Obecnie 266 forumowiczów jest online
Obecnie 266 forumowiczów jest online
Zauważyłeś, że ktoś dodaje nieprawdziwe informacje lub łamie regulamin? Zadaj swoje pytanie tutaj.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak google reaguje na podszywanie się pod firmę i rządanie płatności?

Nowicjusz ✭

Dzień dobry. Chciałem ostrzec użytkowników, ponieważ dziś doświadczyłem sytuacji, w której dzwoniąca do mnie osoba przedstawiła się jako pracownik google, ("Dzwonię z Google"), wypytała o dane - czy są aktualne itd., na koniec zaś poinformowała, że jutro zostanie do mnie dostarczona faktura za usługę (pinezkę na mapie) w kwocie 249 zł. Rozmowę prowadziłem w pośpiechu i nie zastanowiła mnie początkowo ta sytuacja. Następnie zadzwoniła kobieta, podają się za pracownika już nie google tylko firmy marketingowej chcąc zweryfikować dane do faktury. Ponieważ zdążyłem już uświadomić sobie, że to może być oszustwo, zakończyłem szybko rozmowę. Sytuacja nie mieści mi się w głowie (ktoś chciał mnie "zrobić" metodą bezczelną jak "na wnuczka!") i zastanawiam się czy Google chroni jakoś swoich użytkowników - choćby poprzez zajmowanie się takimi sprawami jak podszywanie się pod nich i żądanie pieniędzy za darmowe przecież usługi?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Jak google reaguje na podszywanie się pod firmę i rządanie płatności?

Najlepszy Współtwórca

Grzegorzu ostrzegam przed tym każdego mojego Klienta.

Paweł Bilczyński pisze o tym na tu na forum https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Artykuly/Oplaty-za-publikacje-wizytowek-na-Mapach-Google-n...

Dominik Myślak