AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 155 forumowiczów jest online
Obecnie 155 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Personalna opinia + propozycja konkurencji

Nowicjusz ✭

Witam wszystkich forumowiczów.
To mój pierwszy post na tym forum, choć od dawna tutaj zaglądam, jako czytelnik Emotikon: Szczęśliwy

Temat wielokrotnie wałkowany wielokrotnie. Jednak chciałem go ugryźć od nieco innej strony.

Pewien Pan prowadzi firmę usługową, którą się opiekuję. Stworzyłem mu wizytówkę na GMF. Zaczęły pojawiać się komentarze pozytywne (około 5). Niedawno pojawił się szkalujący właściciela komentarz, w którym to jego autor (jedyna opinia) zwyzywał Klienta od oszustów.
Dodam, że komentarz nie zawiera żadnych konkretnych argumentów, użyto w nim niestosownych słów i na kilometr "czuć" tam dużą dawkę niepotrzebnych, negatywnych emocji.
Atak skierowany jest na właściciela biznesu, a nie na biznes, który prowadzi. Przy czym właściciel pełni dość bierną funkcję w relacjach z klientami firmy.

Postąpiłem zgodnie z procedurą i po zalogowaniu się do GMF zgłosiłem komentarz wybierając checkboxa "Ten wpis zawiera treści szerzące nienawiść, pełne przemocy lub nieodpowiednie"., bo wydał mi się w tej sytuacji najbardziej odpowiedni. Dostałem potwierdzenie od Googla na podany adres e-mail. I na tym koniec...

Pytania:
1. Minęło już około 3 tygodnie. Czy ja dostanę chociaż jakąś automatyczną odpowiedź od Google, że coś zostało rozpatrzone negatywnie lub pozytywnie? Nic się nie zmieniło - wpis wciąż istnieje.
2. Jeśli można przyjąć, że po tak długim czasie ktoś z Google już weryfikował ten wpis (i zapewne podjął decyzję, że nie ma podstaw do jego usunięcia), mogę zrobić jeszcze cokolwiek w tym temacie? O kwestii ładnej PR-owo odpowiedzi (zamierzam właśnie ją opublikować) i prośbach o opinię do zadowolonych Klientów, by uzyskać większą proporcję pozytywnych komentarzy w stosunku do negatywnych (tylko 1) pamiętam i mam tego pełną świadomość.
3. Trochę nawiązując do pytania 2. - do mojego Klienta odezwała się firma konkurencyjna i w toku rozmów przedstawiła mu propozycję, w której to deklaruje, że zaradzi tej sytuacji poprzez pozyskanie nowych komentarzy (co jest oczywiście możliwe) oraz usunięcie negatywnego komentarza. Klient nie jest za bardzo w temacie internetu i nie wspomniał o tym, że zgłosiliśmy już to przez GMF. Zastanawiam się więc, czy pracownik owej konkurencyjnej firmy blefował (usunięcie komentarza) lub nie miał wiedzy o dokonanym już zgłoszeniu i na tzw. "pewniaka" zadeklarował, że usunie ten komentarz - myśląc o zgłoszeniu komentarza przez GMF (co oczywiście nie daje pewności). Czy są jakieś inne sposoby na usunięcie tego komentarza? Czy mogę być o to spokojny, że kroki, które już podjąłem albo opisałem powyżej są wszystkim tym, co mogę zrobić i żadna inna firma nic mądrego w tym temacie nie zmajstruje? Martwi mnie trochę pewność siebie tamtej osoby - zadeklarował on, że na pewno usuną kłopotliwy komentarz.

Z góry dziękuję za każdą wskazówkę.
Pozdrawiam Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Dawid PL
2 tygodni(e) temu

Najlepszy Współtwórca

Zacznij od odpowiedzi w sposób jaki opisałem.

Zgłoś, odczekaj i dopiero dzwoń.

Pozdrawiam,

Jacek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca

Najskuteczniejsza metoda:

Zalogować się na konto własciciela lub menadżera.

Odpowiedzieć na opinię grzecznie "PR-owo", zwracając mocno uwagę w czym opinia narusza wytyczne (żeby mógł przeczytać to Googlers). Sprawdzić na wszelki wypadek wcześniej jak z tą odpowiedzą radzi sobie tłumacz Google - czy po przetłumaczeniu odpowiedź ma sens po angielsku.

Dopiero wtedy oflagować/zgłosić opinię z konta właściciela, podając powód korespondujący z odpowiedzią.

Tak do miesiąca powinno to być zauważone.

Jeśli to nic nie da - kontakt z pomocą (najlepiej telefoniczny) i zacząć od razu od tego, że opinia narusza wytyczne Google.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Witaj Jacku,
Bardzo Ci dziękuję za szybki odzew.

Czyli jeśli już raz zgłosiłem, mam teraz odpowiedzieć na ww. komentarz wg Twoich wytycznych i ponownie zgłosić? Z tego, co pamiętam Google w którymś miejscu informuje o tym, by nie zgłaszać ponownie komentarza, który już wcześniej był zgłoszony. Zlekceważyć to?

A może spróbuję od razu telefonicznie zainterweniować skoro już grzecznie odczekaliśmy 3 tygodnie? Czy z jakichś względów uważasz, że będzie to nieskuteczne?

Dziękuję i pozdrawiam.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Dawid PL
2 tygodni(e) temu

Najlepszy Współtwórca

Zacznij od odpowiedzi w sposób jaki opisałem.

Zgłoś, odczekaj i dopiero dzwoń.

Pozdrawiam,

Jacek