AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 61 forumowiczów jest online
Obecnie 61 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kupowanie opinii - nieuczciwa konkurencja

Nowicjusz ✭

Witam,

bardzo proszę o poradę. Trafiła mi się bardzo nieuczciwa konkurencja - ewidentnie kupująca pozytywne opinie na swój temat (Google Mapy Moja Firma). Prowadzę biznes już od kilku lat i wiem, że klienci niezbyt często zamieszczają opinie pomimo zachęt. My po kilku latach mamy ich zaledwie kilkanaście. Pani, która otworzyła swój biznes zaledwie kilka miesięcy temu ma już ich ponad 50! Wystawianych po kilka dziennie, z kont spoza regionu działalności.

W wyniku tych działań nasza widoczność w googlach się zmniejszyła i zauważyliśmy spadek sprzedaży. Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić - oczywiście mogę kupić "pakiet" pozytywów za niedużą kwotę ale nie wydaje mi się to dobrym a przede wszystkim uczciwym rozwiązaniem.

Jeszcze raz proszę o pomoc.

pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Kupowanie opinii - nieuczciwa konkurencja

Najlepszy Współtwórca

Nie sądzę by opinie były głowną przyczyną zmiany w widoczności w wynikach wyszukiwania, a jeśli tak uważasz to skup się na uzyskaniu własnych opinii.

Poczytaj:

https://support.google.com/business/answer/7035772

https://support.google.com/business/answer/3474122

Jeśli opinie naruszają wytyczne to prędzej czy później jest to wyłapywane przez Google.

 

Pozdrawiam,

Jacek