AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 223 forumowiczów jest online
Obecnie 223 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Opinie - zły przelicznik

Nowicjusz ✭
Mam pytanie. Dlaczego posiadajać 6 opienii 5* na Google Moja Firma, średnia ocena firmy to 4,7 ?
Czy to błąd systemu czy jakaś inna zasada liczenia.
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Opinie - zły przelicznik

Najlepszy Współtwórca
Witaj Michał,
Średnia arytmetyczna dla ocen jest prawidłowa powyżej kilkunastu opinii. Jeśli opinii jest niezbyt dużo to ocena jest trochę zaniżana "z automatu". Przypuszczalnie chodzi o to, by na podstawie dwóch, trzech ocen nie wystawiać od razu najwyższej bo może to być mylące albo potencjalnie być wynikiem jakichś manipulacji np. fałszywych ocen znajomych. Działa to też w drugą stronę - kilka złych ocen na początku nie powoduje, że od razu firma ma ocenę 1. Zbierz więcej opinii i nie będzie tego problemu.

Pozdrawiam,
Jacek

Opinie - zły przelicznik

Nowicjusz ✭

Witam jestem właścicielem Restauracji Prawdziwa Knajpka, po przeliczeniu wszystkich naszych opinii na Google wychodzi 4, 125. Moje pytanie dlaczego w opiniach google widnieje 4,0 ? 

Pozdrawiam 

Opinie - zły przelicznik

Najlepszy Współtwórca

Lenusia zerknij co odpisał w tym wątku Jacek. System nieco inaczej przelicza te średnie.

Dominik Myślak

Opinie - zły przelicznik

Nowicjusz ✭

Czyli 72 opinie to za mało żeby system prawidłowo przeliczal? 

Opinie - zły przelicznik

Najlepszy Współtwórca

To jest stary wątek.

Od kilku miesięcy sytuacja jest inna - średnia liczona jest arytmetycznie ale z opóźnieniem (nawet do 2 tygodni) od wystawienia oceny.

Pozdrawiam,

Jacek