AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 257 forumowiczów jest online
Obecnie 257 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Klient namówił swoich znajomych na FB do negatywnego oceniania wizytów

Nowicjusz ✭

Dzień dobry,

 

Ponad tydzień nasza firma padła ofiarą ataku internetowego niezadowolonego klienta, w postaci wielu negatywnych opinii na wizytówce w Google. 

 

A. Materiały potwierdzające

 

Dysponujemy materiałami potwierdzającymi zorganizowanie tej akcji poprzez post na Facebooku gdzie użytkownicy umawiają się że będą wystawiać negatywne opinie na wizytówce.

 

Dodatkowo w internecie da się odnaleźć potwierdzenia znajomości użytkowników wystawiających opinie z użytkownikiem organizującym falę hejtu. 

 

B. Zgłoszenie odrzucone przez wsparcie Google

 

Umieściliśmy odpowiedź pod ocenami, oflagowaliśmy opinie. 

 

Zgłosiliśmy również sprawę za pomocą formularza kontaktowego, przekazaliśmy posiadane materiały. Odbyła się nawet rozmowa telefoniczna z konsultantem Google.

 

Ostatecznie konsultant przekazał ze tajemnicze wsparcie techniczne nie widzi żadnego problemu w tych opiniach, i wykasowali tylko jedną na którą akurat brakowało materiału dowodowego. 

 

C. Inne wskazanie podważające wiarygodność ocen

 

Pomijając nawet kwestię że wiemy o tym że to ustawka, to wszystkie pozostałe fakty pozwalają stwierdzić ze z tymi ocenami jest coś nie tak tj:

- przez 10 lat dostaliśmy tylko 20 ocen

- nowe oceny negatywne pojawiły się w ciągu 2 fal, po kilka minut przerwy pomiędzy ocenami

- oceny są identyczne, tylko 1 gwiazdka bez żadnego komentarza.

 

D.

 

Dodatkowo wiemy również że autorzy opinii którzy nie użyli pseudonimu w nazwie nie widnieją w żadnym rejestrze klientów w firmie - czyli nie korzystali z usług, nie podejmowali próby korzystania z usług. 

 

Podsumowując, 

Proszę o radę lub pomoc, co mamy zrobić. Mamy mało opinii w google, te 7 negatywnych zbiło naszą poprzednią ocenę 4,4 do 3,3 co negatywne wypływa na wizerunek firmy. 

 

 

Wizytówka: https://goo.gl/wYoX6Y

 

Opinie wystawione są przez użytkowników: "Mateusz, SEZAM88, Agata Nikiforuk, Adam Jabłonka, Felipe Brumer, Aleksandra Ziener, Michał Klimczak"

 

 

Pozdrawiam