  opinii ?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Złośliwa opinia

Nowicjusz ✭

Pracownik Google w rozmowie telefonicznej  przyznał mi rację, że niemożliwe jest odwiedzenie kilkudziesięciu obiektów turystycznych i wystawienie rzetelnych opinii w przeciągu tygodnia na terenie całej Polski i uznał takie działanie za sabotaż. Niestety jakiś "mózg" z działu technicznego nie podzielił tej opinii. Czyli można legalnie , za zgodą i przyzwoleniem Google usiąść przy kompie i walić opinie po całym kraju bez wychodzenia z domu i bez odwiedzania owych obiektów. System wystawiania ocen jest nieudolny i daje możliwości nadużyć,  a ewentualne rozpatrywanie reklamacji pozostawia w rękach jakiś anonimowych pracowników działu technicznego.

Złośliwa opinia

Najlepszy Współtwórca

Warto flagować takie opinie. Z doświadczenia - jeśli faktycznie była taka sytuacja to jest szansa, że zostanie jeszcze wyłapana przez automat. W znanym mi przypadku trwało to około miesiąca od pojawienia się opinii.

Pozdrawiam,

Jacek

Złośliwa opinia

Nowicjusz ✭

Dziękuje za  za odpowiedz.Oflagowałem.

Pozdrawiam

Czarek