AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 241 forumowiczów jest online
Obecnie 241 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nieprawdziwe opinie zawierające wulgaryzmy

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭
Spoiler
Mam pytanie/prośbę o radę
W ostatnich dniach mamy problem z nawarstwiającymi się komentarzami zawierającymi wulgaryzmy i insynuacje dotyczące firmy - od osób, które nigdy zapewne nie były jej klientami. Padają słowa na "k" i "ch", a każdy komentarz opatrzony jest oceną w wysokości jednej gwiazdki.

Komentarze zostały już oflagowane, ale mam dwa pytania?
1) Jaki jest czas przetwarzania przez G. takiego zgłoszenia?
2) Czy G. po prostu usuwa treść komentarza, czy całą ocenę (tzn. czy te jedynki przestaną się wliczać nam do średniej ocen czy nie)?

Proszę o informację co możemy zrobić.
Anna, manager

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Najlepszy Współtwórca

Witaj Anno,

Postępujcie zgodnie z informacjami jakie przekazuje google, czyli należy oflagować taką opinię i odpisać na nią merytorycznie podważając ją.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Dzięki, a czy jest możliwość że Google takie komentarze/opinie usunie?

Najlepszy Współtwórca

Jest możliwość, ale trzeba poczekać na ich reakcję.

Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca

Warto odpowiedzieć jako właściciel na te opinie zgodnie z wytycznymi: https://support.google.com/business/answer/3474050

zwracając uwagę w czym opinia narusza wytyczne i dopiero potem oflagować. Usunięta przez Google opinia znika wraz z oceną.

Pozdrawiam,

Jacek