Obecnie 161 forumowiczów jest online
Obecnie 161 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Łączenie zduplikowanych profili w Google Moja Firma

Nowicjusz ✭

Pomagam znajomej z promocją jej lokalnej firmy i się okazało, że ma aż 3 różne ale bardzo podobne wizytówki dodane w mapach odnoszące się do tej samej firmy. Wszystkie trzy będą za chwile przeze mnie zweryfikowane tak, że będę mógł na nich wprowadzać zmiany ale w jaki sposób mam je jakoś scalić lub ewentualnie usunąć dwie niepotrzebne żeby został jeden główny profil?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Profesjonalista ✭ ✭

Kliknij na te profile przez wyszukiwarkę z najmniejszą "wartością" czyli małą ilością zdjęć, informacji, ocen i kliknij przez wyszukiwarkę "zaproponuj zmiany" Zgłoś miejsce jako duplikat miejsca, a wizytówkę z której chcecie korzystać kliknij "jesteś właścicielem witryny" i następnie zamów kod weryfikacyjny Google Moja Firma.

Dodaj wirtualny spacer, zdjęcia, pozyskaj dobre opinie od klientów i zadbaj o swoją stronę internetową. Jak dasz link do wizytówki to z chęcią Ci powiem co można zrobić :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

@matfeusz

Najlepiej nie weryfikować kilku duplikatów, tylko zweryfikować najważniejszy, a pozostałe zgłosić do zamknięcia jako duplikaty z poziomu Map. Jeśli jednak już poprosiłeś o weryfikację wszystkich wpisów, to po ich weryfikacji - skontaktuj się z Pomocą i poproś o scalenie wizytówek. Pamiętaj, że nazwa i adres muszą się zgadzać i muszą być zgodne z wytycznymi:

https://support.google.com/business/answer/3038177?hl=pl

Kontakt z pomocą po kliknięciu na Pomoc w bocznym menu GMF, a potem w okienku pod Kontakt.

Pozdrawiam,

Jacek

Profesjonalista ✭ ✭

@Jacek N Kozioł a co powyżej napisałem?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz