Obecnie 264 forumowiczów jest online
Obecnie 264 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Oszustwo ! Pobieranie opłat za wizytówkę google !

Nowicjusz ✭

Otrzymałem ostatnio telefon. Pani "miły głosik" poinformowała mnie o kończącym się okresie darmowej wizytówki na mapce google. Poprosiłem o info na e-mail. Otrzymałem:

"

Dzień dobry,

W nawiązaniu do naszej rozmowy przesyłam informację dotyczącą dalszego wyświetlania reklamy.

Oferujemy Państwu przedłużenie wyświetlania wizytówki firmy w wyszukiwarce Google (miejsca Google dla firm) , która ukazuje się poprzez słowa kluczowe oraz kategorie. Proponujemy Państwu również pełną obsługę wpisu.  

Obsługa wizytówki to:
-indeksowanie wpisu za pomocą 10 fraz kluczowych i kategorii. Na bieżąco dodajemy pożądane frazy kluczowe i pracujemy za ich pomocą nad pozycją wpisu
-monitorowanie aktualności danych firmy i wprowadzanie ewentualnych zmian. Edycji podlegają WSZYSTKIE dane znajdujące się na wizytówce, łącznie z branżą i nazwą firmy
- profesjonalne wypełnienie profilu Państwa firmy w Google+
- dodanie do wizytówki zdjęć. 
- podwyższenie pozycji Państwa wizytówki. Uzupełniamy i indeksujemy wizytówkę tak, aby była ona jak najbardziej atrakcyjna dla robotów sieciowych, których wejścia w znacznym stopniu decydują o pozycji wpisu)
-dodanie komentarzy na temat działalności firmy. Zachęci to klientów do dodawania opinii o Państwa usługach oraz podwyższy pozycję wpisu
Informacje jakie może zawierać wizytówka i jej możliwe funkcje:
-dane teleadresowe
-mapka lokalizacyjna
-możliwość ustalenia trasy dojazdu
-przekierowanie na Państwa stronę internetową
-godziny otwarcia firmy
-statystyka najpopularniejszych godzin, w których odwiedzają Państwa klienci
-statystyka ocen wystawionych przez klientów
-logo firmy
-zdjęcia z zewnątrz, z wnętrza oraz galeria pozostałych, dowolnych zdjęć, wirtualny spacer

Gdzie jest widoczna wizytówka:
-bezpośrednio na wyszukiwarce Google z poziomu przeglądarki internetowej(wyświetla się ponad wynikami wyszukiwania)
-na mapach Google 
-z poziomu aplikacji na urządzeniach mobilnych (Mapy Google, Nawigacja Google, Miejsca Google)

Zmiany będą mogli Państwo wprowadzać samodzielnie poprzez panel sterowania, do którego otrzymają Państwo hasło i login. Można również zlecić zmianę lub dodanie treści konsultantowi  (telefonicznie lub drogą mailową). Dostęp do panelu sterowania zapewni Państwu również możliwość odpowiadania na komentarze  oraz sprawdzenia ilości wejść na Państwa wpis.
Opłata za optymalizację, weryfikację oraz obsługę konta jest jednorazowa na okres 24 miesięcy wynosi 199 zł na okres 36 miesięcy 249 zł na okres  48 miesięcy wynosi 299 PLN BRUTTO 

Pozdrawiam Szotkiewicz Joanna 

przykłady : 

https://plus.google.com/100171497611018520722"

Po przesłaniu aprobaty na ten abonament "miły głosik" zadzwonił informując iż kurier przyjedzie z fakturą vat ! Wow ! Pomyślałem kuriera wysyłają z fakturą vat ? Szok !. Nie zgodziłem się na kuriera i kazałem przeslać fakturę pro-forma na e-mail.
I otrzymałem fakturę pro-forma oraz regulamin.

Myślę że to oszustwo. Jeśli ktoś otrzymał podobny telefon zalecam ostrożność ! Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Oszustwo ! Pobieranie opłat za wizytówkę google !

Najlepszy Współtwórca

Witaj Dariuszu. Dziękujemy za kolejny sygnał. Na forum mamy już kilka takich zgłoszeń i artykuł piszący o tym https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Artykuly/Oplaty-za-publikacje-wizytowek-na-Mapach-Google-n...

Dominik Myślak