AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 325 forumowiczów jest online
Obecnie 325 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Opinie o firmie na koncie google

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie na wizytówce google dostałem 2 razy w ciągu 24h  2 negatywne opinie , twierdzę że są to spamy od 1 osoby , której już zablokowano konto na portalu społecznościowym , teraz mi sie odgrywa na koncie firmowym , wysłałem prośbę do Google o usuniecie tych opinii ale cisza , powiem że nie sprzedaje rzeczy używanych etc tylko nowe ,i   prowadzę serwis ,osoba ta napisała totalną bzdurę że jestem arogancki  i że sprzedaję  sprzęt używany który mizia prądem , co z tym zrobić , post zgłaszam także na policje i żądam znalezienia sprawcy  a także zażądam zadośćuczynienia w  kwocie 200 tyś zł . Nie pozwolę aby ktoś  wystawiał nie prawdziwe informacje o mojej działalności .

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Magister ✭

W odpowiedzi możesz ustosunkować się do wystawionej opinii. 

Dot.: Opinie o firmie na koncie google

Nowicjusz ✭

To mam rozumieć że pozwalając na publikację nie sprawdzonych opinii czy są prawdziwe czy fałszywe , bierzecie odpowiedzialność karną za brak sprawdzenia wiarygodności opinii ? Tej osoby nie było u nas w sklepie . Nie sprzedajemy rzeczy używanych tylko nowe . Ja jako właściciel wyjaśniłem w mailach że tej osoby nie było i dalej twierdzę bo nie było takiej sprzedaży . Jesteście dużą firmą i mam nadzieje że rozwikłacie ten problem bardzo szybko , a proponuję spotkanie tego pseudo kupującego mnie oraz kogoś z panstwa z firmy to sobie porozmawiamy na miejscu i dowiemy sie jaka jest prawda

Magister ✭

To jest ogólnodostępne forum, a nie biuro obsługi klienta Google Emotikon: Szczęśliwy Ja, ani większość uczestników tego forum nie jest pracownikami Google.  

Zasada jest taka - chcesz korzystać z usług Google - musisz przystawać na jego zasady. Jeśli nie chcesz, możesz usunąć wizytówkę swojej firmy z Map, wtedy na pewno nikt nie napisze negatywnej opinii.

Najlepszy Współtwórca

@BKonieczny proszę nie sugeruj złych rozwiązań. Panie Marcinie proszę nie kasować wizytówki, ponieważ każdy będzie mógł ją założyć, a Pan nie będzie jej administratorem. Pojawią się nowe opinie, bądź wrócą obecne.

Procedura w takich przypadkach jest prosta i jedyna. Należy odpisać merytorycznie i grzecznie podważając daną opinię i zgłosić ją do Google - oflagować. Pozostaje jedynie czekać na decyzję działu od GMF.

Dominik Myślak

Dot.: Opinie o firmie na koncie google

Magister ✭

@Dominik Myślak dlaczego sugerujesz że to jest złe rozwiązanie. Podałem dwie możliwości rozwiązania problemu. Jeśli chodzi o zgłaszanie niewłaściwej opinii, to jak pewnie dobrze wiesz, możesz się nie doczekać jej rozpatrzenia.  Sam czekam na rozpatrzenie takiego zgłoszenia w jednej z moich wizytówek już ponad miesiąc. 

Poza tym jeśli opinia powinna zostać usunięta z usług Google na podstawie obowiązujących przepisów, należy wykonać poniższą instrukcję:

https://support.google.com/legal/troubleshooter/1114905?rd=3&from=https%3A%2F%2Fservices.google.com%...

Najlepszy Współtwórca

Zasugerowałeś usunięcie wizytówki, a to ostatnia rzecz jaką możesz zaproponować. Opisałem powyżej dlaczego.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Jestem właścicielem firmy i powiem panu tak jeżeli ta opinia była  by prawdą nie było by problemu nie drążyłbym tematu . Jest to fikcja , pan jako pracownik firmy google przeraził mnie swoim podejściem do sytuacji , wygląda na to że można pisać fikcje o firmach i niszczyć je dobre imię . Więc zostaje mi zgłoszenie całej tej abstrakcji na policje i wyciągnięcie konsekwencji z państwa zachowania co do ocen . Jeszcze raz przypomnę jeżeli było by to prawdą co pisze o mojej firmie osoba tzw wilk jest tylko jest to jeden czy jak go zwał to  skulił bym ogon przeprosiłbym klienta ale  nie było takiej sytuacji i pan tego nie może zrozumieć , a opiniowiec nie może tego udownić że był u mnie w sklepie . Jestem rozaczarowany taką sytuacją wręcz zarzenowany że każdy może sobie pisać opinie czy jest prawdziwa czy nie a wy nie jestescie w stanie sprawdzić jego wiarygodności , resztę zostawiam mojemu prawnikowi, bo nie mam czasu tracić i tłumaczyć sie  za opinie osoby która nie była u mnie w sklepie a panu  proponuję zmienić branżę  jeżeli proponuję mi pan usunięcie wizytówki , wydaje mi sie że powinien pan usunąć konto w google osobie która nie jest wiarygodna i pisze kłamliwe opinie .

Najlepszy Współtwórca

Panie Marcinie tu nie ma pracowników Google. Jeszcze raz podkreślę - na tym forum, które jest produktem Google, nie ma pracowników Google. Są tacy sami Użytkownicy jak Pan. BKonieczny również jest tylko Użytkownikiem, który chciał pomóc - ja jedynie nieco sprostowałem jego sugestie.

Przedstawiłem procedurę, która obowiązuje w przypadku takich opinii.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Witam rozumie teraz ,  poruszając ten temat byłem pewny że rozwiąże ten problem tutaj , widocznie tego nie zrobię , tak jak już wcześniej pisałem , jeżeli była by to prawda nie było by problemu , jestem człowiekiem który przyjmuje rady  krytykę , ale nie nawidzę  jak ktoś kłamie , i niszczy w ten sposób dobre imię mojej i nie tylko firmy . Takiej sprzedaży ani wypożycznia w sklepie u m nie nie było w sklepie , nie  handluję towarem używanym tylko nowym . Na 100% jestem teraz przekonany że pisała to osoba  która hejtowała  ludzi na portalu społecznościowym , nie lubię takiego zachowania  więc konto zostało zgłoszone do weryfikacji , okazało się fikcyjne i usunięte , teraz mi się odgrywa na koncie firmowym . Dziwi mnie to czemu google nie weryfikuje takich opinii to krzywdzi i to sporo firm działających na naszym rynku . Mimo wszystko  zajmuję sie tym już mój prawnik odnośnie znalezienia osoby która napisała nieprawdziwą opinię o moim sklepie . To nie jest tak że wszystko ma być idealne jeżeli chodzi o opinie ale nie nawidzę kłamstwa .