Obecnie 285 forumowiczów jest online
Obecnie 285 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zdjęcie zrobione przez nieznaną osobę wyświetla się w wyszukiwaniach

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Któregoś dnia nagle jakiś człowiek przeszedł koło drzwi naszej firmy i strzelił fotkę. Opublikował i w wyszukiwaniach google jak się wpisze bewphoto mam pod informacjami firmy zdjęcie drzwi. Pisałem do człowieka ale traktuje to jak dobrą zabawę. Zdjęcia nie mogę usunąć bo to nie jest zdjęcie wrzucone przeze mnie.

Jak można z takim bezkarnym zachowaniem walczyć. Przecież równie dobrze ktoś może zrobić zdjęcie psiego gówna i opublikować na czyimś profilu

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Nowicjusz ✭

W google maps wpisałem bewphoto. Po lewej stronie wyświetliły mi się informacje o firmie. Kliknąłem w kafel "Zdjęcia". Na dole jest lista zdjęć przypiętych do firmy. Kliknąłem w konkretne zdjęcie. Po lewej u góry jest kafel kto zrobił zdjęcie. Są trzy kropeczki. Klikając w te trzy kropeczki wysuwa się lista. Wybrałem Zgłoś problem. Oznaczyłem to jako spam. 

Ile może trwać proces usunięcia zdjęcia?

Najlepszy Współtwórca

@Tadeusz K

Każdy ma prawo dodać zdjęcie do Map zrobione z miejsca publicznego, a nawet wewnątrz lokalu. Każdy może potem dodać to zdjęcie do wpisu na Mapach Google. Jeśli zdjęcie narusza wytyczne (https://support.google.com/business/answer/2622994?hl=pl) to możesz je oflagować - zgłosić do usunięcia.

Pozdrawiam,

Jacek

Najlepszy Współtwórca

Jeśli po kilku tygodniach zdjęcie nie zostało usunięte to znaczy, że zgłoszenie było bezzasadne.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Czyli co Google jest najwyższym medium, które decyduje czy coś się nadaje czy nie? Czy Googla zdaniem zdjęcie jest poprawne czy może nie jest.

Dziękuję za taką wolność. Wolność pod dyktat korporacji.

Ale to ja chcę decydować które zdjęcie będzie się wyświetlało na mapach, w końcu chodzi o moją firmę. Co to jest?

Najlepszy Współtwórca

@Tadeusz K

Nie rozumiem wtrętu o wolności. To jest usługa odwzorowująca rzeczywistość, jak całe Mapy, korzystająca z publicznych informacji. Zdjęcie z ulicy do takiego rodzaju informacji należy. Każdy ma prawo je zrobić i przesłać, a algorytmy Google po prostu wybierają najlepsze ich zdaniem zdjęcia. Nie ma się co obrażać na rzeczywistość.

Jeśli uważasz, że Google powinno to zmienić to wejdź do usługi Google Moja Firma na komputerze. W bocznym menu kliknij Pomoc, a potem wybierz Prześlij opinię i tam rzeczowo opisz jak to Twoim zdaniem powinno wyglądać. W Google czytają te opinie i na ich podstawie starają się wprowadzać zmiany w usłudze. Może to coś da. 

Pozdrawiam,

Jacek