Obecnie 211 forumowiczów jest online
Obecnie 211 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Opinia celowo obniżająca ocene

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam, 

Chciałbym zgłosić naruszenie zasad - Pani w lokalu wraz z grupą znajomych nie chciała go opuścić mimo dawno zapowiadanego zamknięcia  (czekaliśmy do 23.30, mimo planowanego zamknięcia o 22.00) o braku kultury nie wspomne.

Proszę o usunięcie komenatrza p. Kolasinskoej

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: brzozakamil
czerwiec

Najlepszy Współtwórca

Kamil na forum nie ma pracowników Google, jesteśmy tylko my - użytkownicy.

Zerknij proszę na inne tematy na tym forum a znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie w jaki sposób odpowiedzieć na opinię i jak ją oflagować.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: brzozakamil
czerwiec

Najlepszy Współtwórca

Kamil na forum nie ma pracowników Google, jesteśmy tylko my - użytkownicy.

Zerknij proszę na inne tematy na tym forum a znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie w jaki sposób odpowiedzieć na opinię i jak ją oflagować.

Dominik Myślak

Student ✭

Standard, my, usługodawcy jesteśmy zawsze na spalonej pozycji - goście restauracji, hoteli, barów często są anonimowi wystawiając swoje opinie - my natomiast dostajemy za to że ktoś był pijany, niekulturalny... Opinie w google wymagają poważnych zmian - powinno być tak aby prawo do wystawiania opini miały tylko realne profile i do tego podane z imienia i nazwiska - skoro my jesteśmy określeni to dlaczego wystawiający opinię jest anonimowy ??? !!

Pewnie tylko sobi popiszemy na tym forum bo zapewne nikt z google tego nie czyta.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dostałam kiedys opinię negatywną tylko dlatego,ze we wsi odbywała się impreza "Wianki" organizowana przez gminę.Oczywiście to moja wina ,ze głosno grała muzyka! Prawdą jest ,że goście bardzo często pozostawiają bałagan,upijają się,skandalicznie zachowują,niejednokrotnie pomimo zakazu palenia smrodza nikotyną w pokojach,zasmiecaja ogród petami i puszkami po piwie (pomimo kosza na śmieci ). Po zwróceniu uwagi śmieją się nam w nos niejednokrotnie szntazując negatywną opinią.Uważam ,że skoro google udostepnia opinie publicznie to może wcześniej wysle swoich przdestawicieli do lokali gastronomicznych ,obiektów noclegowych i sprawdzi czy opinie sa zgodne z prawdą.Tu wszyscy moga napisac cokolwiek!

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Mam podobną sytuację. Tydzień temu dostałam negatywną opinię za to, że zwróciłam uwagę pijanym gościom aby ciszej się zachowywali i nie przeszkadzali innym.

Nowicjusz ✭

Profil kazauto.pl, któy prowadzę na Google Maps również został złośliwie zaatakowany przez konkurencję. Czy można w jakiś sposób usunąć ewidentnie negatywny komentarz z opinią, przesłany przez osobę, która wszystkie wystawione opinie ma negatywne?

Agencja interaktywna DobrePromo.pl | SEO | SEM | Analytics | AdWords | Web-design w e-commerce.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Wydaję mi się, że takiej możliwości nie ma. Można jedynie zgłosić do Google naruszenie zasad, ale powiem na swoim przykładzie: zgłosiłam i brak reakcji, opinia nadal "wisi" w Internecie...

Student ✭

Od kliku dni osoba która zrezygnowała z pobytu w naszym ośrodku celowo obniża nam opinie namawiając do tego kolejne osoby,

to dzisiejsze pogróżki otrzymane w mailu :

domoweobiady67b@wp.pl

20:35 (12 minut temu)

do mnie

"Jeżeli nie usunie Pani komentarza o mojej osobie pod komentarzem jakiejś Pani Juli Duty, której nie znam, zgłaszam tę sprawę jutro do prokuratury! Pani chamstwo i obłuda przekroczyły wszelkie granice. Proszę pamiętać, że będzie Pani musiała udowodnić, że wysłałam do Pani maila z pogróżkami. Taka sytuacja nie miała nigdy miejsca. Jeżeli chodzi o ZALICZKĘ a nie zadatek, to dostała Pani od nas wezwanie do zapłaty, a następnie kwota ta będzie egzekwowana sądownie, proszę to wziąć pod uwagę.
Czy Pani zdaje sobie sprawę, z tego, że jeśli posądza się kogoś o groźby, które są karalne, to trzeba mieć na to dowód, którego Pani nie ma i nie będzie mieć, bo nigdy nic takiego do Pani nie wysłałam. Jeśli nie zostawi Pani w spokoju mnie i dalej będzie szkalować dobre imię mojej firmy, to będę musiała sprawę zgłosić do prokuratury, a ja w przeciwieństwie do Pani na wszystko co napisałam i opisałam mam dowody. "
Nie doś że mnie hejtuje, celowo obniżając opinię o obiekcie to jeszcze ma pretensje do wpisanych przezemnie odpowiedzi. Nęka mnie agresywnymi tekstami w mailu. Czuje się bezkarna. Czy na pewno ma do tego prawo ???

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

W podobnej sprawie skontaktowaliśmy się z Google.
W opinii Pan nawyzywał nas od idiotów i nierobów, obrażał i został bezkarny... Techniczni rozpatrujący zgłoszenie usunięcia opinii to osoby nie będące z Polski i " wytłumaczenie im obelg graniczy z cudem " - taki tekst usłyszeliśmy od przedstawiciela Google, który zajął się naszą sprawą.
Na moje stwierdzenie - czyli klient bądź konkurencja może wypisywać o nas co chce, obrażać, a my zanim zamkniemy sprawę nie możemy nawet zawiesić wizytówki? Pani odpowiedziała - Na to się Państwo zgodzili, taka jest polityka Google. Polityka, że każdy może napisać co chce, obrazić, a my, przedsiębiorcy, wyraziliśmy na to zgodę tworząc wizytówkę.

Student ✭

Przykra sytuacja, najtrudniej zrozumieć fakt że jeden przedsiębiorca gnębi drugiego też przedsiębiorcę i myśli że może. Nie chcę stosować takich praktyk i jedynie udzielam odpowiedzi na negatywne komentarze, ale chyba trzeba zejść do poziomu takich ludzi i też ich poczęstować takimi gorzkimi czekoladkami? Jednak stale mam w myśli powiedzenie prof. Władysława Bartoszewskiego i chyba jeszcze tak nisko nie upadnę:
 „Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca.
Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto”. 
Pozdrawiam, Agnieszka M

Nowicjusz ✭ ✭

Ja spotkałem się za to ze zwykłym hejtem, albo klikaniem w ramach zbierania punktów lokalnego przewodnika. Żadna z osób wystawiajacych 1 gwiazdkę nie była klientem mojego Studio, ani nawet nie była wewnątrz.
Szkoda, że nie żadnego prostego mechanizmu kasowania takich hejterskich ocen.

Nowicjusz ✭

Dokładnie mnie też zaniżył opinię gość który nigdy z moich usług nie korzystał. Powinien być mechanizm jakiś weryfikacji opinii

Dot.: Opinia celowo obniżająca ocene

Nowicjusz ✭ ✭

brzozakamil napisał(a):

W podobnej sprawie skontaktowaliśmy się z Google.
W opinii Pan nawyzywał nas od idiotów i nierobów, obrażał i został bezkarny... Techniczni rozpatrujący zgłoszenie usunięcia opinii to osoby nie będące z Polski i " wytłumaczenie im obelg graniczy z cudem " - taki tekst usłyszeliśmy od przedstawiciela Google, który zajął się naszą sprawą.
Na moje stwierdzenie - czyli klient bądź konkurencja może wypisywać o nas co chce, obrażać, a my zanim zamkniemy sprawę nie możemy nawet zawiesić wizytówki? Pani odpowiedziała - Na to się Państwo zgodzili, taka jest polityka Google. Polityka, że każdy może napisać co chce, obrazić, a my, przedsiębiorcy, wyraziliśmy na to zgodę tworząc wizytówkę.

Proszę powiedz jak się skontaktowałeś z Google? Mam ten sam problem. Jakiś frustrat (konkurent) dodaje fałszywe opinie o naszych usługach i flagowanie ich jako nie właściwe jeszcze nigdy nic nie dało. Łatwo udowodnić, że są fałszywe, tylko jak się skontaktować z Google w tej sprawie?

Najlepszy Współtwórca

Nie ma możliwości kontaktu z Google w tej sprawie. Opinie można tylko flagować. Najlepiej najpierw na nie rzeczowo i merytorycznie odpowiedzieć. To też ma znaczenie przy ocenie oflagowanej opinii.

Pozdrawiam,

Jacek

Nowicjusz ✭

Mam dokładnie taką samą sprawę. Nie znamy człowieka , nie był kontrahentem ani podwykonawcą. Nie zlecał żadnych prac. Nie tłumacząc dał 1 gwiazdkę . Za co ?