AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 31 forumowiczów jest online
Obecnie 31 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Negatywna opinia jako próba nieuczciwej konkurencji

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam,

Jako prowadzący firmę posiadam konto firmowe, głównie jako znacznik na mapach.

Od jakiegoś czasu, ktoś wystawia mi negatywne opinie, które zawierają wskazówki, gdzie należy szukać konkurencji: "200m dalej, na ulicy XXX jest firma która robi to lepiej".

Konta są świeże, często jest to pierwsza i jedyna opinia wystawiona na danym koncie. Lub też opinia negatywna mojej firmy idzie w parze z pozytywną opinią tej konkretnej innej firmy. Próba zgłoszenia takich opinii jako spam i reklamy nie skutkuje.

Czy jest jakakolwiek możliwość powstrzymania tego (cały czas w zalążku), ktokolwiek ma możliwość sprawdzenia owych multikont?

Nie ukrywam, że te opinie zaczynają wpływać na ogólną ocenę mojej firmy. Oczywiście nie mam nic przeciwko konstruktywnej krytyce ale każda kolejna opinia w podobnym stylu: tu jest źle ale na szczęście tam jest super, Nie ma moim zdaniem nic wspólnego z rzetelnością.
Czy powinienem komentować tego typu "spam"?
Pozdrawiam
Michał

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Witaj,

Jako administrator wizytówki oflaguj ją i merytorycznie odpisz na opinię. Oflagowanie spowoduje, że tematowi przyjrzy się zespół Google Moja Firma - ale to od nich będzie zależeć, czy opinia pozostanie, czy zostanie usunięta.

Jeśli posiadasz konto AdWords, to możesz zadzwonić do supportu 800 702 380. Na początku będziesz musiał wpisać numer id konta AdWords, a potem wybrać temat rozmowy związany z GMF. Przedstaw problem konsultantowi.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Witam,

Na wstępie chciałem podziękować za odpowiedź.

Tak właśnie myślalem żeby na spokojnie i bez emocji odpowiedzieć na każdy z tych komentarzy. 

Natomiast prosilbym jeszcze o podpowiedź odnośnie do oflagowania. Do tej zgłaszalem tylko opinie jako niestosowny materiał/spam ale google milczy. Czy mówimy o tej samej opcji zgłaszania czy owe oflagowanie to jakaś inna forma zgłoszenia?

Pozdrawiam

Najlepszy Współtwórca

Nowicjusz ✭

Dziękuję. Proszę wybaczyć moją bezradność ale zagłębianie się w ten temat dopiero zaczynam. Jestem totalnym laikiem w tej materii.