AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 274 forumowiczów jest online
Obecnie 274 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Średnia Ocena Firmu

Nowicjusz ✭

Witam Emotikon: Mrugający

Moja firma Body Clinic ma same pozytywne opinie wszystkie 5 gwiazdek, a średnia wylicza się na 4,8. Proszę o interwencje.

Pozdrawiam.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Średnia Ocena Firmu

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Jeśli masz mniej niż 20 ocen to jest to normalne, żeby na podstawie pojedynczych opinii nie zawyżać ocen bo statystycznie jest to mało wiarygodne. Jak się uzbiera więcej opinii także na 5 to potem średnia liczona jest w pełni arytmetycznie, a do kilkunastu opinii jest to średnia ważona. Google nie ujawniło algorytmu tego przeliczenia ale wydaje się, że wyjściowo każdy zaczyna chyba od 4,5 gwiazdki.

Pozdrawiam,

Jacek

Średnia Ocena Firmu

Profesjonalista ✭ ✭

Czyli w momencie osiągnięcia 20 opinii jest to wówczas średnia, natomiast do osiągnięcia 20 opinii jest wyliczana tak, jakby 1 ocena była na 4? 

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Dot.: Średnia Ocena Firmu

Najlepszy Współtwórca

@RafalDziurowicz

Nie, to nie jest takie proste. Na pewno algorytm obliczania średniej uwzględnia twierdzenie Bayesa z powodu małej próby statystycznej dla tylko kilku opinii.

Poczytaj:

http://localu.org/blog/google-show-4-8-rating-5-star-reviews/

Pozdrawiam,

Jacek

Średnia Ocena Firmu

Profesjonalista ✭ ✭

@Jacek N Kozioł

Dziekuje, ale to chyba od niedawna obowiązuje bo jakiś czas temu widziałem średnia 5 przy małej liczbie opinii?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Średnia Ocena Firmu

Najlepszy Współtwórca

@RafalDziurowicz

Co najmniej 3 lata jak nie wcześniej.

Od tego czasu zwracam na to uwagę.

Pozdrawiam,

Jacek