AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 168 forumowiczów jest online
Obecnie 168 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Negatywna opinia od konkurencji

Nowicjusz ✭

Proszę o pomoc w usunięciu złośliwej, negatywnej opinii wystawionej mi przez konkurencję.

Opinia jest nieprawdziwa.  Autor wpisu użył imienia i nazwiska znanego aktora i sugerując, że korzystał z usług mojej firmy.  Próbowałem się z nim kontaktować odpisując na opinię, jednak nie było reakcji.  Dzwoniłem do wszystkich swoich klientów, aby ustalić czy to autentyczna osoba i nic nie znalazłem. W opinii zmyślona jest cena usługi – już dawno nikt tyle nie płacił. Nieprawdziwe są zarzuty, że w zakładzie śmierdzi papierosami – ja sam nie palę, więc nikomu na to nie pozwalam.  Również stwierdzenie, że nie ma dojazdu do zakładu jest nieprawdziwe – jest wyjątkowo dogodny.

Ogólnie opinia sformułowana jest obraźliwie w celu zniechęcenia innych klientów do korzystania z mojego zakładu.

Przeczytałem dokładnie „wytyczne zgłaszania nieprawdziwych opinii” Zgodnie z tym odpowiedziałem na opinie, czekając na odzew.  Oznakowałem opinię jako niewłaściwą.  Uważam, że można to sprawdzić, że opinia wystawiona została z nowego konta przez osobę podszywającą się pod innego znanego aktora i jest obraźliwa.

Takie anonimowe opinie w sposób bezkarny psują opinie o firmie, dlatego proszę o jej usunięcie.opinia-negatywna.jpg

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Witaj Dariusz,

Pierwszą rzecz już zrobiłeś - odpowiedziałeś na opinię. Teraz oflaguj ją i zespół Google Moja Firma podejmie odpowiednie kroki.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Wiadomość oflagowałem czekam już dosyć długo i nie ma odpowiedzi.

Autor oceny też się nie odzywa.  Opinia jest nie tylko złośliwa i obraźliwa, ale też jest niezgodna z wytycznymi podanymi przez Google.  Jej autor użył fałszywego imienia i nazwiska, które należy do znanego aktora: Sam Comwer.

To jest celowe działanie konkurenci mające na celu psucie mojej dobrej marki.  Skutek jest dla mnie bardzo dotkliwy, opinia jest na samej górze i zniechęca wszystkich potencjalnych klientów.

Czy ktoś może to sprawdzić i pomóc mi w jej usunięciu.

Nowicjusz ✭

Witaj Dariusz,

też borykam się z takimi praktykami, niestety internet na to pozwala. Na pocieszenie, mogę powiedzieć, że na 2 opinie, jedną google usunął. Zalogowałem się do "Mojej Firmy", zakładka opinie i zgłosiłem do Google.

To co mogę Ci jeszcze polecić, to poproś swoich klientów, aby wystawili Ci uczciwe opinie.