Obecnie 136 forumowiczów jest online
Obecnie 136 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Średnia ocena

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Mam 5 opinii z czego:

4x 5 gwiazdek

1x 2 gwiazdki

A w mapach i wizytówce z boku strony google wyświetla się:

5 opinii, 2 gwiazdki

czyli tak jakby wszyscy wystawili po 2 gwiazdki albo jakby liczyła się tylko ta pierwsza opinia - 2 gwiazdki.

Czy to nie jest jakiś błąd?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Serwis A
lutego 2017

Średnia ocena

Najlepszy Współtwórca

Dodałbym jeszcze:

Informacje o lokalizacji, takie jak okolica, miasto lub nazwa ulicy, chyba że stanowią część konsekwentnie wykorzystywanej i znanej w świecie rzeczywistym nazwy firmy. Nazwa Twojej firmy nie może zawierać adresu ani wskazówek dojazdu.

• niedopuszczalne: „KFC przy Alei Wolności”, „Bankomat PKO BP – ul. Marszałkowska 5A – przy wjeździe na parking”, „Bal na Ślusarskiej”;
  • dopuszczalne: „Starbucks”, „KFC”, „Hotel Polo Poznań”, „Bankomat PKO BP”, „Bal”, „Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu”.

oraz generalnie zastanowiłbym się jak się ma to, co widać na zdjęciach i to co piszesz na www do używanej przez Ciebie na mapach nazwy.

Pozdrawiam,

Jacek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Średnia ocena

Profesjonalista ✭ ✭

Google Maps to taka bardzo fikuśna usługa, a powiedź mi, te opinie po 5 gwiazdek, to nie zrobiłeś tego tak że sam je dodałeś? (nie oskarżam Cię, ale znam przypadek, gdzie Google nie brał pod uwagę ocen przy mało wiarygodnych kontach)

Daj linka do wizytówki to zobaczymy jak wygląda problem.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Dot.: Średnia ocena

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Czy tych 5gwiazdek nie wystawiałeś przypadkiem sobie sam? Emotikon: Szczęśliwy

Google sprawdza opinie i przyznane gwiazdki. Jeśli coś im się nie zgadza (np. mała aktywność konta, z którego dodana była opinia, nowe konto itp.) to nie bierze pod uwagę tych opinii.

Średnia ocena

Profesjonalista ✭ ✭

a nawet obniża rating wizytówki i można złapać "mapowego filtra" :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Średnia ocena

Profesjonalista ✭ ✭

@Serwis A Jeśli jest tak jak piszemy z @Adam S to usuń te opinie, jeśli masz dostęp do kont i skup się na pozyskaniu opinii od prawdziwych klientów, dzięki temu za jakiś czas rating twojej wizytówki pójdzie w górę.

Niestety często znajdujemy "sztuczne" opinie a potem Google nie wyświetla takiej wizytówki i ją kara.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Średnia ocena

Nowicjusz ✭ ✭

https://search.google.com/local/writereview?placeid=ChIJz2gNg9XMHkcRHGPz3GF0zuc

to jest link do wizytówki. nie-nie są to ani moje opinie ani z niekatywnych kont.

Średnia ocena

Profesjonalista ✭ ✭

Pozytywne opinie zostały dodane relatywnie niedawno (ten lub poprzedni tydzień), więc myśle że zostaną one dopiero uwzględnione przez algorytm ocen.

Możesz spróbować pozyskać nowe opinie, dzięki czemu rating będzie jeszcze lepszy.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Średnia ocena

Nowicjusz ✭ ✭

tak właśnie robię - dodajemy ulotkę każdemu klientowi ,że dostanie jakiś gratis jeśli wystawi opinię więc ich ilość powinna się zwiększać. a swoją drogą człowiek który wystawił nam 2 gwiazdki to jakiś frustrat - wystawił już ponad 1000 opinii a wśród nich taki perełki jak: "sklep z zewnątrz wygląda ok, choć nie wchodziłem" itp - jaki sens ma dodawanie tak głupkowatych i nic nie wnoszczących opinii? czy jest jakiś konkurs dla osób wystawiających jak najwięcej opinii?

Średnia ocena

Profesjonalista ✭ ✭

i bardzo dobrze Pan robi, dodatku może Pan popracować jeszcze nad pozycjonowaniem lokalnym, to na pewno przyniesie wymierne efekty - a tą opinią nie przejmować się, jak wszystko jest ok, to te opinie "zginą" w gąszczu pozytywnych :-)

Dobrze pan odpowiedział na komentarze, tak trzymać!

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Średnia ocena

Nowicjusz ✭ ✭

Bardzo dziękuję za pomoc p.Rafale ale tej opinii nie rozumiem? Jeśli to miał być test to rzeczywiście wciąż ocena średnia (2 gwiazdki) ani drgnęła. Ale czemu do diaska 4 gwiazdki, a nie 5? ;-)

Średnia ocena

Profesjonalista ✭ ✭

Chciałem sprawdzić, czy moja ocena jest w stanie wpłynąć "od razu" na ocenę a następnie chciałem usunąć opinie, niestety zaskoczyłem się brakiem takiej funkcjonalności, w związku z tym nie pozostaje mi nic innego jak skorzystać z Pana usług w przyszłości :-)

Rating nie ruszył, więc w sumie dziś dowiedziałem się czegoś nowego.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Średnia ocena

Najlepszy Współtwórca

@Serwis A

Po pierwsze to nazwa może naruszać wytyczne Google: https://support.google.com/business/answer/3038177

Może się to skończyć zawieszeniem wizytówki.

Po drugie 1000 opinii??? Ciekawe. Ja widzę 208 i to dość fajnie napisanych, w przeciwieństwie do wielu innych opinii, które bywają często bełkotem. W takim wypadku warto odpisać zgodnie ze wskazówkami i wystarczy:

https://support.google.com/business/answer/3474050?hl=pl

Zrobiłeś to, więc ok.

Kilka tygodni temu Google zmieniło system obliczania średniej, teraz ma to być średnia czysto arytmetyczna, ale u Ciebie to wygląda jakby tylko ta pierwsza ocena była wliczana. Zaloguj się do Google Moja Firma, kliknij na Pomoc, a potem na Kontakt i napisz maila do działu pomocy, że średnia Ci się nie liczy i co oni na to. Daj znać co napiszą jeśli coś sensownego odpiszą.

Pozdrawiam,

Jacek

Średnia ocena

Nowicjusz ✭ ✭

Rzeczywiście - mój błąd. Ten Pan ma 1000ileś punktów, nie opinii. Czy fajnie napisanych? Pozwolę sobie się nie zgodzić, np:

apteka: 

"Trudno mi ocenić, byłem obok w delikatesach - z zewnątrz wygląda dobrze, jest podjazd dla NPS."

Co wnosi ocena sklepu do którego się nawet nie weszło? To jest ocena witryny czy drzwi? Bez sensu....

lub sklep z obuwiem:

"Oferta wkładek w witrynie wygląda obiecująco."

czyli kolejna ocena towaru z witryny - naprawdę, wg mnie po to są oceny google ale oczywiście każdy może mieć swoje zdanie i ja to szanuję.

PS. proszę rozwinąć myśl, że nazwa firmy jest niezgodna z zasadami?

Średnia ocena

Profesjonalista ✭ ✭

@Jacek N Kozioł napisał że może naruszać zasady a nie narusza, 

Chodziło Jackowi zapewne o nazwę

"Informacje o firmie

Nazwa

Nazwa firmy powinna odpowiadać nazwie firmy w świecie rzeczywistym – znajdującej się w witrynie sklepowej, na stronie internetowej i na artykułach firmowych, a także znanej klientom. Dokładna nazwa firmy ułatwi klientom znalezienie jej online.

Dodatkowe informacje, takie jak adres, godziny pracy i kategoria, podaj w innych sekcjach informacji o firmie. 

Jeśli na przykład tworzysz wizytówkę otwartej całą dobę kawiarni w centrum Warszawy o nazwie „U Magdy”, podane informacje o firmie mogłyby wyglądać tak:

• Nazwa firmy: U Magdy
  • Adres: Koronkowa 13, 01-200 Warszawa
  • Godziny otwarcia: Czynne całą dobę
  • Kategoria: Kawiarnia

Podawanie zbędnych informacji w nazwie firmy jest niedozwolone i może skutkować zawieszeniem wizytówki. Aby określić, jakie dane można wpisać w nazwie firmy, kieruj się poniższymi przykładami.

Nie są dozwolone nazwy lub części nazw pisane kursywą w przykładach poniżej.

W nazwie Twojej firmy nie mogą się znajdować:

• Hasła marketingowe.
    • niedopuszczalne: „Twój Bank, Najbardziej przyjazny bank w Polsce”, „Aviva Aby żyło się lepiej*”;
    • dopuszczalne: „Twój Bank”, „Aviva”.
  • Kody sklepów.
    • niedopuszczalne: „Punkt UPS – 2872”;
    • dopuszczalne: „Punkt UPS”.
  • Symbol zarejestrowania znaku towarowego.
    • niedopuszczalne: „Burger King®”;
    • dopuszczalne: „Burger King”.
  • Słowa pisane tylko wielkimi literami (z wyjątkiem skrótów) i zbędne spacje.
    • niedopuszczalne: „SUBWAY”;
    • dopuszczalne: „Subway”, „KFC”, „TK Maxx”.
  • Informacje o godzinach pracy, w tym stan „otwarte/zamknięte”.
    • niedopuszczalne: „Pizzeria Tomo Otwarta całą dobę”, „Outlet Rondo (zamknięte)”;
    • dopuszczalne: „Pizzeria Tomo”, „Outlet Rondo”.
  • Numery telefonu i adresy URL, chyba że są konsekwentnie wykorzystywane i znane w świecie rzeczywistym.
    • niedopuszczalne: „Tanie Loty 800-222-333”, „skupsamochodow.pl”;
    • dopuszczalne: „Tanie Loty”, „1-800-Got-Junk”.
  • Znaki specjalne (np. %&$@/") lub niepowiązane terminy prawne, chyba że stanowią część nazwy firmy.
    • niedopuszczalne: „Shell Tankuj&płać”, „Revista, Sp. z o.o.”, „LAZ Parking Sp. k.”;
    • dopuszczalne: „Shell”, „Revista”, „LAZ Parking”, „H&M”, „T.J.Maxx”.
  • Informacje o usługach lub produktach firmy, chyba że stanowią część nazwy w świecie rzeczywistym lub są wymagane do identyfikacji działu lub oddziału firmy (patrz „Działy, oddziały itp.”). Informacje o usługach najlepiej zawrzeć w kategoriach działalności (patrz „Kategorie”).
    • niedopuszczalne: „Orange 4G LTE”, „Centrum napraw pojazdów Midas”;
    • dopuszczalne: „Orange”, „Alma”, „Midas”.
  • Informacje o lokalizacji, takie jak okolica, miasto lub nazwa ulicy, chyba że stanowią część konsekwentnie wykorzystywanej i znanej w świecie rzeczywistym nazwy firmy. Nazwa Twojej firmy nie może zawierać adresu ani wskazówek dojazdu.
    • niedopuszczalne: „KFC przy Alei Wolności”, „Bankomat PKO BP – ul. Marszałkowska 5A – przy wjeździe na parking”, „Bal na Ślusarskiej”;
    • dopuszczalne: „Starbucks”, „KFC”, „Hotel Polo Poznań”, „Bankomat PKO BP”, „Bal”, „Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu”.
  • Informacje o lokalizacji firmy w siedzibie innej firmy (niezależnie od tego, czy obie firmy należą do tej samej organizacji, czy nie)
    • niedopuszczalne: „Bankomat PKO BP (w Biedronce)”, „Sklep Apple przy Centrum Handlowym Panorama”, „Bar Czas na lunch – IKEA”, „Pneuhage Kołpaki i felgi (część Pneuhage)”, „Serwis komputerowy Pecet (w sklepie Saturn)”;
    • dopuszczalne: „Bankomat PKO BP”, „Sklep Apple”, „Bar Czas na lunch”, „Pneuhage Kołpaki i felgi”, „Serwis komputerowy Pecet”.

Poniżej przedstawiamy dodatkowe wskazówki dla sklepów z wieloma lokalizacjami (sieci i marek), działów, oddziałów itp. oraz specjalistów praktykujących indywidualnie (np. lekarzy, prawników i agentów nieruchomości)."

Natomiast szczerze, nie jestem tak samo pewien jak Jacek czy narusza czy nie, jak na moje oko to raczej nie.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Średnia ocena

Profesjonalista ✭ ✭

Uzupełniająco: chodzi o to Jackowi że masz dużymi literami napisane PRO SERVICE a nie Pro Service, czyli może naruszać zasady.

"Słowa pisane tylko wielkimi literami (z wyjątkiem skrótów) i zbędne spacje.

• niedopuszczalne: „SUBWAY”;
  • dopuszczalne: „Subway”, „KFC”, „TK Maxx”."

Więc w sumie, Zmień to na małe litery i może samo się naprawi :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz