Obecnie 309 forumowiczów jest online
Obecnie 309 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Zdjęcie konkurencji na stronie wizytówki?

Nowicjusz ✭

Witam, mam problem z tym, że na stronie mojej firmy ktoś umieścił zdjęcie firmy konkurencyjnej. Po wpisaniu w wyszukiwarkę np. "zakład pogrzebowy Legionowo" pokazuje się wpis o firmie wraz ze zdjęciem konkurencji - ADAMUS? Bardzo nam to szkodzi i nie umiemy sobie z tym poradzić. Czy jest jakiś sposób, żeby to usunąć? Wysyłałem zgłoszenia ale nie pomogło.adwentus.jpg

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Zdjęcie konkurencji na stronie wizytówki?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Artur,
"Na szybko" to jeśli dodasz w panelu Google Moja Firma jakieś własne zdjęcie to własnie one powinno być widoczne (zwykle w tym miejscu jest widoczne zdjęcie ostatnio dodane).
Piszesz, że wysłałeś zgłoszenie - proponuję skontaktować się z pomocą Google Moja Firma bezpośrednio, będąc zalogowanym na konto z którego zarządzasz wpisem:
Wejdź na ten formularz: https://support.google.com/business/contactflow (dostępny na każdej stronie pomocy Google Moja Firma pod Skontaktuj się z nami: https://support.google.com/business?hl=pl)
Wybierz: Zdjęcia, opinie lub skrócone informacje o firmie, a potem poproś o telefon lub wyślij E-mail. Na pewno wszystko da się wyjaśnić bezpośrednio z pracownikiem Google.

Pozdrawiam,
Jacek

Student ✭ ✭ ✭
Swoją drogą ostra konkurencja Emotikon: Mrugający takiej zagrywki marketingowej jeszcze nie widziałem. Wizytówka była zatwierdzona i macie pełny dostęp do GMB? Jeżeli tak, to warto sprawdzić czy w swojej galerii nie macie tego zdjęcia. Warto w tej sytuacji również zastanowić się nad zmianą hasła do konta Emotikon: Szczęśliwy
Pozdrawiam,
Łukasz

Najlepszy Współtwórca
Łukasz,
Stety - niestety każdy może dodać dowolne zdjęcie do dowolnego wpisu firmy poprzez Mapy Google:
https://support.google.com/maps/answer/2622947?&hl=pl
Niezależnie czy wpis jest zweryfikowany, czy nie. To ma swoje dobre, ale także złe strony.
Po to jest możliwość zgłoszenia takiego zdjęcia przez innych użytkowników lub przez właściciela
w sposób opisany przeze mnie powyżej by jednak z takimi "zagrywkami" walczyć.

Pozdrawiam,
Jacek

Student ✭ ✭ ✭
Wiem Jacku Emotikon: Szczęśliwy sam czasami dodaję zdjęcia ciekawych obiektów. Ale Google powinno pomyśleć nad tym, aby też częściowo chronić właścicieli. Powinni mieć jednak możliwość moderowania/zatwierdzania zdjęć przesłanych przez użytkowników Map Google Emotikon: Mrugający Wiem to tylko puste gadanie, ale może ktoś zwróci na to uwagę Emotikon: Szczęśliwy
Pozdrawiam,
Łukasz Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭
Dzięki, będę próbował i pochwalę się wynikami.

Nowicjusz ✭
Dostęp uzyskałem niedawno, w galerii niema tej fotki. To dodał ktoś z zewnątrz.

Najlepszy Współtwórca
Artrur,
Dodaj jak najszybciej własne zdjęcie - duża szansa, że właśnie to Twoje zastąpi to, którego nie chcesz.

Pozdrawiam,
Jacek

Nowicjusz ✭
Właśnie tak zrobiłem. Jednak dalej to foto jest jako pierwsze.

Pozdrawiam
Artur

Najlepszy Współtwórca
@Artur
W jaki sposób dodawałeś zdjęcie - z panelu właściciela czy z map?
Możesz dodać jeszcze 2-3 zdjęcia z panelu właściciela?
Druga sprawa - korzystałeś z formularza, w sposób w jaki opisałem ? Rozmawiałeś z konsultantem Google?

Pozdrawiam,
Jacek

Student ✭ ✭ ✭
Osobiście zgłosiłbym spod poziomu wizytówki do Google. Może oni mogliby na to coś poradzić, zdjęcie nawet nadpisane i tak pozostanie, a raczej to żadna radość.

Pozdrawiam,
Łukasz

Najlepszy Współtwórca
Łukasz,
Proponowałem dodanie, bo 2-3 razy się zdarzyło, że na szybko, w ciągu kilku godzin udało się to zmienić. Kontakt z Google to konieczność.

Pozdrawiam,
Jacek

Nowicjusz ✭
Okazało się, że są 2 wizytówki i moją trzeba było usunąć. Próbujemy przejąć tą faktyczną.

Student ✭ ✭ ✭
A Emotikon: Szczęśliwy no to zmienia postać rzeczy Emotikon: Szczęśliwy mogłeś również spróbować połączyć je bez usuwania o ile była wartościowa Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam,
Łukasz