Obecnie 260 forumowiczów jest online
Obecnie 260 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Mylne opinie na stronie

Nowicjusz ✭

Zostałem "zhejtowany" przez osobę, która udostępniła film na jednym z portalów i mylnie twierdziła, że chodzi o moją firmę. Firma rzekomo miała dokonać czyn zabroniony (nie będę tłumaczył bo to temat rzeka). Sprawa została zgłoszona na policję i mam adekwatne papiery i zgłoszenie do sądu.

W związku z tym wydarzeniem na firmę wylała się ogromna fala "hejtu" która objęła swym zasięgiem również profil na google moja firma, a tym samym dużą ilością nieprzychylnych komentarzy. W związku z tym faktem, użytkownicy gogle nieświadomie wprowadzeni w błąd zamieścili negatywne opinie na profilu firmy.

Postanowiłem usunąć konto w Google moja firma, aby nie były wyświetlane komentarze w tym miejscu (17 opinii - przykładowa firma):

silnet

Usunąłem całkowicie google moja firma + google plus. Zgłosiłem już jakiś czas temu z paru kont o usunięcie firmy z gogle map.

Niestety działania nie przyniosły żadnego efektu...

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Mylne opinie na stronie

Najlepszy Współtwórca

@Denis M

Jeśli firma istnieje, to nie da się jej usunąć z Map Google - użytkownicy Map potwierdzą,

że istnieje, albo dodadzą na nowo, co zwykle przywraca stare opinie.

Już raz pytałeś się o to na Forum Pomocy Google+. Odpowiedziałem Ci tam i moja odpowiedź jest cały czas aktualna:

https://productforums.google.com/forum/#!topic/google-plus-pl/-xJqBY4SExg

Pozdrawiam,

Jacek

Mylne opinie na stronie

Profesjonalista ✭ ✭

I nie przyniosą, ale weź odpowiadaj na te komentarze, potem jak minie postarasz się o nowe opinie i wiesz, na złe opinie można odpisać i tylko to Ci pozostaje.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Mylne opinie na stronie

Nowicjusz ✭

Nie da się kompletnie nic z tym zrobić?

Przesłać do gogle'a dokumenty z policji/sądu, że użytkownicy zostali wprowadzeni w błąd i dlatego otrzymaliśmy tego typu opinie?

W sumie wszystkie w 2 dni...

Mylne opinie na stronie

Profesjonalista ✭ ✭

Możesz spróbować, ale raczej nie.

Wielki Google czasem bywa litościwy.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Mylne opinie na stronie

Najlepszy Współtwórca

Jak już usunąłeś się jako właściciel to jakby ciężko rozmawiać z pomocą Google Moja Firma jako "nie właściciel"

Pozdrawiam,

Jacek

Mylne opinie na stronie

Nowicjusz ✭

Przywróciłem wizytówkę i jestem ponownie zweryfikowanym właścicielem profilu. W jaki sposób mogę skontaktować się z Google w tej sprawie przesyłając im stosowne dokumenty świadczące o mojej niewinności?

Mylne opinie na stronie

Profesjonalista ✭ ✭

Przez formularz kontaktowy, natomiast Google raczej nie usunie tych komentarzy...

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Mylne opinie na stronie

Najlepszy Współtwórca

Zaloguj się do GMf. Boczne menu, Pomoc, Kontakt.

Pozdrawiam,

Jacek

Mylne opinie na stronie

Profesjonalista ✭ ✭

@Denis M

Nie wiem jak to zrobiłeś, ale wizytówka całkowicie znikła z map, po wpisaniu nazwy marki w wyszukiwarkę nie wyskakuje.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Mylne opinie na stronie

Nowicjusz ✭

No nie wiem... Chyba źle szukałeś, bo ona nadal jest Emotikon: Smutny